Co mu nikdy neříkejte

Muži, kteří dokážou zničit každý vztah

Osobní rozvoj Vztahy / 12.8.2013

Dokážete rozpoznat muže, kteří vás mohou nějakým způsobem ohrozit, nebo dokonce otočit celý váš život naruby?

Každému z nás se v životě může stát, že při výběru partnera šlápne tak nějak vedle, ale až po nějakém čase zjistí, jak moc vedle to bylo a kolik neplechy mu to s jeho vlastním životem udělalo. Pokud jste se s něčím takovým už sami na vlastní kůži setkali, tak pro vás mám několik rad, jak se takovým mužům vyhnout a jak je mezi těmi „hodnými“ správně rozpoznat! Pro ty, kteří stále netuší, o čem je řeč, doporučuji pozorně číst dál, protože jak se říká: „Každá dobrá rada nad zlato!“.

Čím dál častěji ve vás hlodá myšlenka, jaký je ten DŮVOD, proč právě vy nemůžete mít ideální vztah, po kterém tak dlouho a usilovně toužíte? Proč právě vy přitahujete muže, s kterými nejste šťastná, ale nedokážete je opustit?!

Odpověď na otázky může být mnohem jednodušší, než jste sami čekali. Zvedněte bradu pěkně vzhůru, narovnejte se, usmějte se a pak se podívejte do zrcadla! Obraz, který vám zrcadlo vrací je vnitřní pocit, jaký byste při trávení společných chvil se svým protějškem chtěli mít. Má otázka zní: „Máte ho?“. Pokud ano, gratuluji vám a držím palce, ať vám to vydrží co nejdéle. Pokud ne, neházejte hned flintu do žita a zkuste se na celou situaci podívat trochu jinýma očima.

Muži, kteří dokážou zničit každý vztah, ubližují všem ženám! Krásným, talentovaným, elegantním, bohatým a slavným. Vůbec nezáleží na tom, jak vypadáte, kolik vám toho bylo dáno shůry, kolik peněz máte na kontě a jestli vás poznávají lidé na ulici. Do spárů těchto mužů se může dostat každá žena. Některé ženy bohužel nemají ani tušení, jak se v takové situaci ocitly, jiné tento typ mužů záměrně vyhledávají.

Jak je tedy správně rozpoznat a nenechat se utáhnout tak říkajíc lidově na vařenou nudli?

V první řadě je důležité si uvědomit, jak se v přítomnosti takového muže cítíte. Jestliže ve vás přítomnost takového člověka vyvolává pocit negativní emoce, vzbuzuje ve vás negativní pocity ze sebe samé a tím ovlivňuje vaše chování a sebevědomí, je nad slunce jasné, že se k vám nechová správně. Podstatné je vědět, že to může být kdokoliv např. někdo z rodiny, manžel, přítel, milenec nebo někdo ve vašem osobním, společenském nebo pracovním životě.

Negativní emoce se nejčastěji dostavují, když jste v jeho fyzické blízkosti nebo jen při vzpomínce na něj. A teď otázka! Co dělá, že ve vás probudí tyto emoce? Uvedu vám několik příkladů a možná sami poznáte, jaké chování vám nahání husí kůži. Při běžném rozhovoru pronese na váš účet něco krutého a vzápětí dodá: „To byl jen vtip.“ Směje se vám, když se vám stane něco nepříjemného nebo když vás něco znepokojuje. Odepírá vám projevy lásky nebo sex, když mu v něčem nevyhovíte nebo když vás chce potrestat. Tvrdí vám, že jste udělala nebo řekla něco, co jste neudělala a neřekla. A nakonec! Upravuje si fakta tak, jak se mu hodí, protože se chce ukázat v lepším světle.

Tohle ještě nemusí být taková tragédie. Každý se určitě s takovým chováním alespoň jednou za svůj život setkal, ale co když jeho chování nabírá na intenzitě a narušuje tak váš život a ničí vaše sebevědomí? Stáváte se postupně jeho loutkou a začínáte mít pocit, že jste jakoby bez života a nic vás netěší. Často se přistihnete, že pláčete a máte čím dál tíživější pocit, že nemůžete vybřednout ze zajetých kolejí nebo že už to nikdy nebude lepší.

muž líbající ženu

Cítíte se v jeho fyzické blízkosti nesvá? Začněte svou situaci řešit.. Zdroj: Pixmac.cz

Po nějakém čase zjistíte, že jste neustále podrážděná, rozladěná a nepříjemná. Při milování s ním cítíte emocionální prázdno. Bojíte se před ním říct, co si myslíte nebo cítíte. Většinou mu neříkáte úplnou pravdu, protože máte strach z následků. Začínáte o sobě pomalu pochybovat a jeho negativním poznámkám a urážkám věřit. A nejdůležitější otázka nakonec! Máte díky němu pocit, že vás žádný jiný muž nebude chtít?!

Právě teď už je na čase, aby se vám v hlavě rozblikalo výstražné, červené světýlko! Opravdu si tohle chcete nechat líbit?

Zkusme si konkrétní typy mužů, kteří v nás vyvolávají negativní emoce zaškatulkovat. Podle světově známé odbornice na komunikaci, Lillian Glass, bychom mohli rozdělit tyto muže na jedenáct typů. Podíváme se spolu na prvních pět nejzajímavějších. Jako první a také nejčastější profil je Žárlivý soupeřivec. Žárlivý soupeřivec se dohaduje prakticky kvůli všemu, co žena řekne. Jde mu o to, aby měl nad ní navrch a dal najevo převahu. Nejčastějším znakem je neustále oponování, nesouhlas s vámi nebo zlehčování toho, co říkáte nebo čeho jste dosáhla.

Druhým typem je takzvaný Nevypočitatelný pasivně agresivní tichý vulkán hrozící smrtonosným výbuchem. Celý název zní tak nějak dlouze a vtipně, ale dokonale vystihuje jeho podstatu. Tichý vulkán drží všechno v sobě. Nikdy vám neprozradí, jak se opravdu cítí a co ho vyvedlo z míry. Za každé domnělé bezpráví vám připisuje minusové body a jakmile je skórkarta plná, tak má všeho dost a vybuchne, třeba jen kvůli maličkosti.

Naštvaný muž

Je vám chování tohoto muže něčím povědomé?! Zdroj: sxc.hu

Třetí typ nese další zajímavý název, a to Arogantní nesebekritický všeználek. Tento muž je přesvědčen, že snědl všechnu moudrost světa. Žije v domnění, že je chytřejší než ostatní, že jedině jeho názory jsou správné a že jeho mravní zásady by si měl každý vzít k srdci.

Čtvrtým typem se stal Neodolatelný manipulující nevěrný lhář. Takový člověk je velmi zdvořilý a nešetří komplimenty. Působí věrohodně a přesvědčivě. Vytrvale lichotí vašemu egu a vy si přejete být v jeho blízkosti. Ale pozor! Jeho chování se může změnit jako mávnutím kouzelného proutku, pokud od vás nezíská přesně to, co chce. Pokud jeho záměr včas odhalíte, bude se snažit překroutit vaše slova, aby situaci zvrátil ve svůj prospěch.

A konečně pátý typ: Vzteklý tyran. Takový člověk má touhu vás ovládat na každém kroku. Neustále vám nařizuje, co a jak máte dělat, a nahání vám hrůzu. Pokud se mu nepodřídíte, rozběsní se a jeho zavrženíhodné jednání vůči vám se vystupňuje. Zkouší na vás svůj slovní teror. Bez umdlení chrlí slova a věty plná nepřátelství a je neustále připraven k slovnímu útoku. Všechno musí být tak, jak chce on.

Už máte toho všeho dost? Jste na správné cestě. Máte právo na to být šťastná! Proč to ale potkalo právě vás?!

Na tuto otázku není jednoduché zcela jednoznačně odpovědět. Vše často záleží na naší povaze a na tom, co jsme nebo nejsme schopni tolerovat. Chcete-li se naučit, jak jednat s muži v budoucnosti, musíte pochopit muže z vaší minulosti. Je důležité uvědomit si, na jaké osobnostní rysy jste alergická a nehodláte je přehlížet. Když zjistíte, jací muži vám vadí, budete se před nimi mít na pozoru. Jakmile se někdo takový ve vašem okolí objeví, vyhněte se mu obloukem. 

Z praxe jistě samy víte, že vpustit takového muže do svého života může každá žena. Zkuste se o svém budoucím partneru dozvědět co nejvíc. Věnujte pozornost varovným signálům a neřešte situaci, až když už je pozdě. Neutěšujte se myšlenkou, že svého partnera změníte, když to bude ve skutečnosti někdo úplně jiný.

 

Přestaňte si hrát na krotitelku zlých mužů a oprostěte se od myšlenky, že svého milého změníte k lepšímu. Nepodléhejte syndromu bezmezné lásky, protože názor, že láska překoná všechno a z vlka udělá beránka, je mylný a velmi naivní. A poslední rada na závěr: Nečekejte na prince na bílém koni! Nebylo by lepší považovat se za princeznu, která se ke svému štěstí dopracuje vlastními silami?

Zdroj perexové fotografie : Foter.com

 

Ivana Prášková

Ivana Prášková

Jsem veselá, optimistická povaha. Mám ráda lidi, zábavu. Dychtím po nových informacích, chci poznat nepoznané, chci začít vše, co mi život přináší. Snažím se žít naplno, aby každý den v mém životě stál za to!! Moje oblíbené motto :"Per aspera ad astra!!" :)*

Zanechte komentářVaše názory

  • Ivana Louová

    Pěkné, jen tak dál.