Jak studenti mohou ušetřit v divadlech

Divadlo / 20.8.2013

Divadla se snaží přitáhnout do hledišť více mladších diváků. Sázejí na zmodernizování inscenací a také na speciální slevy či předplatné.

Nová divadelní sezóna se rychle blíží, a proto jsme sestavili malý přehled slev, výhodných předplatných či jiných akcí, které si pro studenty připravila jednotlivá divadla.

Brno

Národní divadlo Brno má ve své nabídce předplatné pro studenty, při jehož koupi zhlédnete například Hrabalovy Ostře sledované vlaky či shakespearovskou klasiku Romeo a Julie.

Záběr z Romea a Julie  zdroj: ndbrno.cz

Záběr z Romea a Julie.
Zdroj: ndbrno.cz

V nadcházející sezóně si nenechte ujít skvělé představení Balady pro banditu v divadle Husa na provázku. Zde, ale i v Divadle U Stolu, máte také možnost výrazně sníženého vstupného.

Ostrava

Národní divadlo moravskoslezské nabízí 50% slevu pro studenty na jakékoli představení v Divadle Antonína Dvořáka nebo v Divadle Jiřího Myrona. Navíc NDM připravuje také speciální předplatné pro tuto kategorii. Můžete zhlédnou například Shakespearovu komedii Sen noci svatojánské v krásném, až pohádkovém prostředí nebo také tajuplný krimimuzikál Fantom Londýna v režii Lumíra Olšovského.

záběr z inscenace Fantom Londýna zdroj: ndm.cz

Záběr z inscenace Fantom Londýna
Zdroj: ndm.cz

Divadlo Petra Bezruče je v Ostravě vyhlášeno právě tím, že zpracovává klasiku v moderní podobě, aby ji přiblížilo mladší generaci. Za vidění zde stojí Moliérův Lakomec v hlavní roli s Norbertem Lichým. Nabízejí slevu na jednotlivé vstupenky a na předplatné. Stejně tak i Komorní scéna aréna.

Plzeň

Divadle J.K. Tyla mají studenti spoustu možností. Každý měsíc divadlo připravuje seznam představení, na které si student může zakoupit zlevněné vstupné pouze za 50 korun.

Za velmi výhodnou cenu pořídíte také předplatné. Také je zde možnost členství v tzv. Klubu mladých diváků. V sezóně 2013/2014 je pro mladé diváky připraveno 8 inscenací. Zhlédnete činoherní představení, muzikál, ale také balet Anna Karenina. Nejen že máte pro sebe rezervované stále stejné místo v hledišti, ale dostanete také program ke každému představení zdarma.

Záběr z baletu Anna Karenina Zdroj:djkt-plzen.cz

Záběr z baletu Anna Karenina
Zdroj: djkt-plzen.cz

Divadlo poskytuje také 50% slevu z ceny vstupenky na jakékoli nevyprodané představení, ale pouze 30 minut před začátkem.

Praha

A nakonec Praha! V Praze je velké množství divadel a většina z nich nabízí zvýhodněný vstup, ale není to tak slavné jako v ostatních městech. Ať už v Praze studujete, bydlíte či jste sem přijeli na výlet, třeba právě za divadelním zážitkem, musíte počítat s tím, že za vstupenky zaplatíte o trochu víc než v krajských městech.

Pokud jde o Národní divadlo, kartu ISIC zde lze uplatnit pouze na 1. a 2. galerii. To stejné platí ve Stavovském divadle. Pro studenty jsou vyhrazená místa na Nové scéně i ve Státní opeře. Jako student si můžete v Národním divadle zakoupit také předplatné. Cena se odvíjí dle cenového pásma, ve kterém si vyberete své místo. Do cyklu je zařazena Havlova absurdní komedie Zahradní slavnost, balet Romeo a Julie, Jakobín či Věc Makropulos s úžasnou Soňou Červenou v hlavní roli.

Soňa Červená (Emilia Marty) exceluje v Čapkově komedii Věc Makropulos. Zdroj:narodni-divadlo.cz

Soňa Červená (Emilia Marty) exceluje v Čapkově komedii Věc Makropulos.
Zdroj: narodni-divadlo.cz

Stejně i většina jiných divadel má stanovené, na která místa se slevy vztahují, a proto doporučuji se před jejich návštěvou informovat na internetových stránkách.

Pokud máte zájem navštívit v poslední době často oceňované Dejvické divadlo, tak s kartou ISIC zde máte možnost získat 30% slevu z ceny vstupného.

Stojí za to navštívit také Divadlo Disk. Zde můžete vidět, jak kvalitně hrají studenti DAMU za opravdu studentské ceny.

A co potřebujete k tomu, abyste mohli slevy získat? Nejlepší je vlastnit ISIC kartu, ale v mnohých divadlech vám postačí i karta na MHD, kde máte studium potvrzené.

Zdroj perexové fotografie: ndm.cz

Veronika Svobodová

Zanechte komentář