Recenze (nového) červencového ladyboxu

Krása a móda / 19.8.2013

Revoluční červencová krabička krásy měla rozvířit české kosmetické vody a předčit všechny předešlé edice. Povedlo se?

Setkáváte se s Ladyboxem poprvé a nevíte, o co se jedná? Čtěte recenzi dubnového , květnového nebo červnového čísla.

Tak jako každý měsíc, i v červenci přicházíme s recenzí krabičky krásy. Tentokrát však ne s jen tak ledajakou – červencové číslo ladyboxu bylo totiž úplně první edicí vyprodukovanou novým Ladyboxem – firmou, která vznikla spojením starého Ladyboxu se Senzaboxem. O spojení těchto dvou firem, systému „krabičkománie“ v Čechách a zákulisí rozesílání krabiček si můžete přečíst v rozhovoru s jednatelkou nového Ladyboxu, paní Zuzanou Mottlovou.

IMG_4774

Ladybox s logem Senzaboxu je odteď jedinou firmou, která na českém trhu krabičky krásy produkuje. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Komunikace s firmou, personalizace, objednání a zaslání

Tak jako vždy, naprosto bezproblémové. Personalizace produktů však tentokrát neproběhla úplně podle mých osobních představ (viz níže).

Balení a rozbalení

IMG_4787

V červenci bylo s čím se líčit, mydlit, a dokonce i co k tomu zakousnout – lahodné Cornies s hořkou čokoládou. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Kvalita balení se spojením firem nezhoršila, ba naopak. Ochranná krabice se díky lepšímu otvírání netrhá a dá znovu použít, samotná krabička je stejně kvalitní, jen s nepatrně jinými rozměry a designem. Protože šlo o první edici po spojení, její název zní Just Married. Celou krabičku můžete vidět na obrázku v již zmíněném rozhovoru. Osobně se mi design poměrně zamlouvá, tedy až na narozeninové balonky v rohu, které mi přijdou naprosto zbytečné a očekávala bych je až u srpnového vydání, kdy Ladybox oslaví své první narozeniny. Produkty v krabičce jsou opět chráněny papírovými červíky. A zde skáču radostí – červíci jsou růžoví! Tu barvu upřímně nesnáším, ale na rozdíl od černých v předchozích baleních nepráší a nešpiní vše kolem. Hooray!

Produkty

V červencovém ladyboxu jsem našla celkem devět produktů, z toho čtyři plná balení, tři cestovní balení a dva vzorky. Personalizovaný byl tentokrát jen jediný produkt.

L´Oreal Paris Fix na oči Super Liner Blackbuster, 7 ml, 199,- Kč

IMG_4780

Linky ve fixu s opravdu „blackbuster“ hrotem někoho možná nadchly, já s nimi ale měla poněkud problém.  Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Oční linky jsou v líčení klasikou, kterou by měla zvládnout každá dáma a je jen na vás, čím se vám linka bude kreslit nejlépe. Já mám nejraději právě fixy – líčení s nimi je velice jednoduché, ty kvalitnější se nerozmazávají a dlouho drží, černá je intenzivní a linka precizní. Pochopitelně jsem tedy z linek Super Liner Blackbuster měla radost. Jaké zklamání však přišlo s aplikací… Navzdory intenzitě černé a dvojitému uzávěru, díky kterému vám fixa bude vysychat méně, jsem s ní prostě nedokázala na víčku vytvořit dostatečně tenkou a přesnou linku. To připisuji zejména tomu „blackbuster“ hrotu, který mi připomíná spíš kůl v plotě než seriózní líčidlo. Tady někdo tak inovoval, až přeinovoval… Méně je vždy více, drazí výrobci.

Yves Rocher  Rtěnka Grand Rouge, 3,7 g, 309,- Kč

IMG_4782

S rtěnkou Yves Rocher můžete rty nalíčit velice výrazně, ale i vytvořit jemný malinový nádech. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Na personalizované rtěnce hodnotím velice pozitivně vůni, konzistenci, která je tak přesně akorát krémová i gelová, na rtech nejdříve taje a pak drží, nevpíjí se do vrásek kolem rtů a příliš nevysušuje. Balení je jednoduché a díky zlaté působí luxusně, i když je z plastu a lesklý povrch se rychle ohmatá. Barva je opět diskutabilní… Jedná se o velmi výraznou tmavou malinovou (odstín Rouge Rayonnant), kterou jsem vybalila z krabičky navzdory dotazníku na ladybox webu, kde jsem ve vzorníku barevných preferencí označila u rtěnek odstíny jemné a nevýrazné. Naštěstí si intenzitu barvy můžete korigovat podle svého a na rtech tak vytvořit jen jemný, šťavnatě malinový odlesk. A ten sluší snad každému typu, takže si ani já nakonec nestěžuji a produkt hodnotím pozitivně.

Famous X Sada na obočí, cca 180,- Kč

IMG_4783

Stíny na obočí můžete použít i na oči, a to zejména na kontury a jemnou linku. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Jak si sama upravit obočí snadno a rychle si můžete přečíst zde.

V krásném bytelném balení s kvalitním zrcátkem najdete hned tři odstíny hnědé, vosk na obočí, oboustranný štěteček a pinzetku. Pinzetku jsem shledala nepoužitelnou, je příliš maličká a špatně se s ní pracuje. Štěteček je na obočí nevhodný, ale protože je tenký a zkosený, dá se s ním skvěle kreslit oční linka. Vosk potom nalíčené obočí zafixuje opravdu na celý den, přičemž nevypadá umaštěně. (Tuto vychytávku ocení zejména dámy s delším neposedným obočím.) A samotné stíny? Jemně namleté, neprášící, příjemné, dobře se s nimi pracuje. Jelikož jde o stíny na obočí, neobsahují třpytky. Samozřejmě je ale nemusíte používat pouze na obočí – stejnou, ne-li lepší službu vám udělají i na očních víčkách. Neslévají se, skvěle se s nimi konturuje a nejtmavší stín můžete použít jako jemnou linku. Vaše oči budou krásně zvýrazněné a přitom docílíte měkčího efektu než s černou linkou.

IMG_4784

Produkty v akci – zleva odstíny stínů na obočí z paletky Famous X, rtěnka Grand Rouge a linky ve fixu Super Liner Blackbuster. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Palmolive Mediterranean Moments sprchový gel, 250 ml, 69,- Kč

IMG_4775

S Palmolive se ve sprše můžete ocitnout až v dalekém Maroku. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Palmolive považuji za klasiku, která ve sprše dělá společnost nejedné z nás. Osobně mám jejich sprchové gely ráda, a ani toto není výjimkou. Opravdu krásně voní, je krémové a… To je vlastně všechno, co po mýdle podobného ražení očekávám.

i+m Naturkosmetik Berlin Šampon Lesk citronu, 50 ml, 295,- Kč za 250 ml

Jde o přírodní šampon, tudíž velice málo pění, zato ale vaše vlasy ušetří od nepříznivých chemikálií a přílišného vysoušení. Vlasy umyje na jedničku, krásně se lesknou a i bez kondicioneru není nijak obtížné je rozčesat. Má svěží citronovou vůni, která drží… drží… a drží… Yes, please!

IMG_4778

Přírodní péče vaše vlasy provoní citronem a zanechá je dlouho lesklé a svěží. Zdroj: Petra Krejčířová (Generce21)

libebit mýdlo, 30 g, 60,- Kč/ks

Ručně vyráběné přírodní mýdlo lze použít nejen jako klasická péče o tělo, ale i o pleť – místo vašeho běžného čistícího gelu. Kupodivu make-up odličuje stejně dobře, přiměřeně pění a krásně (opět citronově) voní. Jde o mýdlo, takže pochopitelně vysušuje, na což je potřeba dbát a po odličování/mytí kůži hydratovat.  U tohoto produktu nemám jiných výhrad než balení. Žádné totiž nemá – je proto poněkud nepraktický. Nechat mýdlo povalovat po okraji vany nebo na poličce a pak s ním mydlit obličej je nehygienické a díky nezvyklému tvaru je nemožné ho skladovat v klasickém mýdlovém boxu.

IMG_4777

Zleva – maska na vlasy Macadamia, přírodní tuhé mýdlo libebit. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Macadamia Deep Repair Mask, 15 ml, 249,- Kč za 250 ml

Tato maska na vlasy je malý zázrak. Nikdy jsem neměla vlasy tak hebké, provoněné a snadno česatelné. Nicméně i zázraky mají reálný základ, a ten v tomto případě představuje dimethicone. Klasický silikon přidávaný do většiny kosmetických přípravků, u kterých očekáváme vyhlazení povrchu – ať už jde o make-up, oční krém nebo vlasový kondicioner. Hodnocení masky i tak zůstává kladné, ale plné balení bych si sama nejspíš nekoupila. Silikonových přípravků na vlasy je plno i v drogerii, často za zlomek ceny. A na opravdu hloubkovou regeneraci vlasů neznám nic lepšího než čistý kokosový olej.

Rituals Sprchová pěna Tai Chi, 50 ml, 209,- Kč za 200 ml

IMG_4776

S Rituals za zeleným čajem, lotosem a čistotou. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Tento produkt nápadně připomíná pěnu na holení, ale nenechte se zmást. Jedná se o sprchovou pěnu – a taky v podstatě třetí mýdlo v celém ladyboxu. Nádherně voní po bílém lotosu a zeleném čaji. Připomíná mi Japonsko, zeleň, čistotu. Pokožka je po sprchování skutečně jemná a velice příjemná na dotek. Mýdlo má mít rovněž antioxidační a zklidňující účinky.

Zhodnocení

Sečteno a podtrženo, první vydání nového ladyboxu se povedlopředčilo všechna očekávání. Zklamal mne hrot fixy na oční linky, barva rtěnky nebyla úplně podle mého gusta, pinzetka z paletky na obočí je nepoužitelná a tuhé přírodní mýdlo nemá obal. To jsou pravděpodobně jediné mouchy, které v celém boxu dokážu najít (a že jsem se snažila). Výběr produktů na jedničku – vyvážená dekorativní i pečující kosmetika, dokonce i něco na zub se našlo – Cornies s hořkou čokoládou (mňam!). To, že v boxu byla celkem tři mýdla, produkty sehnatelné v drogerii a jídlo, to nechám větším hnidopichům, protože mně osobně zrovna mýdla nadchla (navíc je každé jiné – sprchový gel, sprchová pěna a tuhé mýdlo použitelné i jako odličovač) a jídlo miluji snad daleko více než kosmetiku. Říkám tedy ano, nový Ladybox rozhodně stojí za vyzkoušení a zaslouženou pozornost.

Pro více informací navštivte oficiální stránky či Ladybox na facebooku. My firmě za zaslání děkujeme a vy se můžete těšit na další recenzi!

Zdroj perexové fotografie: Ladybox facebook (upraveno)

Petra Krejčířová

Student, nenapravitelný idealista, milovník umění a veškeré elegance starých časů.

Zanechte komentář