Je libo sex s ex?

Vztahy / 3.8.2013

Jaké jsou výhody a nevýhody po rozchodového sexu se svým bývalým partnerem? Stojí to za to, nebo radši máme dát rychle ruce pryč?

Tento milostný kolotoč jsme určitě už někdy s někým na vlastní kůži zažili. Buď v období dospívání, kdy jsme si nebyli zcela jistí vlastními pocity, nebo právě teď v dospělosti, kdy přemýšlíme nad tím, jestli to, co děláme, je správné a hlavně PROČ to děláme.

Rozchod ANO, ale…?

Konečně jste po dlouhém váhání sebrali odvahu svůj protějšek opustit. Důvodů, které jste k rozchodu měli, byla spousta, a tak jste si řekli DOST. Může se však stát, že s postupem času se přistihnete, že čím dál častěji myslíte na vaše společné chvíle v posteli. Tuto vtíravou myšlenku se snažíte zatlačit silou vůle někam hluboko do podvědomí, ale ta malá mrška si vždycky najde skulinku ve vaší mysli a vyjde bez pozvání.

Vaše snaha ovládnout svou mysl pomalu selhává, a tak začínáte pomalu popouštět uzdu své fantazii. Situace se může tak rychle zvrtnout, že ani nevíte jak, ale jen sledujete, jak vaše prsty vyťukávají do mobilu SMS a ta se vzápětí odesílá někam dál bez možnosti zmáčknutí zpětného tlačítka BACK! Zachvátí vás lehká panika, jestli jste přece jen udělali správně, ale vzápětí nad tím mávnete rukou s hrdinským úšklebkem, že zkusit se má přece všechno!

Láska x sex. A co dál?

Rybka se chytila do vaší pečlivě nastražené sítě. Najednou zase ožijete a po krátkou chvíli se opíjíte pocitem neodolatelnosti. Pečlivě se připravujete na schůzku a v hlavě vám běží předem napsaný scénář, jak by měl dnešní večer vypadat. Jak je možné, že se na společný večer tak těšíte, když váš vztah stál posledních pár měsíců před rozchodem za starou bačkoru? Tahle myšlenka vás zasáhne jako blesk z čistého nebe. S lehce provinilým pocitem si uvědomíte, že svého ex už dávno nemilujete a tento druh „kamarádské výpomoci“ vám jednoduše vyhovuje.

Co když ale druhá strana vnímá vaši nabídku jako možnost na vzkříšení vašeho vztahu?

sex s ex

Máte pocit, že opravdu víte, co chcete? Zdroj: photl.com

V této hře je důležité určit si nějaká předem dohodnutá pravidla. Pokud máte pocit, že se váš bývalý partner z rozchodu ještě zcela nevzpamatoval a nahozenou udičku vnímá jako příslib nového začátku, dejte raději ruce pryč. Mohlo by se pak snadno stát, že jeho naléhání začne být intenzivnější a vy se opět dostanete tam, odkud jste tak dlouho hledali cestu ven.

„Jen kvůli sexu jsem se nikdy nevrátila, když už jsem se vrátila (a to bylo 1x) bylo to z lásky a ze své vlastní naivity, že nejsem schopná opustit někoho, s kým to nikam nevede!“ řekla Lucie, studentka z Plzně.

Před vaším rozhodnutím je dobré se orientovat i v pocitech toho druhého. Jednak se vyhnete zbytečnému nimrání v minulosti a ulehčíte tak svému svědomí. Pokud vám ale nestojí v cestě žádný černý Petr, můžete svoji hru pořádně rozehrát!

Jaké jsou tedy výhody nezávazného sexu, který vám přináší potěšení?

Máte plno volného času, který můžete využít po svém a nemusíte se ohlížet na to, s kým váš společný čas trávíte a jak dlouho. Se svým ex se scházíte podle svých možností. Během vašich intimních chvil v posteli máte pocit, že sex po rozchodu přináší mnohem více vzrušení a vášně, než během vztahu. Citová nespoutanost a volnost vám přináší příjemný pocit uspokojení. Se zápalem vymýšlíte různé nové postelové praktiky a čím dál častěji se oddáváte vašim radovánkám na veřejných místech.

sex

Sex po rozchodu s sebou přináší mnohem více vášně a vzrušení. Zdroj: Foter.com

„Je to nostalgický, prožíváš sex s někým, koho znáš a zároveň cítíš tu odlišnost v tom, že po aktu se sbalíš, odejdeš a třeba ho už neuvidíš. Je to vzrušující a zároveň hodně intenzivní prožitek a říkáš si: Sakra, proč to nemělo takovou vášeň i před tím?!“ říká čtenářka Lenka.

V nejlepším by se mělo přestat! I takové pravidlo se čas od času hodí. Každý sám časem přijde na to, jestli mu tento druh „kamarádské výpomoci“ stále vyhovuje, nebo jestli se posune někam dál. Nejčastěji se stává, že se vám do cesty postaví nová známost a vy za vším uděláte tlustou čáru a do nového vztahu se pustíte s čistým štítem. Ať to dopadne jakkoliv, budeme vám držet palce!

 

Zdroje perexové fotografie: photl.com

 

 

Ivana Prášková

Ivana Prášková

Jsem veselá, optimistická povaha. Mám ráda lidi, zábavu. Dychtím po nových informacích, chci poznat nepoznané, chci začít vše, co mi život přináší. Snažím se žít naplno, aby každý den v mém životě stál za to!! Moje oblíbené motto :"Per aspera ad astra!!" :)*

Zanechte komentářVaše názory

  • Karla

    Stojí to za to!