Kinofilm

Kinofilm – věc, kterou jsme jako malí obdivovali!

Design / 19.10.2012

Kdo měl fotoaparát, byl středem pozornosti. Kdo měl automatický fotoaparát, byl král. Aneb když slovo digitální bylo pro nás cizí.

Kinofilm se vyměňoval ve tmě, jinak se zničily fotografie… Kdo zapomněl otočit kolečkem, měl dvě fotky v jedné a pokud se někdo jen o kousek hýbnul, byl na fotce rozmazaný. Přesně to si naše generace pamatuje ze svých dětských let.

S příchodem nového století se k nám dostavila nová technologie…

Končil rok 1999 a nové století klepalo na dveře, stejně tak jako nové vynálezy a technologie. Začátkem 21. století dorazily i do Čech digitální fotoaparáty a firmy se postupně začaly předhánět v tom, kdo nabídne lepší funkce. Ti z nás, kteří patřili mezi bohatší, se tak o pár let později mohli pyšnit digitálním fotoaparátem, který měl automatické zaostřování a dokonce paměťovou kartu!

Fotoaparát

Podoba s dnešními fotoaparáty je někdy malá.. Zdroj: Wikimedie Comonns

I přesto se však vzhledově dnešním fotoaparátům moc nepodobaly. Jejich konstrukce byla spíše mohutnější, displej miniaturní a blesk taky za moc nestál… Stejně jsme je však nikdy nechtěli za nic vyměnit a na vzniklé fotografie jsme byli opravdu patřičně hrdí.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář