Síla myšlení: Nejlepší polštář je čisté svědomí

Osobní rozvoj Vztahy / 5.9.2013

Připravili jsme pro vás rozhovor s mužem, který se rozhodl šířit pozitivní energii ve virtuálním světě!

Všichni milovníci pozitivní energie a motivačních citátů, POZOR! Pokud jste ještě neobjevili kouzlo facebookové stránky Síla myšlení, honem to napravte!

Pokud i vy patříte k milovníkům citátů, které nás motivují a svými myšlenkami posunují v  našem životě o kousek dál, možná jste někdy v našem virtuálním světě narazili na FB stránku Síla myšlení. Rozhodla jsem se pátrat po tom, kdo nebo co stojí za založením této optimismem sršící stránky a připravila jsem pro vás exkluzivní  rozhovor se zakladatelem a samotným tvůrcem.  Co nám na sebe prozradil 25letý Michal, který se živí jako finanční poradce a zároveň se věnuje šíření pozitivní energie? Přečtěte si náš zajímavý rozhovor.

Tohle je on, 25 letý zakladatel stránky Síla Myšlení.

Tohle je on, 25letý zakladatel stránky Síla Myšlení.

Kdo nebo co stojí za stránkou Síla myšlení? Mohl byste se krátce představit našim čtenářům? 

Dobrý den. Tož su moravák jak poleno (smích). Narodil jsem se na Břeclavsku v jižní Moravě, kde je ráj pro cyklistiku a milovníky vín a nejspíš proto, že mám kolo a naši sklep, se mi tu tak líbí. Snažím se to dopracovat k padesátce, ale nedaří se mi to. Jsem s tím  teprve v polovině. Studuji život a je to krásný obor, který doporučím každému. Moje obživa a zároveň i koníček je  práce finančního poradce, kterou opravdu beru jako své poslání. Tohle povolání má sice špatné renomé a když se na mě obrací lidé o radu, jak napravit to, co můj předchůdce udělal, bohužel v nemálo případech se nedivím, ale držím se názoru –  když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Je to má sedmá profese, takže nebude náhoda, že jsem se uchytil tam, kde se pracuje s lidmi. Podle mého názoru každé povolání, když se dělá s dobrým úmyslem a slouží lidem, je ušlechtilé. Důležité pro mě je, že vím, že pomáhám. Každou noc když usínám si říkám že:  „Nejlepší polštář je čisté svědomí“.  No a jaký jsem? To by byla otázka spíš pro mé přátele. Co můžu říct? Jsem pozitivní člověk až do té míry, že kdyby mě po*** holub, poděkuji bohu, že nedal krávě křídla, jak zní krásný citát (smích). Smích je mým koníčkem a snažím se být objevitelem dobrých vlastností u lidí.

„Velice rád půjčuji dobrou náladu. Má to úžasnou vlastnost. Aniž bych to požadoval, vždy se mi vrací i s úroky zpět.“ 

V dnešní době, kdy je internet plný různých nechutností a negativních věcí, se jen tak nevidí stránka, která je plná pozitivní energie. Co vás vedlo k založení stránky Síla myšlení? A kdy přesně vaše FB  stránka vznikla?

Na začátku roku 2013 jsem se rozhodl prostě přispět něčím pro lepší svět. Zní to nádherně, že ano? (smích)  První, co mě napadlo, bylo dárcovství krve, takže jsem se stal dárcem. Delší dobu jsem pracoval na svém duševním růstu a čerpal také z citátů. Napadlo mě, proč neudělat takovou stránku pro všechny. V únoru 2013 proto vznikla stránka, ze které i když „nic nemám“ (podle měřítek materialismu), se snažím každého popostrčit do šťastného života, protože dle mého názoru má v sobě každý štěstí a lásku. Jen ji potřebuje najít a oprášit. Proto tahle stránka.

K zamyšlení!

K zamyšlení!

Kdy vás poprvé napadla myšlenka o „Síle myšlení“?

Jednou jsem si všiml, že citáty, které občas jsou u mých přátel na zdi, mi zlepší náladu. A cítil jsem potřebu vyzkoušet, jestli to funguje jen na mě nebo i na víc lidí. A je krásné zjištění podle ohlasů, že to funguje.

Každý skutek, který uděláme, má svůj vlastní život. Je jako kámen vhozený do vody a vlnky, které vytvoří, se rozběhnou na všechny strany a ovlivní mnoho věcí, jejichž konečný výsledek se k nám jednoho dne zase vrátí. Skutky, které jsou činěny upřímně, ze srdce a nezištně, nesou v sobě kladný náboj a i kdyby se ze začátku zdálo, že ztroskotají, nakonec dojdou úspěchu a přinesou mnoho dobrých plodů pro všechny zúčastněné. Zatímco skutky, které někdo udělal se skrytou vypočítavostí za pouhým účelem vlastního prospěchu, nesou v sobě destruktivní náboj a i když se může chvíli zdát, že se jim daří a prosperují, jejich budoucnost je dávno zpečetěna a je jen otázkou času, než se rozpadnou vniveč a jejich výsledek nepřinese jejich původci žádnou radost ani dlouhodobý úspěch.

Zdroj: FB Síla myšlení

Proč právě název „Síla myšlení“? Jakou sílu má podle vás  pro člověka právě myšlení?

To, jak člověk používá myšlení, je základ pro kvalitu jeho života. Zkuste si dát otázku: Jsem člověk, když vidí a slyší houkat uhánějící sanitku městem, který  svraští čelo a řekne „bože, zase se někomu něco stalo“, nebo jste člověkem, který si oddechne se slovy „ už je na cestě pomoc, díky bohu“?  Každou situaci můžete vnímat, jak bude chtít vy. Nikdo nemá tu moc vás přinutit myslet, jak chce on, pokud mu to nedovolíte. Proto je dobré si uvědomit svou sílu myšlení.

Co bylo záměrem založení této stránky? Co postováním citátů, motivačních videí atd. sledujete?

Podívejte se na televizní, novinové, rozhlasové zprávy. Jejich negativní myšlenky dokáží rozložit člověka na nemyslící, nešťastnou obávající se trosku.  Mimochodem proto se od těchto „novinek“ distancuji víc jak půl roku a nemám vůbec pocit neinformovanosti. Takže jestli tohle funguje do takové míry, co když budu posílat něco povzbudivého, motivujícího a přinášejícího klid a štěstí? To se musí někde uchytit. Jestli jeden člověk kvůli téhle stránce udělá dobrý skutek, pomůže, nebo udělá někomu hezčí den, můj záměr byl splněn.  (A už teď věřím že splněn opravdu byl.)

Je to jen a jen TVŮJ život.

Je to jen a jen TVŮJ život.

 

Počítal jste s tak velikým ohlasem? Přece jen  20 000 fanoušků (odběratelů) nemá jen tak někdo.

Snažím se od ostatních neočekávat. Ale jsem rád, že myšlenky, které částečně definují mou osobu, jsou blízké i jiným moc fajn človíčkům. Citáty a myšlenky moudrých lidí mě nejenom inspirují, ale hlavně uspořádávají hodnoty a informace, jak říkám, do šuplíku v mojí hlavě. Kde jinde by už člověk měl mít pořádek?

Kde berete k motivačním textům – obrázkům inspiraci?

Od mých parťáků „fanoušků“, z dalších stránek, internetu a  ze svého života. Na začátku mé nynější práce mi úžasná školitelka doporučila knihu od pana Miguela Ruize 4 DOHODY, kterou mi trvalo přečíst 2 roky. (Poprvé 20 stránek, po půl roce půl knihy a až po nějakém čase celou). Není to tím, že bych mohl být analfabet, ale tím, že jsem jednoduše nebyl připraven. Okolo této knihy a jejich dohod se točí můj „duchovní“ svět  a doporučuji ji každému. Uvidíte jak krásně otevírá obzory.

Kolik času denně věnujete této své práci?

Na začátku to bylo okolo 8 hodin, abych udělal základ a naučil se, jak se vším pracovat. Teď už podle nálady, tak 30 minut až 3 hodiny. A rozhodně to není práce.

Vnímáte to, že máme život ve svých rukách?

Vnímáte to, že máme život ve svých rukách?

Denně motivujete tisíce lidí, motivuje to, že někomu děláte lepší den, i vás?

Neuvěřitelně. Lidé jsou jedineční jeden vedle druhého. Což můžu samo sebou říct i o návštěvnících stránky, proto každý má co říct a naučit něčemu novému a můžu říct, že toho půl roku, co tahle stránka běží, jsem se posunul o nepředstavitelný kus dopředu a jak lidé děkují mě za motivaci, rád bych tímto poděkoval já jim už jenom za to, že jste. Stojím si za myšlenkou: „Velice rád půjčuji dobrou náladu. Má to úžasnou vlastnost. Aniž bych to požadoval, vždy se mi vrací i s úroky zpět.“ 

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Plánujete kromě FB stránky nějaké rozšíření na blog, web atp.?

Nejsem profík, co se týče webu, takže to už by muselo být s něčí pomocí. Každopádně tuhle stránku beru jako moje dítě a opravdu každý příspěvek projde mýma rukama, mojí hlavou, tudíž s tím musím souhlasit. Proto nemám dalšího admina.

Jste šťastní?

Jste šťastní?

 

Co byste poradil někomu, kdo váhá nad tím, jestli založit nějakou podobnou FB stránku, ale bojí se nezájmu, případně kritiky okolí?

Jestli si nejsi jistý a bojíš se toho, udělej to. Odvaha přijde později. Kritika byla, je a bude a je to dobře. Jen se ji každý musí naučit používat užitečně a rozlišit mezi konstruktivní kritikou a závistí, hloupostí či omezeností dotyčného. Kritika je jen jiný názor a ten by se měl respektovat.

Co motivuje vás? O tom, že pozitivní myšlení má opravdu sílu, se můžete přesvědčit také v našem článku:  V ČEM SPOČÍVÁ SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ?

Zdroj fotografií: https://www.facebook.com/Silamysleni?fref=ts

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentářVaše názory

 • Martin Háze

  Moc hezký článek!…ihned jsem dávám like…;-) Mám rád lidi, kteří tyto články šíří…

  • Kristýna Szkanderová

   Děkuji 🙂

 • Lucie Kočembová

  Děkuji za to, že jste a že děláte dobrou věc, vaše články, příspěvky vše pozitivní sdílím dál. Asi nebude náhoda, že jsem také finanční poradce, také mám oblíbené stránky síla myšlení, také jsem četla 4dohody a jsem stejně stará 🙂 je to prostě paráda, už se ty všechny špatný věci musí pod převahou pozitiv ztratit a vím, že se to stane. Láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí <3

 • Katarína

  Je zvláštne, že ľudí udivuje, keď sa niekto snaží šíriť dobré a pozitívne myšlienky cez net, a vôbec nikoho už neudivuje, že sa takto šíri vlna zla. Je choré, že dokážeme to zlo vstrebávať bez toho, aby sme sa nad tým pozastavili s otázkou, čo sa deje? Ďakujem veľmi pekne za stránku Síla myšlení! Mám dve dcéry a chcem pre ne šťastný život a lepší svet.
  A táto stránka mi dáva nádej, že to s nami nie je až také zlé 🙂 Michalovi prajem nevysichajúcu studňu pozitívnych myšlienok a dobrej nálady! Pekný deň 🙂