Jak správně pečovat o pleť?

Krása a móda / 20.8.2013

Osvojte si základní kroky.

1. Odlíčení, očištění

Už to sice bylo omíláno tolikrát, ale ještě jednou připomeňme, že odlíčení pleti je základ, bez kterého by jakákoliv další péče neměla smysl. Kvalitní odličovač odstraní z obličeje nejen make-up, nečistoty a přebytečný maz, ale zároveň pleť nepodráždí. Obličej pak odličujte ve směru zdola nahoru, aby se nečistoty neusadily  v pórech.

Tip: Pokud jste na cestách nebo jste se uprostřed noci vrátila z večírku, určitě vám přijdou vhod odličovací ubrousky. Dostupné jsou ve všech sítích drogerií.

Vybírejte z přípravků, které jsou určené pro váš typ pleti. Pokud řešíte dilema, kterou značku zvolit, můžete sáhnout po osvědčené micelární vodě Sensibio H2O od značky Bioderma. Tato voda je sice primárně určena pro citlivou pokožku, avšak neuškodí žádné pleti. Naopak s ní předejdete podráždění a nepříjemnému začervenání.

 

Odlíčení je základem péče o pleť. Zdroj: polyvore.com

Odlíčení je základem péče o pleť. Zdroj: polyvore.com

A co oči? Je nutné používat speciální odličovač? Tak tedy, je to lepší, ale ne nutné. Záleží na tom, jak je máte citlivé. Pokud jste ale například nositelkou kontaktních čoček, je lepší sáhnout po dvoufázových odličovačích, které jsou přímo určené  pro oči. Vybírat pak můžete například ze značek Nivea či Yves Rocher.

2. Tonizace

Ptáte se, co je to vlastně tonizace? Jde o zmenšení vyčištěných pórů, osvěženízklidnění  podrážděné či namáhané pokožky. Díky tonizaci pleť lépe přijme následnou péči v podobě různých krémů. A jak tedy na to? Úplně jednoduše, pomocí speciálním přípravků – tonerů. Ty se na pleť nanáší pomocí vatového tamponku nebo ze spreje. Vybírejte opět takový výrobek, který nejlépe vyhovuje vaší pleti. Můžete zkusit například značky Dermatologica či Lavera. V drogeriích můžete vybírat například u značky Dermacol.

3. Hydratace/noční péče

Dodat vláhu potřebuje každá pleť. Již byl vyvrácen mýtus o tom, že mastná pokožka nepotřebuje hydrataci, neboť maz a voda jsou dvě naprosto odlišné věci. A jaký krém tedy zvolit? Suchá pleť si může  dovolit hutnější strukturu, zatímco pro mastnou pleť budou vhodnější lehké emulze či gely. Otestujte například novou řadu krémů Moisture Match od značky Garnier, kterou tvoří 5 různých péčí pro odlišné typy pleti.

Hydratovat potřebuje každá pokožka. Zdroj: garner.co.uk (upraveno).

Hydratovat potřebuje každá pokožka. Zdroj: garner.co.uk (upraveno).

Na noc pak sáhněte po krémech, které jsou speciálně určeny pro noční péči. Rozdíl oproti denních krémům je ten, že neobsahují SPF, jsou hutnější a obsahují vyživující látky. Mnohé značky navíc vyrábějí dvojice krémů, z nichž jeden je určen na den a druhý je pak koncipován jako jeho noční varianta.

4. Péče navíc (peeling, maska)

Náš tip: Skvělé peelingy a masky vyrábí například značka Freeman. Výrobky této značky obsahují výtažky z ovoce a zeleniny nebo drcené ořechové skořápky. A jako bonus navíc značka netestuje na zvířatech.

Jednou týdně byste pleti měli dopřát jemný peeling. Kupujte pouze přípravky, které jsou určené speciálně pro pokožku obličeje. Obsahují totiž jemnější zrníčka než tělové scruby. Pokud máte však pleť náchylnou k podráždění, pořiďte si raději gomáž, která obsahuje jemné mikroperličky. Tento výrobek navíc můžete používat klidně každý den.

Dalším krokem je pak pleťová maska. Pro mastnou pleť je nejvhodnější ta slupovací, například s obsahem okurky. Normální pleti dobře poslouží třeba maska s jílem. Suchá pleť pak jistě ocení masku s obsahem medu či avokádového oleje.

 

Dopřejte si péči navíc. Zdroj: polyvore.com

Dopřejte si péči navíc. Zdroj: polyvore.com

A jak se o svou pleť staráte vy?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář