Bezplatná charita II – Pomozte na The Hunger Site

V obraze / 2.12.2012

Autor:

Máme tu první adventní neděli, čas na to, abychom zpříjemnili Vánoce i těm, kteří to potřebují nejvíce.

V minulém díle tohoto seriálu jsme si ukázali, jak pomoci opuštěným mazlíčkům v útulcích. Dnes se seznámíme s projektem, jehož prostřednictvím můžeme stejným způsobem pomáhat lidem.

Přečtěte si článek o projektu Naplňte misky, který byl první ze série bezplatné charity.

Na prakticky totožném principu jako Naplňte misky funguje celosvětový a časově neomezený web www.thehungersite.com. Jak jeho název napovídá, zaměřuje se na pomoc lidem z oblastí dlouhodobě sužovaných nedostatkem jídla. To ale není zdaleka jediná pomoc, na které se provozovatel webu, nezisková organizace GreaterGood, podílí, a proto se z této stránky dostanete i k dalším příbuzným projektům, jako jsou například podpora vzdělávání, boj proti rakovině prsu či záchrana deštných pralesů.

Jediným rozdílem oproti plnění misek českých útulků je skutečnost, že většinou nevíte dopředu, komu konkrétně svým kliknutím pomůžete. Finanční prostředky získané od sponzorů za provedené prokliky se totiž nejprve nějakou dobu kumulují a až poté se uskuteční jejich darování nějakému vybranému subjektu. Nicméně samotný projekt Hunger aktuálně (v průběhu listopadu) pomáhá lidem z oblastí zasažených nedávnou ničivou bouří Sandy.

Klikejte, jak dlouho chcete

Počet kliknutí není žádným způsobem omezený, takže pokud budete chtít, nic vám nebrání klikat ve všech projektech třeba celý den. Přehled projektů a aktuálních hodnot prostředků získaných od sponzorů z prokliků uvádí následující tabulka.

projekt činnost hodnota pomoci
Hunger pomoc lidem trpícím nedostatkem jídla 1,13 šálku (~64g) jídla za 1 proklik
BreastCancer nákup nových mamografů pro zdravotnická zařízení 1 mammograf za 50000 prokliků
AnimalRescue naplnění misek zvířátkům v útulcích 0,6 misky (~136g) krmiva za 1 proklik
Veterans humanitární pomoc válečným veteránům bez domova 1 porce jídla za 250 prokliků
Autism zajištění terapie pro děti postižené autismem 1 hodina terapie za 10300 prokliků
ChildHealth zajištění vitaminu A (prevence před nemocemi a slepotou)
a orální hydratační terapie (OHT, léčba průjmových onemocnění)
1 aplikace vitaminu A / OHT za 55 prokliků
Literacy sběr finančních prostředků pro pořízení nových knih a učebnic
pro děti v rozvojových zemích
1 kniha za 100 prokliků
Rainforest sběr financí na záchranu deštných pralesů 1 ha za 9500 prokliků

O každé pomoci mnoho informací

Více informací a detailů o každé z těchto problematických oblastí se můžete dozvědět z nemalého množství článků přímo na stránce příslušného projektu, na kterou se dostanete přes webovou adresu www.the{název projektu}site.com. Pravidelné reportáže také přinášejí přehled o každém předání či použití získaných prostředků. Stejně tak se můžete kdykoliv podívat, kolik prostředků se v minulosti podařilo sesbírat. A rozhodně nejde o malá čísla, např. projekt Hunger od svého vzniku v červnu 1999 poskytl již více než 840 milionů šálků jídla, což odpovídá množství většímu než 48 000 tun. Jen za letošní říjen se zasponzorovalo téměř 170 tun potravy.

projekt hodnota pomoci za říjen 2012 celková hodnota pomoci za rok 2011
Hunger 2 992 553 šálků (169,69t) jídla 52 893 786 šálků (2 999,4t) jídla
BreastCancer 76 mammografů 1 299 mammografů
AnimalRescue 4 515 810 (1 025t) krmiva 68 083 598 misek (15 455t) krmiva
Veterans 8 813 porcí jídla 128 686 porcí jídla
Autism 184,5 hodin terapie 1 805,8 hodin terapie
ChildHealth 17 629 dávek vitaminu A a stejný počet aplikací OHT 326 831 dávek vitaminu A a OHT
Literacy 21 322 knih 390 038 knih
Rainforest 232,9 ha 4 178,8 ha

 

pilulky, photl.com

Za pár kliknutí můžete někomu pomoci nejen k lékům, ale i záchraně života. Zdroj: photl.com

Pomoct lze i penězi

Všechny tyto projekty organizace GreaterGood jsou rovněž svázány s e-shopy, které nabízejí různé zajímavé výrobky – můžete si například zakoupit korálkové náramky vyrobené africkými dětmi, tedy žádné asijské imitace. E-shopy navíc pravidelně pořádají nejrůznější bonusové a slevové akce typu 1+1, 2+1 apod. Nutno poznamenat, že v těchto obchodech nejsou žádné provize, tudíž veškeré částky putují v celé své výši na konta pro pomoc a jejich prostřednictvím se získává mnohem více financí než z prokliků (např. u projektu Hunger byl tento poměr za druhé pololetí roku 2011 zhruba 10:1).

Pomoci můžete také prokliknutím reklamních bannerů sponzorů, jichž je na každé stránce velké množství. Naštěstí jsou ale vkusně graficky zakomponované do stránek a tudíž neobtěžují návštěvníky tolik jako běžné reklamy. V neposlední řadě můžete samozřejmě svoji štědrost vyjádřit také přímým zasláním nějakého finančního obnosu.

Možností pomoci tedy všechny tyto projekty nabízejí dostatek stejně jako informačních materiálů vztahujících se k dané problematice. Každý si tak může vybrat projekt, který je mu nejbližší, a začít jednoduchým způsobem pomáhat těm, kteří to potřebují.

Anebo rovnou všem.

Zdroj úvodního obrázku: photl.com

David Eršil

David Eršil

Vystudovaný počítačový grafik se závislostí na internetu a moderních technologiích, momentálním zaměstnáním například vývojář mobilních aplikací pro operační systémy Android a Windows 8 Metro. Vášnivý cestovatel, cyklista, fotograf a příležitostný psavec jednadvacáté generace. --Máte námět na článek? Napište mi na david.ersil@generace21.cz.

Zanechte komentář