Proč často lžeme samy sobě?

Osobní rozvoj Vztahy / 24.8.2013

Ne každá žena si přizná, že sama sobě lže – proč?

Možná jste se s tímto ještě nesetkaly, pak jste ještě stále šťastnými dámami v oblasti partnerství a přejeme vám, aby se vám i nadále dařilo. Ale pojďme se vrátit k těm, které s tím problém mají. Co vede k takovému lhaní? A jak tomu předejít?

Mám někoho, kdo je pro mě dokonalý!

V partnerských vztazích je velmi lehké udělat z obyčejného kluka vašeho pana dokonalého. Pak je ale o to těžší se smířit s realitou, která vašemu snu vůbec neodpovídá. Jednoduše se s tím člověk nechce smířit, že jeho gentleman, který vždy otevíral dámě dveře, pomáhal doma nebo nosil růže, najednou už není gentleman, ale obyčejný kluk – v nejhorších případech „buran“. V takových případech si ženy lžou samy sobě, že to je jen blbá nálada, jen nějaká výjimka, aby se mohly znovu ponořit do svých dokonalých snů. Ale není na tom vlastně nic dobrého, protože vztahy, které jsou tímto lhaním žen postihnuty, nejsou kvalitní, vzhledem k tomu, že partner je najednou jiný, možná lhostejný a ignoruje ženu jako svou přítelkyni. Dá se říct, že tyto vztahy jsou jednostranné.

Více byste se mohly o takových mužích, na které byste si měly dávat pozor, dočíst ve článku: Muži, kteří dokážou zničit každý vztah od redaktorky Ivany Práškové.

Urovnejte si myšlenky a zbavte se strachu. Zdroj: foter.com

Urovnejte si myšlenky a zbavte se strachu. Zdroj: foter.com

Miluji, ale nejsem milovaná.

Mnoho vztahů funguje jen tak naoko, bohužel. Občas ze zvyku s někým žít, občas ze zvyku s někým usínat nebo jednoduše vedle sebe někoho mít. V těchto situacích je těžké posoudit, zda takový vztah má smysl, ale rozhodně se v něm asi oba partneři moc nelibují. Pak dochází k situacím, kdy se ženy dovídají, že nejsou milovány, ale z určitého důvodu s partnerem zůstávají. Ptáte se, jak to můžou vydržet? Jednoduše – samy sobě lžou, aby uspokojily vlastní rozum a mnohdy hlavně srdce. I v tomto případě je náraz na zeď reality docela krutý.

Týrali mě.

Nejobvyklejší situací, kdy ženy samy sobě lžou a občas velmi nesmyslným způsobem, je týrání. Ženy jsou svými muži, partnery nebo manžely týrané, bolí je to, jsou psychicky deptané, žijí ve strachu. Ale stejně si najdou vždy dobrou výmluvu, proč si za ten výprask mohou samy, což je absurdní a smutné. Své muže omlouvají, jak jen to umějí. Ať už za to může špatná nálada, erupce na slunci nebo jen násilnické ego partnera – ženy jsou ve vymýšlení vlastní pravdy přebornice. Nejsmutnější na tom všem je, že se většinou o tom, že je muž bije, nezmíní ani nejlepší kamarádce, takže lžou nejen sobě, ale i lidem okolo.

Nenechte si ubližovat! Zdroj: foter.com

Nenechte si ubližovat! Zdroj: foter.com

Jak tomu všemu předejít?

Základem tohoto lhaní je strach. Strach ze ztráty, strach z pomsty, strach ze zhoršení situace apod. Je to pro lidský mozek jediné možné východisko. Ale když máte kolem sebe lidi, kteří vám jsou ochotní pomoct – jakkoli – nebraňte se tomu. Netrapte samy sebe, zvláště pokud vám někdo ubližuje fyzicky! Prvním krokem k překonání celé situace je vypořádat se se strachem, musíte se ho zbavit. Dále musíte získat sebevědomí. A nakonec už jen ukázat muži, že s vámi nebude jednat jako s kusem špinavého hadru. Držíme palce!

Zdroj perexové fotografie: freedigitalphotos.net

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář