Řekněte svým starým věcem Au Revoir!

Krása a móda / 31.7.2013

Kdo a co se skrývá pod názvem prodejní galerie Au Revoir? Jejich heslo zní: něco starého, něco nového, něco kultovního, něco originálního…  

Možná jste se setkali s výrobky Marie a Petry na Fler.cz a třeba je vůbec neznáte. Objevte spolu s námi kouzlo jejich prodejní galerie Au Revoir a přečtěte si náš rozhovor o věcech, které si možná z pár let koupíme zpět.

Placky, magnetky a zrcátka Au Revoir.

Placky, magnetky a zrcátka Au Revoir.

Milé dámy, představte se krátce našim čtenářům 

Oficiálně jsme dvě, které galerii provozujeme, ale těch, kdo nám téměř nezištně pomáhají, je víc. Náš dvoučlenný kolektiv je genderově vyrovnaný, máme různý věk, různě nastudováno a dostudováno, různé profesní zkušenosti, které se vzájemně doplňují. To, co nás spojuje, je zájem o vše originální a jiné.

Čemu přesně se věnujete? Jak dlouho?

Jedna z nás (Marie) má dlouholetou praxi v oblasti PR, marketingu a reklamy, druhá (Petra) je odbornicí na textil a různé umění.  Obě se již delší dobu věnujeme handmade výrobě a především fotografování, které bylo a je zásadní podmínkou pro prodej našich výrobků. Ty jsme téměř současně začaly nabízet na největším serveru v ČR s rukodělnými výrobky, na Fleru. Jako asi každý, od okamžiku prvních prodaných věcí, jsme snily o tom vlastnit nějaký podobný „obchod“. Myšlenka zrála, dotvářela se, usínala, prudce se budila… Až se z „burčáku“ stalo „víno“. Tím prozrazujeme, odkud pocházíme: z jihu Moravy, ze Znojemska, z inspirativního kraje vinné révy a slunce.


Koho napadlo udělat si vlastní e-shop obchůdek, nebo chcete-li, jak vy říkáte,  secondlike?

Asi nám nebudete věřit, ale vykřikly jsem to téměř najednou! Stává se nám totiž velmi často, že přemýšlíme o stejné věci velmi podobně až téměř identicky. Ideální pro týmovou práci, že?

 Co zaujalo naši redakci?

Líbí se nám nápad dát starým věcem onu pomyslnou „druhou šanci“. Na své si přijdou nejen milovníci oblečení, ale také starožitností, různých bytových doplňků,  ozdob, kouzelných alb, šálů, tašek a mnoho dalšího! 

Co vše u vás můžeme nakoupit?

Především oblečení, second hand a outlet převažuje, ale v budoucnu to chceme vyvážit vlastnoručně vyráběnými oděvy a oděvními doplňky. Již na tento podzim chystáme originální kolekci malovaného oblečení (autorkou je Petra) ve stylu „jiný venkov“ dotvořeného o pletené doplňky – šály, šátky, nákrčníky,… (od Marie)

Kolekci oděvů a módních doplňků stále rozšiřujeme o nabídku externích autorek a autorů. Již nyní máme v e-shopu nádherné a originální šperky, ale také alba, zápisníky, šály, šátky…

Co vše nabízí prodejní galerie Au Reviori?

Co vše nabízí prodejní galerie Au Reviori?

Protože jsme obě zastánkyněmi názoru, že nové je nutno vyvážit starým, jinak to „napadá na jednu nohu“, nabízíme u nás starožitnosti a hodnotné antikvární knížky. Kvalitní fotografickou prezentací této směsi, jak někdo napsal „výbušné“, si tak vychováváme naše zákaznice k podobnému světonázoru.

Heslo naší galerie totiž zní: něco starého, něco nového, něco kultovního, něco originálního…

 

Kde berete inspiraci na své stylové kolekce?

O inspiraci není nouze, pokud je vašim koníčkem umění v celé své šíři: výtvarné, filmové, literární…

K dostání v této prodejní galerii jsou i starší kousky.

K dostání v této prodejní galerii jsou i starší kousky.

Co byl první váš výrobek – jaká byla první kolekce?

Naše první kolekce korespondovala s názvem naší prodejní galerie. Byla to „Paříž“ – město trvale inspirativní, s uměleckým podhoubím, národnostně barevné, tolerantní ke všemu a ke všem, především v oblasti oblékání a módy vůbec. Alespoň mi ji tak vnímáme. A asi tomu tak je, protože oděvy z této kolekce byly téměř všechny hned fuč. A to dokonce i 40 let staré botky na šněrování, tzv.  komisňáčky, o které se vyloženě strhla vlna zájmu několika zákaznic najednou.

Dočetla jsem se o tom, že vyrábíte trička i na přání. Podle toho, jaké barevné kombinace si např. vybere zákazník?

Ano, pokud si zákaznice napíše, že chce na tričku květ v těch a těch barvách, vytvoříme jí až 3 grafické návrhy k výběru a tričko vyrobíme.

Na své si příjdou nejen milovníci Retro stylu!

Na své si přijdou nejen milovníci retro stylu!

Jaká je vaše vize do budoucna?

Samozřejmě kamenný obchůdek. To je krásný sen: zavírám oči a vidím ty proudy nadšených a překvapených zákaznic, které k nám právě vstoupily… No, nic, konec snění a hurá do práce! Jdeme naplňovat virtuální regálky a těšit se, že si v nich vybere i Generace 21.

Více informací, jejich výrobky, fotky, skvělé články na jejich blogu  a další zajímavosti naleznete na stránkách Au Revoir!

Zaujal vás také nápad těchto  dam? Pokud ano, můžete se těšit na  speciální SOUTĚŽ, kterou pro vás ve spolupráci s Au Revoir připravujeme! 

 

Zdroj fotografií: Marie Maderová, Petra Varaďová, Au Revoir

 

 

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář