Kreativní obrázek

5 důvodů, proč si každý týden vytvořit něco svého!

Design / 26.8.2013

Linus Pauling kdysi řekl: „Nejlepší cesta, jak mít dobrý nápad, je mít hodně nápadů.“ Máte je?

Máte plnou hlavu nápadů, ale nikdy jste si nenašli chvilku sednout si a popustit uzdu vašemu kreativnímu Já? Přinášíme vám pět důvodů, proč aspoň jeden z vašich nápadů každý týden zrealizovat!

1. Zlepšíte si náladu!

Venku prší, vás naštval celý svět a nejradši byste zalezli do postele a už nikdy nevylezli? Omyl! Právě v tuto chvíli probuďte své kreativní Já a pomozte si k lepší náladě. Visí vám nad stolem obyčejná korková nástěnka, která zívá nudou a je bez nápadu? Udělejte z ní originální kousek, na který vás bude těšit se koukat! A nemusíte kvůli tomu běžet zrovna do obchodu a utrácet poslední úspory z vaší peněženky. Vytáhněte balicí papír, mašličky, pohlednice, stužky či jakékoliv drobnosti, které potěší vaše oko. Poskládejte je na nástěnku podle vašeho nejlepšího svědomí a originální kousek, který rozzáří prostor nad vaším stolem, je hotový!

Co třeba něco takového? zdroj: http://www.theperfectyou.nl

Co třeba něco takového? Zdroj: theperfectyou.nl

2. Ušetříte peníze!

Viděli jste nádherné stínítko k lustru, ale vaše peněženka si ho nemohla dovolit? Už měsíce chodíte okolo výlohy s nádhernými polštářky a zrovna, když jste si ho chtěli koupit, neměli už ani jeden? No a co! Zkuste si vytvořit něco podobného sami. A právě proto, že jste si danou věc vytvořili vy, budete k ní mít mnohem hlubší vztah než k věci koupené. A že nejste zrovna zruční nebo nevíte, jak na to? Zkuste využít moderní technologie a najít návody na internetu. Blogů, které vám poradí „How to do it“ a ještě za pár kaček, je na internetu spoustu.

3. Uchováte vzpomínky!

Lpíte jako my na svých vzpomínkách a doma se vám kupí krabice plné kartiček, provázků, papírků a drobností, které vám připomínají první rande/dovolenou nebo některý z mnoha krásných dnů? Určitě je v rámci úspory místa jen tak nechytnete a nevyhodíte do kontejneru. Ale co jim dát prostor a trochu je provětrat? Nemusíte nutně vytahovat každý lísteček, který jste si kdy schovali, ale co si takhle udělat koláž z věcí, které vám připomínají důležité momenty ve vašem životě? Kupte rámečky a hurá na to! Jako podklad si vyberte například barevné papíry a směle kombinujte vaše vzpomínky. Nebo jste spíš fanouškem fotografií? Vyvolejte si své oblíbené snímky nebo oprašte rodinná alba a vložte je do vámi vyzdobených originálních rámečků. Fantazii se meze nekladou.

Nemusíte se pouštět do ničeho složitého. zdorj:http://www.zulily.com/

Nemusíte se pouštět do ničeho složitého. Zdroj: zulily.com

4. Přidáte domovu originalitu!

Nezatracujeme obchodní řetězce jako IKEA nebo jiné. Je to skvělý způsob, jak získat hezký nábytek za dobré peníze. Ale přece jenom komoda z IKEA domov nedělá. Cokoliv, co sami vytvoříte, posune vaše bydlení blíže ke slovu domov. Ne nadarmo se v posledních letech mezi lidmi začal prosazovat styl DIY („Do it yourself“ – v překladu „Udělej si sám“). Nemusíte zrovna vytahovat pilu či vrtačku a přetvořit váš byt na truhlářskou dílnu. Zkuste třeba koupit klubíčko vaší oblíbené barvy a udělat si z něj obraz! Nebo co třeba vtisknou duši starému květináči a oblepit ho knoflíky? Čím šílenější váš nápad bude a čím více toho na něm uděláte sami, tím déle vás bude těšit a zdobit váš domov! A vůbec nevadí, že nebude jako kupovaný.

5. Protože život je o maličkostech!

Bydlíte v podnájmu nebo na kolejích a ve smlouvě je tučně vyznačeno, že je zakázáno na stěny cokoliv lepit, nedejbože do nich zaťukat hřebík? Máte tak malý prostor, že i sebemenší drobnost tak trochu překáží? Nevadí, i přesto si můžete zlepšit den vlastním výtvorem. Vezměte svůj diář a na každý týden si do něj vytiskněte třeba motivační citát. Máte staré tričko? Určitě vymyslíte, jak mu vtisknout nový vzhled. A co ty lístky z divadla, co už roky sbíráte? Nedaly by se šikovně podlepit a tím z nich udělat originální záložky do knih?

I maličkostí si zlepšíte den. zdroj:http://www.theperfectyou.nl

I maličkostí si zlepšíte den. Zdroj: theperfectyou.nl

Není třeba vytvořit něco, co změní celý svět. Důležité je, aby výtvor potěšil hlavně vás! Takže pokud už dlouho uvažujete nad tím, že si vytvoříte něco hezkého pro radost, pusťte se do toho ještě dnes! Vždyť život je příliš krátký na to, abychom se dlouho nad něčím rozhodovali. Běžte do toho! Stojí to za to.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Zuzana Fricova

Zuzana Fricova

Prohlaste svůj život uměním, pak jakékoliv dočasné nedopatření můžete označit "uměleckým záměrem."

Zanechte komentář