Erotogenní zóny? Nestyďte se za ně!

Osobní rozvoj Vztahy / 27.11.2012

Někteří milují steaky, jiní si pochutnají raději na čerstvé zelenině. Někdy je však potřeba kromě žaludku nasytit i další smysly. Nestyďte se za to, je to lidské!

Slastných dotyků si užíváme už od starověku

Možná je zbytečné se zabývat tím, co to vlastně erotogenní zóna je. Učiňme však pořádku za dost a podívejme se na všechno pěkně od začátku. Erotogenní zóna je obecně chápána jako místo na těle, které je citlivější na dotek – hlazení, líbání, škrábání atd. Dokáže tak ve svém majiteli vyvolat pocity štěstí, navodit a vystupňovat sexuální vzrušení a v neposlední řadě dopomoci k odreagování a uvolnění napětí mysli i těla. Navíc kořeny poznání erotogenních zón sahají až do starověku, kdy byla stimulace vzrušivých oblastí klíčovou součástí masáží pomocí vonných olejů.

Někteří odborníci se domnívají, že na celém těle existuje pouze jedna jediná taková zóna, která nám dokáže rozproudit krev. Mluví v tomto případě o mozku. Ten dokáže vyvolávat a vysílat díky nervovým drahám jasné signály. Ty v nás vyvolávají ony pocity blaženosti. Stačí tedy pouhá myšlenka, zapojení fantazie či zamilovanost k tomu, abychom přestali vnímat realitu.

Složitější teorie (ozkoušené praxí) ale říkají, že ženy i muži mají na svém těle hned několik vzrušivých oblastí, jichž by si měl partner občas všimnout. Muž a žena – tvorové zcela odlišní, a proto se liší i jednotlivé erotogenní zóny. To, co se líbí a vzrušuje jednoho, nemusí nutně vzrušovat a vyvolávat pocit slasti v druhém. Při hrátkách a objevování zón je tedy důležité mít na paměti, že nehýčkáte sebe, nýbrž někoho zcela odlišného vašemu prožívání.

Polibek ženy a muže

Jednou z nejcitlivějších zón jsou i naše rty. Dopřejte si dostatek polibků. Zdroj: foter.com

Muž a žena jsou dva zcela odlišné světy erotogenních zón?

Pří pročítání nejrůznějších článků, studií atd. zjistíte, že jsou zóny rozdělovány na dvě velké základní skupiny: na mužské a ženské. Popravdě, pokud se optáte známých a přátel, zjistíte, že jediným rozdílem, který odlišuje zóny u mužů a žen, jsou primární pohlavní znaky. Ostatní se opakuje a často shoduje a nezáleží tak ani na tom, zda jste muž či žena, ale hlavně na vaší jedinečnosti osobnosti jako takové. Celkově se však shodují názory, že nejvíce erotičtější je dráždění pohlavních orgánů, a to u mužů i žen.

Nejčastější ženské erotogenní zóny

Na ženském těle se nachází spousta míst, která ji dokážou doslova dostat do extáze. Patří sem vlasy, rty, oční víčka, ušní lalůčky, krk, šíje, jazyk, dlaně, prsty, prsa a bradavky, záda, pupík, podkolenní jamky, boky, vnitřní část stehen, pohlavní orgány či chodidla.  Zruční pánové mohou začít zkoumat, které že je to vaše místo. Hezky pomalu a zlehka. Mějte ale na paměti, že ne všechna vyjmenovaná místa vaše přítelkyně stoprocentně považuje za ty žhavé zóny.

Tip: O ženách je všeobecně známo, že si s partnerem rády povídají. Komunikujte s nimi i během hrátek, jistě ocení váš hlas, vaše více či méně erotická slova šeptající do jejího ouška.

Nejčastější mužské erotogenní zóny

Stejně jako u žen se i u mužů najdou místa, která je dokážou dovést k slastnému šílenství. Asi největší úspěch sklidíte při dráždění jeho penisu (všech částí) a varlat, včetně hráze (místa mezi konečníkem a penisem). Někteří pak považují za extázi laskání krku, pupíku, zad, šíje, bradavek, podkolenních jamek, hýždí, ušních lalůčků, rtů, dlaní, boků či chodidel.

Tip: Nevíte si rady, jak poznat tu pravou zónu? Vezměte ho za ruku a nechte ho, ať vám ukáže kudy kam. Nespěchejte. Užívejte si to.

[three_fourth]

Užijte si masáž v „čínském stylu“

Pokud chcete u partnera vyvolat co největší vzrušení, měli byste vědět, že existují tři skupiny erotogenních zón. Primární (patří sem rty, jazyk, stydké pysky či bradavky), sekundární (do nich náleží šíje, ušní lalůček, dolní část zad a spodní část hýždí, vnitřní strana stehen a podkolenní jamky) a terciární (náleží sem malíček, dlaně, pupík, konečník, nosní dírky, ušní otvory, chodidla a palce u nohou). Pokud správně nakombinujete všechny tři skupiny, vaše drahá polovička bude v sedmém nebi. Správný postup je však základ! Nejprve začněte laskat sekundární znaky, poté se přesuňte na erotogenní zóny primární skupiny a celou masáž dokončete pomocí míst v oblasti terciární skupiny.

Chcete se o této masáži dozvědět více? Odpovědi naleznete v knize: Mistr Chian Zettnersan – Stará čínská tajemství, nakladatelství Pragma

[/three_fourth]

Odhalte se zcela svému partnerovi, stojí to za to

Záleží jen na partnerově empatii a pozorovací schopnosti, jak si s objevováním rychle poradí. O všem se však má mluvit, proto i vaše erotogenní zóny by neměly přijít zkrátka – poodhalte partnerovi, jaká místa jsou právě ta nej. Vaše oblíbené jídlo také jistě zná, tak proč by neměl poznat i oblíbená místečka na těle. Nebojte se odhalit kromě duše i své tělo.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář