V čem spočívá síla pozitivního myšlení?

Osobní rozvoj Vztahy / 18.8.2013

Ve škole, v práci nebo doma se vám nedaří, proto nemáte ani sílu myslet pozitivně. Ale měli byste, vysvětlíme vám proč.

Svět je plný negativních věcí, taková je realita, ale to neznamená, že se jí máme poddat. Jak na to? Utvořte si svou pozitivní bublinu a uvidíte, že časem kolem sebe takových pozitivních bublin uvidíte více – u svých přátel, rodiny nebo známých.

Ve dvou se to lépe táhne. Zdroj: foter.com

Ve dvou se to lépe táhne. Zdroj: foter.com

Věřte!

Základem pro to, abyste smysl pozitivního myšlení vnímali, je to, abyste na pozitivní energii věřili. Možná je pozitivní myšlení pouhý placebo efekt, ale velmi účinný! Prvním krokem k tomu, abyste své černé myšlenky vyměnili za nové, lepší, je víra v lepší zítřky, víra v to, že zvládnete něco změnit, aniž byste museli dřít a nakonec zjistit, že jste v tom nebo onom neuspěli.

Máme pro vás pár rad:

Nepoužívejte negativní slova.

Negativní slova přitahují negativní energii, což může mít za následek něco, co si určitě nebudete přát. Místo toho, abyste řekli: „Dneska nebude pršet, že ne?“  řekněte raději: „Dneska bude krásný den, že?“ Místo tří negativních slov (nebude, pršet, ne) jste použili samá pozitivní slova. První pravidlo je to, abyste vypustili předponu ne ze svého slovníku. Než něco řeknete, více se nad tím zamyslete. Tím pádem nepoužijete tolik škodlivých slov, jakýchsi řečových bacilů, a bude vám lépe.

Představujte si, že všechno vyjde tak, jak si přejete.

Trocha snění vám neuškodí. Představujte si, jak jste určitý problém zvládli, jak se usmíváte, jste šťastní a všechno vám vyšlo. Divili byste se, ale funguje to. Veškeré úsilí a práci na určitém vybudování něčeho a splnění vašich cílů to nenahradí, ale může vás to popohnat tím správným pozitivním směrem.

Zkouškové období na vysoké škole pro mě nejsou procházka růžovým sadem, takže jsem vždycky nervózní, když na něj přijde. Před každou zkouškou, už když jedu vlakem do školy na místo popraviště, si představuji, jak jedu domů šťastná a mám to všechno úspěšně za sebou. Tenhle pocit mě uklidňuje a hlavně opravdu pomáhá. Zkouškové mám za sebou celé a bez problémů splněné,“ svěřila se dvaadvacetiletá studentka Iva z Brna.

Myslete na své sny! Zdroj: foter.com

Myslete na své sny! Zdroj: foter.com

Udělejte si nástěnku přání.

Když se někomu svěříte, že máte nástěnku přání, budou na vás koukat jako na blázna, ale neumíte si představit, jakou sílu má střádání určitých cílů nejen v hlavě. A co je na tom vlastně špatného? Nic. Někteří se kochají vysněnými auty v časopisech, vy si je připíchněte na nástěnku. Někteří chodí každý den kolem obchodu s vysněnými botami, vy si jejich obrázek připíchněte na nástěnku. Každý den si na takovou nástěnku přání můžete dát nové a nové věci, stále je měnit a pracovat na vašich cílech. Zkuste to i s partnerem nebo partnerkou – možná se u toho i zasmějete. A nejvíce hrdí na sebe budete, až za pár let vytáhnete ze staré krabice na půdě zaprášenou nástěnku, na které bude dům, ve kterém bydlíte, auto, kterým jezdíte do práce a zdraví, které patří celé rodině.

Usmívejte se - kdekoliv, kdykoliv. Zdroj: foter.com

Usmívejte se – kdekoliv, kdykoliv. Zdroj: foter.com

Usmívejte se.

A nejlepší terapií – hlavně přírodní – je smích a usmívání. Už jste někdy zkoušeli jít po ulici a na každého, kdo se na vás podívá, se usmát? Jestli ne, tak jste přišli o mnoho a je načase, abyste to zkusili. Jedním obyčejným (pro vás lehkým úkonem) můžete rozzářit den mnoha lidem. A hlavně sobě, když uvidíte, že vám úsměv někdo další opětoval. No ne? Tak schválně – kolik úsměvů dneska ulovíte?

Ve dvou se to lépe táhne.

Pozitivní myšlení je podporováno kolektivem. Jeden je smutný, druhý ho může rozveselit. Ale když jste sami – je hodně těžké rozveselit sám sebe v obtížné nebo nepříjemné situaci. Proto jsou zamilované páry tak pozitivní, mají jeden druhého.

Buďte pozitivní! Slunce v duši všem.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář