Ostravská divadla zahajují sezónu

Divadlo / 27.8.2013

Už tradiční společné zahájení divadelní sezóny ostravských divadel s názvem Jdeme za vámi! se uskuteční 1. září.

Pomalu a neodvratně se blíží konec léta a s ním konec školních prázdnin, pro většinu studentů velmi nemilá událost. Mnoho z nich ani nemůže slyšet to, že zanedlouho znovu usednou do přeplněných školních tříd. Ovšem blíží se konec i jiných prázdnin, a to těch divadelních.

Zahajování divadelní sezóny 2011/2012.
Zdroj: ndm.cz

Již pátým rokem pořádají ostravská divadla společné zahájení divadelní sezóny. Tentokrát se uskuteční v neděli 1. září na náměstí Msgre. Šrámka, před Divadlem Jiřího Myrona. A co si pro nás ostravští divadelníci přichystali?

Program začíná ve čtyři hodiny odpoledne, a to představením pro děti v podání Divadla loutek. Poté se můžete těšit na ukázky z jednotlivých představení.

Národní divadlo moravskoslezské předvede ukázky hned z několika inscenací. První ukázka bude z baletního představení Návraty domů, poté přijde na řadu soubor opereta/muzikál s inscenací Evita, muzikál o dívce, která se stala ikonou Argentiny, a muzikálem o dvou ženských osobnostech 20. století, Edith a Marlen. Všechna tato představení budou mít premiéru v nadcházející sezóně.

Divadlo Petra Bezruče se předvede se satirickou komedií Nikolaje Vasiljeviče Gogola Revizor a romantickým příběhem Pěna dní.

Jako poslední se představí Ženy a panenky, inscenace Komorní scény arény.

Tereza Cisovská co by panenka a Tereza Dočkalová.

Tereza Cisovská co by panenka a Tereza Dočkalová.
Zdroj: divadloarena.cz

Celý svět si letos připomíná 200. výročí narození německého operního skladatele Richarda Wagnera. Národní divadlo moravskoslezské na jeho počest nastudovalo tento rok operu Lohengrin, bájný příběh rytíře s labutí. V Lohengrinovi exceluje Eva Urbanová či Eva Dřízgová-Jirušová v roli Elsy. Večer vyvrcholí promítáním této opery přímo na fasádu Divadla Jiřího Myrona.

Doprovodným programem je promítání záznamů inscenací ostravských divadel v klubu Atlantik. Můžete zde zhlédnout například představení Divadla loutek Z deniku Ostravaka, které je velmi oblíbené nejen u ostravských diváků.

15.00 – Ostravak Ostravski, Marek Pivovar, Radovan Lipus–Z DENIKU OSTRAVAKA

Televizní záznam představení Divadla loutek Ostrava / 96 min.

17.00 – Tadeusz Słobodzianek–PROROK ILJA

Televizní záznam představení Komorní scény Aréna Ostrava /105 min.

19.00 – Zoltán Egressy–PORTUGÁLIE

Televizní záznam představení Národního divadla moravskoslezského Ostrava / 134 min.

21.30 – Ludmila Petruševská–CINZANO

Televizní záznam představení Divadla Petra Bezruče Ostrava / 116 min.

Během dne si můžete také zakoupit předplatné do jakéhokoli divadla nebo také  společné předplatné ostravských divadel ABEND.

Celým programem bude provázet člen činohry Národního divadla moravskoslezského, Vladimír Polák.

Vstup na akci je zdarma.

A pokud nemáte plány na neděli 8. září, Divadlo Antonína Dvořáka jako každý rok otevírá své dveře pro návštěvníky. Můžete zde nahlédnout do zákulisí divadla, na to jak se šijí kostýmy pro jednotlivá představení, do výrobny kulis či si vyzkoušet jaká je práce osvětlovačů.

Zdroj perexové fotografie: ndm.cz

Veronika Svobodová

Zanechte komentář