Komplexností ke krásné pleti

Krása a móda / 10.8.2013

Trápení s pletí někdy zažil snad každý. Na co se zaměřit, když už si nevíme rady?

Má to bílou hlavičku, červené tělíčko a dokáže nás pěkně potrápit. Co je to?

AKNÉ! Neexistuje snad nikdo, kdo by se s pupínkem, lidově řečeným beďarem, nikdy nesetkal. První pupínek se většinou poprvé objeví v období puberty. Ať už „vyroste“ na obličeji, v dekoltu, na zádech či na jiných částech těla, vždy je to nepříjemné a oku nelichotivé. V již zmiňované pubertě jsem sama sebe chlácholila, že postupem času se tohoto problému zbavím. Byla jsem na omylu. Některé z nás to provází po celý život, i když ne snad v takové intenzitě.

V dnešní době přicházejí kosmetické firmy se stále novými a lepšími přípravky, které nám zaručují téměř 100% vyčištění pleti a minimalizaci tvorby akné. A nejen to. Na každém kroku nám někdo radí, co máme dělat, abychom pupínkům předešli. „Tohle nejez, nestresuj se, nechoď do zakouřené místnosti, nekuř, nepij,…“. Každý z nás se s takovými radami jistě někdy setkal. Bohužel bychom nemohli téměř existovat, kdybychom měli uposlechnout všechno, co si někde přečteme nebo vyslechneme.

Individualita

Ve skutečnosti je to velice individuální. V salonu je nám řečeno, že máme kupříkladu mastnou pleť, a doporučí nám určitý přípravek, který bychom měli používat. Většinou nám doporučí i konkrétní značku, která nám jistě pomůže. Jenže bohužel ve většině případů za tento přípravek platíme i velmi nepěkné peníze. „O peníze mi nejde, chci se toho zbavit jednou pro vždy,“ ubezpečujeme sami sebe. A tak platíme, neustále si něco nanášíme na obličej, a když máme štěstí, dostaví se výsledek. Bohužel nám ale nikdo nezaručí, že za 10 let nezjistíme, že jsme si právě tímto přípravkem uškodili, ačkoliv zvenčí byla naše pleť dle vzoru vyretušovaných fotek modelek dokonalá.

Trable s pletí

Trable s pletí máme občas každý. Zdroj: freedigitalphotos.net

Komplexnost

Já osobně už jsem vyzkoušela tolik věcí – odličovadla, čistící vody, líčidla, make-upy, krémy atd. Nikdy jsem nebyla definitivně spokojena. Nedávno jsem se přesvědčila, že úprava zevnějšku souvisí především s vnitřkem. Prvním krokem ke zdravé a krásné pleti je zdravý a dobře fungující metabolismus. Když nám někdy vyskočí vyrážka nebo trpíme na ekzémy, původem těchto reakcí jsou z velké většiny potíže nějakého orgánu. Tělo nám tím dává jakýsi signál. Stejně tak můžeme jako takový signál chápat právě potíže s pletí v podobě akné. Když se nám rozpadá ztrouchnivělý barák, nespravíme to pouze novou fasádou. Je potřeba se na to zaměřit komplexně.

Bylinné produkty

Po konzultaci s odborníkem, s kterým jsem řešila, v čem moje tělo strádá, mi bylo doporučeno používat bylinné produkty vnitřně (ve formě kapek) i zevně (mast). Konkrétně ten výrobek k vnějšímu použití je vyrobený z extraktu několika bylin, který nepůsobí pouze externě, nýbrž i interně. Takže ho neaplikuji pouze na obličej, ale i na jiné partie těla. Účinek nenastoupí po týdnu, ale po několika týdnech jsem cítila zlepšení nejen pleti, ale pocítila jsem i komplexní uvolnění a celkovou pohodu, včetně psychické vyrovnanosti. K tomuto výsledku samozřejmě přispěly i již zmiňované produkty k vnitřnímu užití.

Akné a další kožní problémy je možné řešit mnoha způsoby. Mně se osvědčila alternativní léčba spojená s bylinnými prostředky. Ovšem znovu zdůrazňuji, že každý jsme jiný a našemu tělu vyhovuje též něco jiného. Nejlepší je se poradit s odborníky, kterým můžeme důvěřovat.

Jak pečujete o svou pleť vy?

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář