Lady Fuckingham aneb Všichni to přece dělají

Literatura / 13.8.2013

Autor:

Anglie. Viktoriánská Anglie. Prudérní viktoriánská Anglie 19. století. Přesně v této době se poprvé objevila novela Lady Fuckingham.

Nový a úplý překlad. Zdroj: Jana Jechová, Generace 21

Vycházela na pokračování mezi lety 1879–1880 v erotické revue The Pearl. Dodnes však přežila a patří k vrcholům erotické literatury.

Lady Fuckingham není obyčejná dáma z lepší společnosti. Je to sexem zkažená dámička, která už nedokáže myslet na nic jiného než na erotické hrátky se svými přítelkyněmi, služkami, sluhy nebo komorníkem. Nebyla ale vždy taková. Aspoň ne do doby, než jí na škole její spolubydlící Alice zasvětila do lesbických hrátek. Na pro nás velmi starou dobu, měla děvčata ty nejmodernější pomůcky, které bychom mohli najít v erotických obchodech dodnes.

Poté se z naivního malého děvčátka proměnila ve zkušenou nymfomanku. Nikdy neměla dost a k její velké smůle, bohužel i na přemíru sexu zemřela. Její tělo se nedokázalo s takovou fyzickou zátěží vyrovnat.

Lady Fuckingham sama píše svou zpověď o svém sexuálním životě, který ji dohnal až k smrti a kterého se nedokázala nikdy vzdát. Vše píše v dopise muži, který měl podobné životní zkušenosti a dokázal ji pochopit. Nějakou dobu poté Lady umírá. Celá kniha je tedy protkaná popisem sexuálních orgií.

Je zřejmé, že tato kniha je určena jen pro určitý druh čtenáře. Na to, v jakém století vycházela, je to velmi moderní a velmi propracovaná erotická povídka. Někomu se může zdát obscénní, odporná a odpuzující.

Lady Fuckingham

Lady Fuckingham – Oscar Wilde. Zdroj: Jana Jechová, Generace 21

Někomu naopak se může líbit, s jakou odhodlaností a vytrváním se Lady pouštěla do nespočtu nových a nových druhů umění sexu. Opravdu zde velmi záleží na nátuře každého člověka.

Určitě bychom ji neměli řadit do brakové literatury jen proto, že se zabývá tématem, které je víceméně ještě pořád dost tabuizováno. Není to vrchol literatury, ale jistou hodnotu tato kniha přece jen má.

Je překvapující, že jako svazek vyšla teprve nedávno. Roku 2011 ji vydalo Československé nakladatelství s.r.o.

Těžko říci jestli je příběh Lady Fuckingham příběhem do knihovny každého správného čtenáře, ale jistotou je, že pokud tomu tak ještě není, brzy se tak stane. Protože přiznejme si – všichni to přece dělají.

Zdroj perexové fotografie: Jana Jechová, Generace 21

Jana Jechová

Jana Jechová

Studuji na Vyšší odborné škole publicistiky a miluji četbu knih. Nic víc snad není potřeba říci. :)

Zanechte komentář