Jak zvládnout vzory?

Krása a móda / 6.8.2013

Toto léto přeje divočině.

Není snad lepšího ročního období, kdy vyzkoušet všelijaké vzory, než je právě léto. Přidejte se k nám a zakoketujte si s gepardem, zebrou, geometrickými obrazci nebo květinovou klasikou. Jakých pravidel se držet? A jak jednotlivé kousky kombinovat? Čtěte dál.

Co je letos trendy?

Zvířecí vzory jsou zkrátka klasikou, která nezklame v žádném ročním období. Tuto sezónu jsou opět v kurzu zebry, gepardi, tygři, hadi, ale i žirafy. Nemusíte se ale omezovat jen na klasické přírodní barevné kombinace. Sáhnout můžete i po růžovém gepardovi či modré zebře.

Květiny, to už zní jako hrozné klišé, že? Možná. Vzory připomínající rozkvetlou letní louku jsou ale letní klasikou, která sluší dívkám i ženám všech věkových kategorií. Nebojte si květovaných šatů, tuniky či plavek. Pokud jste přeci jen minimalistka, ozdobte si například účes květinovou čelenkou či sponkou s růžičkou, jejíž odstín slaďte s celým stylingem.

Hodina geometrie. Zdroj: polyvore.com

Hodina geometrie. Zdroj: polyvore.com

Pod slovem geometrie se vám vybaví nudné hodiny matematiky na základní či střední škole? Vězte ale, že všelijaké proužky, kostky, kruhy, či dokonce trojúhelníky skvěle oživí jakýkoliv šatník. Ani zde se nemusíte obávat výrazných barev, jako je třeba fuchsiová, oranžová nebo trendy neony. Toto léto je například velice trendy tzv. aztécký vzor. 

Pomaloučku, polehoučku

Že si netroufáte na květinové kalhoty či minišaty s divokým gepardím potiskem? Pak jistě podlehnete kouzlu doplňků. Není nic snadnějšího, než si pořídit kabelku, šátek, nebo třeba jen náramek s nějakým zvířecím vzorem, květinami či geometrickými obrazci. Tyto módní doplňky mají to kouzlo, že krásně rozzáří outfit a dodají mu šťávu.

ČTĚTE TAKÉ: Inspirujte se trendy účesy na léto 2013!

Až se rozhodnete vyzkoušet potisky i na oblečení, můžete začít například s lehkými průsvitnými halenkami bez rukávů, které jsou tuto sezonu opravdovým trendem. U těchto kousků se nebojte ani zajímavých průstřihů nebo zdobení v podobě řetízků či štrasu.

Pozvěte louku do svého šatníku. Zdroj: polyvore.com

Pozvěte louku do svého šatníku. Zdroj: polyvore.com

Základní pravidla

1. Čím silnější postavu máte, tím jemnější zvolte vzor.  To platí jak u geometrických vzorů, tak i u květin či geometrických obrazců.

2. Jak vyzrát na proužky? Úplně jednoduše. Mějte na paměti, že vodorovné proužkování postavu rozšiřuje, zatímco svislé pruhy vám postavu opticky zeštíhlí.

3. Pokud nechcete vypadat jako z cirkusu, vyberte si jen jeden vzor a ten pak kombinujte s jednobarevnými kousky.

4. A pamatujte, prosím, že pod průsvitné vzorované halenky (vlastně průsvitné halenky celkově) patří jedině podprsenka v tělové barvě, žádná jiná!

Podlehněte divočině. Zdroj: polyvore.com

Podlehněte divočině. Zdroj: polyvore.com

A jak tedy kombinovat?

Jak už bylo řečeno výše, i u vzorů platí, že méně je více. Pokud si například obléknete úzké kalhoty z květinovým potiskem, vezměte si k nim jen jednoduchý top. Pokud si nejste jistá barevným odstínem, zvolte neutrální bílou. Ze zvířecími vzory si zase bude dobře rozumět halenka či tílko v klasické černé. Pokud chcete být opravdu sladěné, vyberte si ze vzorovaného kousku oděvu jednu dominantní barvu a s tou pak slaďte další kousky oblečení i doplňky.

A co více vzorů dohromady, ptáte se? Nic není nemožné. V současné době se nosí opravdu skoro všechno. Má to však jedno velké ALE! Pokud chcete zkombinovat více vzorů dohromady, dejte si pozor, aby k sobě barevně ladily. Můžete tak například zkombinovat proužkové kalhoty s květinovým šátkem, nebo naopak květovanou sukni s puntíkovanou halenkou. Doplňky pak zvolte v nějakém neutrálním odstínu. Černá, bílá či tělová bude sázkou na jistotu.

A co vy? Troufáte si na divoké vzory, nebo jste spíše minimalisté?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentářVaše názory