Necítíte se šťastní? Transformujte si mozek

V obraze / 1.9.2013

Opakují se ve vašem životě stále ty samé situace? Chtěli byste žít šťastně, ale něco vás brzdí? Program Neurorestart nabízí možné řešení!

Když jsem poprvé zaregistrovala práci Jiřího Vokáče Čmolíka, tak mne polil studený pot. Bylo to na stránkách Pavla Fary, článek se jmenoval „Víte, kdo ovládá váš život?“ a  byl celý napsán v duchu Matrixu, programování mozku a v podstatě jsem se z něj dozvěděla, že pokud už v životě nejsme tak šťastní jako dříve a chtěli bychom každý den zažívat pocity podobné první zamilovanosti, tak pan Čmolík našel spolu s lékaři a vědci řešení – čip pro restart mozku.

Jako první mi přišel na mysl film Vanilkové nebe, kde si Tom Cruise alias David Aames nechá po těžké autonehodě, která mu znetvoří obličej, zmrazit tělo a koupí si sen, který chce podvědomě žít, což se ale následně stává velkou noční můrou. Tak, napadlo mě, už je to tady, instalace čipů do lidí, programování mozků a to vše pod záštitou lepšího a šťastnějšího života. Řekla jsem si ale, že se podívám, na co pan Čmolík přišel. S velkým výstražným vykřičníkem v mém mozku, svítícím jako kontrolka proti zfanatizování, jsem se proklikala až na stránky jeho projektu Neurorestart. Zde jsem se přihlásila k odběru 4 videí, která jsou zdarma a ve kterých pan Čmolík vysvětluje, k čemu dospěl a co nabízí.

Vymývání mozku nebo jeho náprava?

Zdroj: Mercelo Gerpe, sxc.hu

Zdroj: Mercelo Gerpe, sxc.hu

V okamžiku, kdy jsem uviděla pana Čmolíka, tak můj výstražný vykřičník začal zběsile blikat, vypadal totiž úplně stejně jako technik z Vanilkového nebe, který provázel Toma Cruise v jeho koupeném snu v podvědomí. Svojí patkou sčesanou na stranu, motýlkem, saténovým oblekem či barevnými svetříky ve mně začínal evokovat postavu chytrého, řečnicky zdatného sňatkového podvodníka. Musela jsem zprvu uznat, že jako řečník je propracovaný. Na mě osobně jeho projev, ve stylu kombinace Leoše Mareše a finančního poradce, působí spíše odpudivě, ale jsem si jistá, že mnoho lidí je jím uneseno.

Přešla jsem tedy své osobní postoje či předsudky k určitým „typům lidí“ a začala se soustředit na to, co ve svých videích říká. Musím říct, že obsah jeho projevu měl hlavu a patu. Hovoří o jednotlivých částech mozku a jejich funkcích, o takzvané „svaté trojici“, což je mozek, srdce a tělo, které jsou tři zásadní části našeho těla tvořící jeden celek, které jsou nejdůležitější pro náš život a transformaci. Mluví o subjektivní realitě každého z nás, kterou si tvoříme na základě dvou programů a to, zda žijeme v negativním nebo pozitivním světě. Tento program kolikrát ani nejsme schopni vědomě zanalyzovat, je to něco, co máme v sobě zakódováno již od minulých generací, ale je zásadní pro naši interpretaci jevů, které se dějí v našem životě.

Pokud jsme vychováváni v negativním prostředí, tak automaticky očekáváme, že věci dopadnou špatně, máme strach, který chceme zakrýt, a tak se chováme negativně, arogantně, což znamená, že i okolí na nás reaguje negativně, a tím pádem potvrzuje náš program, že je svět negativní. To ale platí i naopak.

Jiří Čmolík

Dále zmiňuje čtyři oblasti života, které jediné můžeme řešit a jsou důležité pro naši spokojenost. To jsou vztahy, prosperita, kam řadí zdraví a finance, spiritualita, kterou představuje i naše práce, a čtvrtou oblastí je čas pro sebe. Všechny oblasti jsou propojené a do té, ve které cítíme největší slabinu, bychom měli vložit nejvíce energie, to způsobí celkový posun i v ostatních třech oblastech. Časté jsou i osobní příběhy pana Čmolíka, ve kterých poukazuje na svou životní cestu, na evropské instituce, kterých je členem, ať už jsou spiritualisticky nebo vědecky zaměřené. Pro mě byl důležitý důraz, který kladl na to, že veškerou transformaci a životní změnu musíme udělat my sami a jak moc je podstatná naše vize.

Postupně jsem se začala uklidňovat a zjistila, že se nejedná až o takové zlo, jako je programování mozků a instalace čipů do těla. I můj výstražný vykřičník se začal pomalu ztrácet, i když jsem se lekla, jestli to není první známka zfanatizování a padnutí do rukou sci-fi ďábla. Uvědomila jsem si, že je to jenom jeden z dalších programů osobního rozvoje, kterými se náš trh začíná v poměrně velké míře zaplňovat. Kontaktovala jsem i svoji kamarádku, která se osobním rozvojem zabývá, s dotazem na pana Čmolíka. Řekla mi, že program Neurorestart zná, že ho i podstoupila a byla s jeho průběhem spokojená. Uklidnila mě, že nejde o žádnou manipulaci či vymývání mozků.

Co je to tedy Neurorestart?

Pro změnu našich programů, které nám znepříjemňují život a do kterých se neustále cyklíme, nabízí pan Čmolík jeho transformační program Neurorestart, který je propojením funkčních transformačních technik s neurovědami. Meditací a zaměřením pozornosti na všechny čtyři oblasti života se náš mozek transformuje, a to do 21 dnů. Znamená to, že pokud si zakoupíte tento program, který stojí 4 780 Kč, tak vám každý den přijde mailem video s denní aktivitou. Součástí balíčku je i pracovní sešit, který obsahuje čtyři úkoly na každý den:

Zdroj: Svilen Milev, sxc.hu

Zdroj: Svilen Milev, sxc.hu

1)      udělat jakoukoliv akci

2)      tři sebekoučovací otázky

3)      zapsat tři věci, za které jsme ten den vděční  

4)      zapisování náhod, které se nám stanou

          

Pravdou je, že Jiří Vokáč Čmolík našel díru na trhu. Osobní rozvoj je aktuální téma, lidé hledají cesty, jak žít a být šťastní, principy, které jim v životě budou dávat smysl. Navíc, vše probíhá on-line, tudíž zapadá do dnešních komunikačních jednotek.

Já osobně mám téma osobního rozvoje ráda, čtu knihy o osobním rozvoji a prošla jsem i pár „kurzy“, ale k programům tohoto typu jsem stále z nějakého důvodu skeptická. Možná je to právě tím spojením spirituality a businessu a ano, mé sympatie k panu Čmolíkovi moc nenarostly i přesto, že není monstrum s vrtačkou na lidské mozky v ruce. Přesto věřím, že někomu tento program může pomoci ke změně či k určitému uvědomění.

Zdroj perexové fotografie: Miranda Knox, sxc.hu

Gabriela Nováková

Gabriela Nováková

Bylo by dobré změnit svět.

Zanechte komentář