Goodfellas

Říkají tomu rock’n’roll – The GFs!

Hudba / 15.8.2013

Pražská kapela Goodfellas se na hudební nebe dere už téměř pět let a za tu dobu stihla dobýt tucty měst, kopy pódií a nespočet dívčích srdcí.

Dělají muziku, dělají ji jinak a dělají ji dobře, což dokazuje řada získaných ocenění v čele s cenou za Objev roku 2011 od Akademie populární hudby nebo kupříkladu prvenství v anketě Žebřík 2011.

Na kontě mají dvě alba, jedno velice podařené demo a spoustu videoklipů, na které je radost pohledět. Jedním z nejzajímavějších je bezesporu „Bobby Long“. Jedná se o video ke stejnojmenné písni ze zatím posledního alba s názvem Robbery Blues. Natáčel se v San Franciscu a dle slov členů kapely má alespoň vzdáleně ukazovat jak záživný, zajímavý a zábavný byl jejich tamní pobyt při nahrávání alba.

Jejich muzika je energická, ale pohodová zároveň, což z ní dělá perfektního společníka pro každou příležitost. Hrají akustický rock’n’roll, který je úplně jiný, ale ani v nejmenším méně kvalitní než ten, na který se řádilo v šedesátkách. Trefná kombinace hudebních nástrojů, ležérních textů, stylové image a trochy výrazu alá malé štěně můžou na někoho působit naprosto bezstarostně, uvolněně a na jiného klidně nostalgicky. Tak či tak, Goodfellas se vám dostanou pod kůži, ani nevíte jak.

Po tom, co už tady v Česku projeli každý kout křížem krážem a zahráli všude, kde to šlo, vyrazili do světa. Evropské turné vyvrcholilo excelentním koncertem v Londýně a teď začínají plánovat Ameriku. Přesto všechno však stále stíhají hrát i nám a objíždět české letní hudební festivaly.

Promo 2011

Promo 2011. Zdroj: bandzone.cz

Jediný nešvar, který by se dal kapele Goodfellas vytknout, je ten samý, kterým trpí drtivá většina nových českých interpretů – angličtina. Texty v angličtině, klipy natáčené v Americe a deska nahrávaná v Kalifornii. Ale co, kluci jsou mladí, ambiciózní a chtějí být světoví, tak jim držíme palce a s nadějí očekáváme další hudební přídavek, jehož ochutnávkou je jejich nejnovější skladba „Supersmooth“.

Zdroj perexové fotografie: thegfs.net.

Aneta Gregorová

Aneta Gregorová

Zanechte komentář