Divoký západ u Zvole nad Pernštejnem baví děti i dospělé

Divadlo / 16.8.2013

Divadelní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Pokud vám ale chybí divadlo a chcete vidět něco mimořádného, jeďte se podívat do Šiklova mlýna.


Bránou  do Šiklova mlýna vstoupíte na Divokým západ. Do městečka, kde na vás čekají indiáni, pistolníci, tanečnice a hlavně spousta zábavy. Každý rok se městečko rozrůstá, a proto letos mohou návštěvníci nově vystoupat na dřevěnou rozhlednu, vyzkoušet si discgolf a také byla dokončena offroadová dráha.

Co zde ale čeká na milovníky divadla? Dvě akční divadla každý den od úterý do neděle. Akční se mu neříká jen tak náhodou, diváci zde mohou vidět něco, co běžně v divadle vidět možné není. A co je na tom akčního? Nikdy nevíte z jaké strany se přiřítí bandité na koni, kdo a odkud začne střílet, odkud přijede dostavník a v žádném z představení nesmí chybět specialita místních pyrotechniků – výbuch studny.

První představení, uváděné vždy v 11:00, se jmenuje Uprchlíci. Je to veselý příběh o tom, jak dva uprchlí vězni plánují přepadnout banku a jak se jim v tom snaží obyvatelé v čele se šerifem, do té doby klidného městečka, zabránit.

Fotografie z představení Uprchlíci. Zdroj: www.facebook.com/RentTheMusicalPrague

Fotografie z představení Uprchlíci. Zdroj: facebook.com/sikluvmlyn

Amy Thompsonová je název druhé hry. Tentokrát se jedná o smutný příběh, ve kterém figuruje dívka Amy, která po smrti matky konečně najde svého otce – bankéře. To se však nelíbí jeho synovci, který tím má přijít o dědictví a chce se Amy zbavit. Toto představení hrají od úterý do soboty v 16:45 a v neděli v 16:00.

Výbuch studny v představení Amy Thompsonová. Zdroj: www.facebook.com/RentTheMusicalPrague

Výbuch studny v představení Amy Thompsonová. Zdroj: facebook.com/sikluvmlyn

Každý čtvrtek večer je pro diváky také připravena noční ohňová show s názvem Temné síly – Návrat Morgany. Je to pohádka o návratu zlé čarodějnice. V ohňových show ale zpravidla nejde pouze o příběh. V noci totiž mohou daleko více vyniknout pyrotechnici, a proto je pro návštěvníky připravena spousta speciálních efektů a práce s ohněm.

Noční ohňová show s názvem Tajemné síly - Návrat Morgany. Zdroj: www.facebook.com/RentTheMusicalPrague

Noční ohňová show s názvem Tajemné síly – Návrat Morgany. Zdroj: facebook.com/sikluvmlyn

Na své si zde nepřijdou pouze milovníci divadla, můžete si zde vyzkoušet lukostřelbu, jízdu na elektrickém býku, rýžování zlata, hod tomahawkem, půjčit si dobový kostým nebo spoustu dalších aktivit, které jsou pro návštěvníky připraveny.

Kalendář speciálních akcí:

17. 8. RC model show

24. 8. Rodinný den

31. 8. To nejlepší nakonec

26. 10. – 28. 10. Enduro Open

Každou prázdninovou sobotu se v areálu koná speciální akce. Tyto akce se konají již od začátku dubna až do konce října, ale ne každý týden. Do teď to byly například Aeroshow, Velká ohňová show, Taneční festival, Velký den koní, Karneval v Riu nebo Den dětí s Haribo. Pokud jste žádnou akci nestihli a chtěli nějakou navštívit máte ještě možnost.

Komu ještě toto vše nestačí, nemusí zoufat. Pouhé 3 km od Šiklova mlýna se nachází obec Dolní Rožínka, kde můžete nahlédnout do strašidelného zámku Draxmoor nebo se vyfotit v jedinečném Fotoparku Krokodýl, kde na návštěvníky čeká 3D expozice pohádkových postav a nejznámějších světových destinací.

Pokud vás Šiklův mlýn zaujal, věřte, že opravdu je co vidět. Divadelní představení se konají až do 1.  9.

 

Zdroj perexové fotografie: facebook.com/sikluvmlyn

Eliška Řeháková

Eliška Řeháková

V divadle jsem častěji, než by se mému okolí líbilo... Ale já to tam miluju.

Zanechte komentář