Útočník Václav Kadlec odchází do Frankfurtu

Sport / 20.8.2013

Autor:

Český reprezentant Václav Kadlec přestupuje do bundesligového Frankfurtu, do přípravy Eintrachtu se zapojí v pondělí.

Teprve jednadvacetiletý útočník si vyzkouší své první zahraniční angažmá ve své kariéře. V Německu podepíše smlouvu na 4 roky. Výstupní klauzule nebyla zveřejněna, ale podle deníku Frankfurter Rundschau se jedná o 82 milionů korun. Frankfurt toužil po Kadlecovi od začátku letního přestupového období.

Sparta se však prodeji svého největšího klenotu dlouho bránila, dokonce s ním podepsala nový kontrakt do června 2016. Nakonec Sparta podlehla lákavé nabídce a s Frankfurtem se domluvila. Nabídka na Kadlece nebyla však jediná, zájem o útočníka Sparty měly také kluby z Anglie a Ruska, jenže hráč české reprezentace se rozhodl pro německou bundesligu.

Tomáš Kadlec

Přestože se jedná o jednoho z nejlepších fotbalistů, Sparta podlehla a s Frankfurtem se domluvila. Zdroj: Youtube.com

Místo po Václavu Kadleci pravděpodobně nahradí Dočkal 

Václav Kadlec patří mezi největší talenty, v české lize odehrál 111 zápasů a vstřelil 32 gólů, přesto Sparta neplánuje přivést za Kadlece náhradu. Je to jen několik dní, co získala reprezentanta Bořka Dočkala, který může hrát na podobné pozici jako Kadlec. Navíc pražskou Spartu posílí také Lukáš Mareček a Tomáš Ujfaluši. Václav Kadlec působil ve Spartě od roku 2008, kdy jako šestnáctiletý talent přestoupil na Letnou za 10 milionů korun z Bohemians Praha.

Václav poděkoval vedení, hráčům i fanouškům

Kadlec odehrál svůj poslední zápas v rudém dresu včera v Plzni, kde se zrodila bezbranková remíza 0:0. Na adresu Sparty se vyjádřil takto: „Na Spartu budu vzpomínat jen v dobrém. Začínal jsem tady v šestnácti a nikdo nevěděl, jestli to zvládnu. Troufnu si říci, že se mi to podařilo. Nejvíc mi asi vyšla minulá sezóna a zápasy v Evropské lize. Cením si však i titulu, který jsem tady získal.“

Sparta může na Kadlecovi vydělat další peníze

Sparta si také dojednala, že když se bude Kadlecovi dařit, dostane finanční bonusy a to i v případě, že se Kadlec rozhodne přestoupit z Frankfurtu dále. Z přestupu by měl také profitovat Kadlecův mateřský klub Bohemians 1905.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia commons

Jan Karel

Zanechte komentář