Změňte své věci v barevný svět pomocí Washi pásek

Design / 17.8.2013

Tvořte a bavte se s dekoračními pásky z Japonska. Nechte se inspirovat a vaše věci budou hrát barevnými tóny a vzory.

V každém z nás dřímá malé hravé dítě, které vidí celou zemi barevně plnou fantazií a nekonečných her. Povolte i vy uzdu své představivosti a dejte průchod své kreativní duši pomocí pásků, které změní váš interiér i každý běžný předmět v barevnou, zářící a veselou věc. Pokud patříte mezi tvořivé lidi, kteří si rádi vylepšují svůj interiér a zdobí vše kolem sebe, tak tyto pásky nesmí chybět ve vaší sbírce.

Práce s nimi je tak snadná, že zdobení tohoto druhu se nemusí bát ani žádný DIY začátečník, vždyť se jedná o pouhé lepení barevné lepenky na věci, kterým chcete vdechnout nový barevnější život. Pásky jsou tak vhodné i pro práci s dětmi, můžete tak obyčejné výtvarné odpoledne změnit v zábavnou hru s tisíci variacemi lepicích pásek. Dětem se jistě nová hra zalíbí, nezapomínejte ale ani na to malé dítě ve vás, protože i to si občas zaslouží vyplout na povrch a ukázat své touhy.

Originální pásky z Japonska zabalené v krásném balení, které seženete v papírnictví Papelote. Zdroj: papelote.cz

Originální pásky z Japonska zabalené v krásném balení, které seženete v papírnictví Papelote. Zdroj: papelote.cz

Washi pásky jsou japonskými originály

Washi pásky pochází z Japonska, kde v roce 2006 výrobce Kamoi napadlo, že pásky produkující se pro průmyslové použití by mohli dostat nový nádech barvami i vzory a vyrábět se pro dekorativní účely. Nápad se ujal a pomalu se šířil do celého světa, dnes jsou pásky dostupné v tolika barvách a variacích, že si vybere opravdu každý.

Pojmenování Washi ale není obchodní jméno, naopak označují přesně to, čím jsou, wa totiž znamená japonský a shi je název pro papír, v ostatních zemích se používá nejčastěji slovní spojení dekorační pásky. Z čeho jsou ale pásky přesně vyrobeny? Tvrdí se, že jsou z rýžového papíru, přesto se nejčastěji vyrábějí z přírodních vláken, jakými může být například bambus, konopí či strom gampa. Nezaměňujte ale Washi pásky s jinými druhy, lidé si občas tyto japonské originály pletou s páskami vyráběnými z PVC nebo klasického papíru. Na českém internetu ale seženete všechny tyto typy.

Washi pásky seženete v několika barvách, variací i šířích. Zdroj: papelote.cz

Washi pásky seženete v několika barvách, variací i šířkách. Zdroj: papelote.cz

Washi pásky můžete použít kamkoliv, stačí dát průchod své tvořivé duši

Dekorační pásky se hodí na všechny povrchy, můžete je tedy použít na papír, sklo, plast, nábytek a dokonce i zdi či svíčky. Washi pásky mají úžasné vlastnosti a vyhovují opravdu každému povrchu, pokud pásky sejmete, plocha zůstane naprosto neponičená a bez sebemenší známky toho, že jej zdobila lepicí páska. K dalším užitečným vlastnostem patří i to, že je lze trhat a nemusíte tedy používat nůžky. Navíc je seženete v několika šířkách, takže nejenže můžete kombinovat barvy, vzory, ale dokonce vybírat z více velikostí.

Na pásky můžete dokonce i psát, to se hodí v případě, že je chcete použít na originální přáníčko k narozeninám či dárkové balení. Stačí koupit obyčejný balicí papír a dát s dárkem také kus sebe a své fantazie. Oslavenec jistě bude žasnout nad nejoriginálněji zabaleným dárkem. Koupený dárek tak ozvláštníte něčím, co jste sami vyrobili a nad čím jste strávili svůj čas.

Zabalte dárek originálním způsobem. Zdroj: papelote.cz

Zabalte dárek originálním způsobem. Zdroj: papelote.cz

Vylepšit můžete také svůj diář a každý úkol si ozvláštnit barevným podtónem. Diář bude zářit širokou škálou barev, takže i ty nepříjemné úkoly vám půjdou od ruky daleko lépe. Pásky mají široké uplatnění i pro studenty, jak lépe totiž vylepšit sešity, desky i skripta než barvami a vzory, pomocí kterých ztvárníte své představy a fantazie. Učení vám najednou půjde lépe od ruky, protože barvy zlepšují náladu a navodí ten správný pocit, který vás bude hřát u srdce.

Ani v interiéru se nekladou žádné meze vaší kreativitě, Washi pásky lze opravdu použít na jakýkoliv povrch, lepidlo nezanechává žádné zbytky, takže vaše tvořivost se nesetká opravdu s žádnou překážkou. Vylepšit pomocí dekoračních pásek lze každý interiér, barvy a různé vzory dokážou rozzářit všechny místnosti a pohled na krásný a barevný interiér vám vždy zlepší náladu. Pásky můžete použít buď na maličkosti, jako jsou květináče či svíčky, nebo se rovnou vrhnout na nábytek a zdi, vše záleží jen a jen na vás a vaší představivosti.

Ozdobte si své sešity, diáře a nudné studijní materiály. Zdroj: papelote.cz

Ozdobte si své sešity, diáře a nudné studijní materiály. Zdroj: papelote.cz

Kde sehnat Washi pásky?

Washi pásky mají své největší zastoupení v kreativním světě Fleru, zde sežene opravdu velké množství druhů. Existují samozřejmě i jiné eshopy a portály, kde se dají sehnat, váš internetový vyhledávač vám jistě najde ty nejlepší. Pokud si chcete Washi pásky prohlédnout na vlastní oči, máte možnost v originálním českém papírnictví Papelote v Praze. (Zkuste se podívat i na jejich e-shop!)

V případě, že chcete sáhnout po originálních Washi páskách přímo z Japonska, najdete je pod označením MT, které se nachází na vnitřní straně pásky. Přesně tyto nabízí papírnictví Papelote, najdete je ale i na Fleru a jiných e-shopech. Stačí si hlídat již zmíněné označení a můžete si být jisti, že kupujete ty nejkvalitnější Washi pásky.

Originální české papírnictví Papelote nabízí kvalitní a originální výrobky pro kreativní duše dychtící po barvách. Zdroj: papelote.cz

Originální české papírnictví Papelote nabízí kvalitní a originální výrobky pro kreativní duše dychtící po barvách. Zdroj: papelote.cz

Propadněte kouzlu dekoračních pásek

Nezbývá než dodat, že pokud sáhnete po dekoračních páskách, bude těžké dát je z ruky. Kouzlo všech těch barev a vzorů vás pohltí tak, že budete zkrášlovat snad každou věc. Radost vám bude dělat i snadné použití a všechny skvělé výhody, které Washi pásky nabízejí. Nebojte se toho a propadněte dekoračním páskám, protože kreativní člověk je bohatý na duši.

S Washi páskami můžete ztvárnit všechny své představy a touhy, můžete si vytvořit svůj vlastní barevný svět. Budete tak obklopeni veselým prostředím, které vás bude těšit každý den. Tvořte, lepte a bavte se!

Na co používáte Washi pásky vy?

Napište nám své tipy do komentářů!

Zdroj perexové fotografie: papelote.cz

Petra Boltíková

Petra Boltíková

Mým královstvím je divadlo! Děkuji za Vaši přízeň!

Zanechte komentářVaše názory

 • Bonnie

  Nepoužívám je, protože jsou poměrně drahý….

  Řekla bych že až zbytečně.

  • Petra

   Ahoj, drahý jsou, to je fakt a podle mě taky zbytečně. Hledala jsem všude možně a tak před rokem stály ještě víc než teď. Pak se mi poštěstilo natrefit na jednu firmu, kde mají supr ceny. To bylo taky nak nějak před rokem. Teď tam beru i ty MT. Mají i jiné a ty jsou třeba za 49 Kč. No prostě u nás doma lepí i manžel 😉 Jmenuje se to Svěk pásek, ten obchod. Používím pásky na kurzy a různé tvoření s dětmi.

   • Bonnie

    no, popravdě, 50kč za izolepu mi příjde docela drsný i tak…

    • Hana

     Myslím, že 50 Kč je dražší ale pokud se ti některá líbí… Pak je to výborný doplněk a myslím, že většině ženám záleží spíše na tom jaké to mají doma aby se zde dobře cítil každý… Já si radši ušetřím radši místo trička pásku nebo něco do bytu:)

 • Hana

  Ahoj všichni, spíše jeslti znáte někoho, kdo ma založený účet na ebay tak tam jsou pásky za 20 kč.. Což si myslím, že dobré… A jestě další plus… Mají větší výběr než v ČR:)