Detoxikační voda, zázrak pro organismus

Na talíři / 19.8.2013

Pitný režim je jeden ze základů, na který nesmíme zapomínat. Ukážeme vám způsoby, jak si zpestřit pitný režim a jako bonus se i detoxikujeme.

Voda je jedním ze základních živlů a také nejpřirozenější z tekutin, které jsou pro správný metabolismus i další funkce těla naprosto nezbytné. Pomocí vody se však můžete zbavit i volných radikálů a dalších škodlivin, které se ve vašem organismu vyskytují.

Ideálem ke každodennímu pití je čistá voda, minimální množství by mělo být okolo 2 litrů denně. V zimním období sice není studená voda právě nejideálnější, ale v letních horkých měsících je to přímo požehnání. Jednou z tradičních východních očist je však pití horké vody po ránu. Nevypadá to moc lákavě, hlavně ve velkých vedrech, ale zabírá to. Převařte ¼ litru vody a vypijte ji tak horkou, jak jen zvládnete.

  • Teplá voda prohřeje váš organismus, zvýší rychlost metabolismu, pomáhá hubnout a snižuje množství hlenu v nosních dutinách, jícnu a trávicím ústrojí.
  • Detoxikací vodou zbavujeme tělo škodlivých látek, únavy, posilujeme svou imunitu, hubneme a zlepšujeme si pleť.

V létě je nutné mít vodu neustále při sobě a doplňovat pitný režim pravidelně kvůli vyšším teplotám. Nejlepší je pramenitá, jelikož ale ne každý má k takové vodě přístup, postačí i neperlivá. Případně i z kohoutku, pokud možno však filtrovaná. Nefiltrovaná voda totiž obsahuje látky (chlór, organické nečistoty a těžké kovy), které ovlivňují nejen její chuť, ale i pozitivní účinky pro naše tělo.

Pokud se snažíme o detoxikaci, pročištění organismu, pouhé 2 litry běžné spotřeby však nestačí. Je potřeba vypít alespoň 2,5–3 litry vody. Celou polovinu tohoto objemu může tvořit voda s čerstvou grepovou nebo citronovou šťávou. Džusy úplně vynechejte, jsou zbytečně přeslazené. Během detoxikace zapomeňte i na vše s bílou moukou a rafinovaným cukrem. Jedině tak účinně upravíte pH organizmu.

Voda

Voda působí na naše tělo blahodárně.

Studená voda s citronovou šťávou (a mátou) zabraňuje překyselení organismu, přičemž vytvořit tento nápoj je opravdu jednoduché. Citrón důkladně omyjte a nakrájejte na plátky. Máta má aromatizační funkci a přidává se jako malý chuťový bonus. Citróny a mátu vložte do vody a nechte je přes noc vylouhovat v lednici. Tímto „procesem“ se vytvoří přírodní detoxikační voda, která výborně odstraňuje nečistoty z těla. Pokud je to jen trochu možné, snažte se používat BIO produkty a při samotné konzumaci nezapomeňte na led, který osvěží.

Tento jednoduchý recept pomáhá udržovat ploché břicho a játra v dobrém stavu. Citrónové detoxikační vody vypijte denně kolem 2 dl, můžete i víc. Takto upravenou vodu pijte alespoň jeden měsíc, zaručeně se vám dostaví blahodárné výsledky. Já je pocítila razantním úbytkem hmotnosti. Rozhodně se jedná o jednu z nejlevnějších, ale i nejúčinnějších diet.

Zdroj všech fotografií: photl.com

Lenka Kyčerková

Lenka Kyčerková

Autorka je aktivistkou a vegankou. Zaměřuje se na lidská práva sexuálních a etnických menšin a na tzv. zelenou politiku. Vystudovala politologii, mediální studia a teologii. V současné době pracuje jako vedoucí oddělení PR a marketingu a vedoucí mateřského centra v Brně. Spolupracuje s neziskovými organizacemi Amnesty International, IQ Roma servis a Hnutí DUHA.

Zanechte komentář