Online petice – jde to snadno

V obraze / 7.8.2013

Stačí pár kliknutí a můžete svolat i demonstraci.

Web Jednej.cz nabízí totiž obě možnosti – svolání demonstrace i založení petice. Se službou VIP pak máte mnohem lepší podmínky dostat se do médií.

Petice pro celou republiku, nebo jen určitý region?

Oboje je na Jednej.cz možné. Ať už jde o petici za zachování nočního života v centru Pardubic, nebo proti dalšímu zadlužování státu, několika jednoduchými kroky můžete názor zakladatele podpořit. Anebo založit svoji vlastní.

Mně osobně mezi peticemi zaujaly například tyto: Přerušit partnerství mezi Moskvou a Prahou, Petice Doporučení církvím 2013 (adresovaná vládě a prezidentovi České republiky) a Chceme předčasné volby TEĎ (která začíná větou: „Vážení vládní poslanci, máme toho všeho plné zuby.“). Petice jsou navíc ještě přehledně rozdělené do kategorií (politika, lidská práva, kultura, ostatní…).

Demonstrace!

Svolávání demonstrací není evidentně až tak časté, jako to bylo v případě peticí, ale i tak se jich na webu Jednej.cz několik najde. Zpravidla jde o regionální aktivity a momentálně žádné nové nejsou naplánované.

Zviditelněte svoji petici! Zdroj: photl.com

Zviditelněte svoji petici! Zdroj: photl.com

Využít moci médií a sociálních sítí

Na Jednej.cz si můžete přečíst i rady, jak právě založenou petici zviditelnit co nejvíce. Jednej.cz prosazuje využívat sociálních sítí, vytvářet na nich události, sdílet text petice a získat tak co nejširší záběr podpisů. A pak už stačí obrátit se na média a petici publikovat. Na webu najdete seznam kontaktů od televizí až po bulvární deníky.

Web je navíc obohacen o články například se statistikou (TOP 10 petic, které jste založili na Jednej.cz.), o konkrétních peticích (Petiční výbor k petici za návrat vladyky Kryštofa) nebo o tématech, která se naší společnosti úzce dotýkají (Inaugurace prezidenta – začátek nové éry, či pokračování stávající situace?).

Už jste někdy zakládali petici nebo se zúčastnili demonstrace? Napište nám o tom.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

 

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář