Harry Potter pro Kinect: Jen pro opravdové milovníky ságy

Technologie / 16.8.2013

Aneb je pouze na vás, jaký budete čaroděj.

Jistě, víme, že hra za chvíli oslaví rok od uvedení na český trh, ale právě v těchto prázdninových dnech je třeba se nějak zabavit a připravit se na další školní rok (v Bradavicích).

Pokud tedy uvažujete o nějaké kinectovce, která vás zabaví, možná přemýšlíte i o Harry Potterovi. Jelikož jde už o starší hru, seženete ji novou i bazarovou kolem 500 Kč. Takže být vámi, upřednostním tu novou. Dříve než kliknete na objednat nebo hru zaplatíte u pokladny, je velmi důležité, abyste byli Harryho (převážně filmoví) fanoušci. Jinak totiž hra rozhodně není pro vás. Zvlášť pokud nesnášíte filmové zpracování, což je jedním z módů samotné hry.

Herní postavy mají stejnou podobu jako filmoví herci.

Herní postavy mají stejnou podobu jako filmoví herci.

Movie a Custom Mode

Až vás přestane bavit kouzlení, můžete si hladit Fénixe.

Až vás přestane bavit kouzlení, můžete si hladit Fénixe.

Na začátku hry si vybíráte Play Mode a k dispozici je Movie Mode a Custom Mode. V tom filmovém prožijete nejvýraznější momenty všech osmi filmů. A nebudete hrát pouze za Harryho, ale vystřídá se hned několik postav, které budou napodobovat vaše pohyby. Proto nebuďte (jako já) zaražení, až se dostanete do souboje Harryho se Snapem, ale váš úkol je právě ochránit samotného Snapea.

V druhém (vlastním) režimu vám Kinect vyfotí obličej a hrajete vy sami. Tedy svůj obličej importujete do některé z postav. Jinak jde o stejný princip hry.

Ve hře postupujete podle školních roků.

Ve hře postupujete podle školních roků.

Co vše budete dělat?

Jestliže jste někdy snili o kouzelném světě Bradavic, budete nadšeni. Čeká vás famfrpál, hodiny lektvarů, přesazování mandragor a samozřejmě několik kouzelnických soubojů.

Hra je velice návodná v tom, které pohyby budete v následujícím úkolu potřebovat a navíc si je během několika prvních scén osvojíte. Pokud byste si však chtěli být jistější, můžete využít procvičovací režim a nejdřív trochu potrénovat. Naučíte se míchat lektvary, používat kouzla či práci s hůlkou.

Ve famfrpálu budete chytačem i brankářem.

Ve famfrpálu budete chytačem i brankářem.

Nejčastější pohyby

Hra se z počátku nezdála příliš náročná na pohyb, ale jsou úkoly, u kterých se zpotíte. Nejčastěji budete uhýbat, skákat, sklánět se a nejvíce zaměstnány budou vaše ruce, které i samotní kouzelníci používají nejčastěji. Vy se pomocí rukou budete bránit a samozřejmě švihat hůlkou. A právě ono švihání hůlkou se po několika minutách hraní stane proklínané. Jelikož vámi vybranou rukou (podle toho, zda jste pravák či levák) budete vše potvrzovat jejím zdvižením do vzduchu a do toho ji ještě ve velké míře používat v samotných úkolech, začne vás po chvíli bolet. A to i když se snažíte úkoly odfláknout.

Pohyb, který bude po několika kolech opravdu těžký.

Pohyb, který bude po několika kolech opravdu těžký.

Hra nabízí také režim multiplayer, kdy mohou hrát dva hráči a je jen na vás, zda budete tvořit tým, nebo si to rozdáte proti sobě.

Ovšem co se jinak náročnosti týče, úkoly jsou celkem nevyvážené. Některé splníte rychle a ani se u toho moc nenadřete, ale jiné budete plnit několikrát za sebou. Navíc snímání Kinectu je opravdu velmi přesné, takže jakékoliv zaváhání bude okamžitě znát. Právě proto se však hra bude fanouškům potterovské ságy líbit.

Nechybí ani tradiční video záznam na konci každého úkolu. Naštěstí je celkem krátký.

Nechybí ani tradiční video záznam na konci každého úkolu. Naštěstí je celkem krátký.

Já jako fanatik do všeho, co má s Harry Potterem něco společného, jsem se hry stále nenabažila. Ovšem pokud vám tento kouzelný svět zase tolik neříká, sáhněte po něčem jiném.

Zdroj perexové a ostatních fotografií: Alice Pazderová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář