Jaké líčení zvolit na pláž?

Krása a móda / 2.8.2013

Aneb nechte svou pleť v létě dýchat.

Teplé počasí již samo o sobě vyzývá k odložení make-upu. Samozřejmě, existují voděodolné varianty, ale potit se pod vrstvou barvy není pro pleť zrovna ideálním řešení. A jak se tedy nalíčit, pokud vás čeká den (odpoledne) u vody?

Základ

Prvním krokem by mělo být nanesení lehkého hydratačního krému, nejlépe emulze. Hutné krémy nechte pěkně odpočívat v kosmetické taštičce. Po nanesení pak emulzi dopřejte chvilku, aby měla čas se pěkně vstřebat. Poté můžete nanést opalovací krém, který by měl mít minimálně SPF 30.

A teď už k samotnému líčení. Klasický make-up je lepší vynechat. Vlivem horka by se zbytečně roztékal, zanášel by póry a vaše pleť by tak měla zaděláno na akné. Mnohem lepší variantou jsou tónovací krémy či lehké voděodolné make-upy.  Pokud ale víte, že strávíte více času ve vodě než na souši, je vhodné použít jen voděodolný korektor. Naším favoritem je Make-up Cover od Dermacolu.

Nebojte se žhavých barev! Zdroj: polyvore.com

Nebojte se žhavých barev! Zdroj: polyvore.com

Oči

Již klasikou jsou voděodolné řasenky. Během léta se nebojte ani výrazných barev, jako jsou zelená, modrá či fialová. K zeleným očím se hodí nejlépe švestková, k hnědým očím zase modrá, oříškové či šedé oči pak zvýrazní zelená.

Nebojte se ani tekutých linek. Většina výrobců nabízí i voděodolné varianty. Můžete si vybrat jak z matných, tak i z třpytivých barev či glitrů. Trendem tohoto léta je ale klasická jednoduchá linka v černé barvě.

ČTĚTE TAKÉ: Jak se učesat do teplých letních dnů?

Rty

Nejlepší volbou na léto jsou balzámy, které rtům poskytnou potřebnou hydrataci. Výhodou také je, pokud obsahují SPF, které rty ochrání před slunečním zářením, a vy tak předejdete nepříjemným překvapením v podobě popraskaných rtů.

Hutné rtěnky se do žhavých dní příliš nehodí. S čím naopak uděláte parádu, jsou barevné lesky na rty.  Hitem letošního léta jsou pak lesky v jemných tónech (meruňková, pudrová atd.) se třpytkami.

Jemné přirozené odstíny vedou. Zdroj: polyvore.com

Jemné přirozené odstíny vedou. Zdroj: polyvore.com

Péče navíc

Pokud se rády opalujete, nezapomínejte ani na pravidelný peeling, jinak vám hrozí nerovnoměrně opálení. Ten si ale dopřávejte maximálně jednou týdně, abyste pleť příliš neobrušovali. Také můžete pleti dopřát masku. Na léto se skvěle hodí ty z ovoce či zeleniny. Vhodná je například okurka nebo meruňky.

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář