Bylo to znásilnění, když se mi to líbilo? ptá se 13letá Arabka

Literatura / 17.8.2013

Víte, jaké to je být znásilněná? Navíc když se vám to líbí? Arabka od Alicie Erian vám poskytne všechny úhly pohledu s bonusem domácího násilí.

Arabka - Alicia Erian Zdroj: bux.cz

Zdroj: bux.cz

Kniha o naprosto selhávající rodině. O holce nevychované, ale zároveň i k politování. O holce, co má ve třinácti letech více zkušeností než kdejaký třicátník. Je to kniha, která vám promluví do duše. Mladá Arabka chce prožít to, o čem normální dítě jejího věku ani neví, že existuje. A ona to prožila. Vždycky chtěla vyčnívat z davu a rasistické poznámky na její kůži v roce 1991 nebylo to nejlepší, co mohla zakusit.

Matčiným přítelem políbená, dalšími muži líbená

Jasira se zalíbila matčině příteli, matka si vybrala svého přítele a ji poslala k otci. K otci, který ji má naučit se chovat, který jí dá pořádně za vyučenou a který jí bude mít pod neustálým dohledem. Po příletu přes polovinu států Ameriky se zdá být všechno zbytečné. Slova, co vysloví, pohledy i myšlenky. Dokud neuvidí další naději na lepší dny: muže středního věku, jejího souseda. Oba se chtějí chytnout šance, oba chtějí vyzkoušet něco nového a nezákonného.

Zdroj: imdb.com

Zdroj: imdb.com

Podle knihy byl v USA v roce 2007 natočen film Důvěrnosti (v originále Towelhead/Nothing Is Private), v hlavních rolích se Summer Bishil, Aaronem Eckhartem a Peterem Macdissim.

Hlavní hrdinka se omlouvá, za co nemůže, schytává rasistické poznámky, i když mezi černou menšinu nepatří. Je vyspělá, je pěkná a pouze touží více prozkoumat pocit, který se jí tak líbí, když si prohlíží časopisy Playboy. Hrubý, násilnický otec Jasiře na tváři úsměv rozhodně nevykouzlí a neustálé modřiny na jejím těle to jen dokazují.

Znásilnění aneb To, co chci

Začínalo to zlehka. Jenom krátké pohledy, úsečné věty, ale bylo více než jasné, že se k tomu pomalu, ale jistě schyluje. Znásilnění v knize bylo popsáno malou, nic netušící dívkou jako něco vzrušujícího, nového a docela i pěkného. Jasira věděla, že to není správné, ale jakýmsi prazvláštním způsobem se cítila dobře.

Než proběhlo samotné znásilnění, chtěla, aby se to stalo. Když se to stalo poprvé, chtěla, aby se to stalo podruhé. Když vyřkla vše, co jí udělal, bylo jí ho líto.

Kniha vám dá pořádnou lekci. Ať už žijete v sebehorších podmínkách, po přečtení tohohle kousku si budete říkat, jak skvěle se máte. Protože jestli jste zažili to, co hlavní hrdinka, smekám před vámi.

Zdroj perexové fotografie: csfd.cz

 

Lucie Kubiczková

Lucie Kubiczková

Upovídaný člověk studující na gymnáziu v Opavě a až nezákonně milující literaturu a seriál Přátelé.

Zanechte komentář