Zavzpomínejte s námi na reklamy 90. let

Film / 15.8.2013

Které si pamatujete? A najde se nějaká, kterou jste nikdy neviděli?

Většina reklam mě v dnešní době rozčiluje a nebaví. Divák čeká nápad, originalitu a vtip. Ale co když jsme byli malí? Měly reklamy tyto vlastnosti? Máme pro vás pět reklam s jednou bonusovou z 90. let.

Kdo z nás by ho nechtěl mít doma…

Roztomilého měkoučkého králíčka, který spinká v koši na prádlo. Mluvíme o králíčkovi Azuritovi. Ptali jsme se maminky, kde ho najdeme, protože on přeci říká: Najdeš mě tam, kde je krásně měkoučko. A nebyli jsme sami, protože během několika měsíců se malí plyšoví králíčci objevovali i v obchodech. Když jsem si teď reklamu připomněla, zaujalo mě, že v ní ani není, co vlastně prezentuje. Tekutý prací prášek? Aviváž (na to sazím)? Změkčovadlo?

Králíček Azurit se stal i podnětem k písničce Daniela Landy.

Hudba, co připomíná Vánoce

Jeden z faktorů, že je reklama opravdu dobrá, je i ten, že ji vysílají několik let, nebo alespoň nějaký prvek z ní. Jako je třeba hudba v reklamě na Heru. Jde o skladbu Antonína Dvořáka s názvem Humoresque a vzpomínám, že jsem se ji i snažila hrát na klavír, abych napodobila onu reklamu. Právě hudbu si asi pamatuje každý z nás, mně se vždy, když ji slyším, vybaví Vánoce a cukroví. Byla jsem však fascinovaná i záběry padajícího tuku na pečení do mouky či křupnutí vajíčka.

Další úspěšnou vánoční reklamou je samozřejmě ta s holčičkou a divokým prasátkem na Kofolu. Vysílá se už od roku 2004, takže se za rok dočká desátých narozenin na televizní scéně. Hlavní protagonistka Sandra Flemrová ji letos bude o Vánocích sledovat už jako třináctiletá.

Ale mami, teď je všechno jiný…

Reklamy na Miňonky zrovna nejsou jedny z těch, které by si člověk pamatoval, nebo z nich dokonce používal hlášky. V roce 1998 tomu však bylo jinak. Citace z reklamy jsme slýchávali a říkali často. Vzpomínáte?

A ještě chvilku u sladkostí

Pamatujete, když se začaly u nás prodávat bonbony Mentos? Pamatuji si, když nám je rodiče dali se sestrou poprvé (napůl samozřejmě) a říkali: „To je něco mezi bonbonem a žvýkačkou.“ Byly jsme nadšené. A kdo z nás nezkoušel právě ten trik z reklamy, jak si vždy tak pěkně vhodí jeden bonbon z balení rovnou do pusy?

A poslední? Legendární žvýkačky Wrigley´s!

Nedávno jsem je zase objevila v obchodě a hned si je koupila a při žvýkání vzpomínám na dětství, kdy nám je u babičky jeden hodný pán dával vždy po plátcích. Moje nejoblíbenější byly ty žluté. A co vaše?

A když jsme u žvýkaček, nemůžeme zapomenout na tu nejlepší reklamu 90. let. Jaromíra Jágra a žvýkačku Bubble Tape.

Jaromír Jágr se už objevil v několika reklamách. Ještě před žvýkačkou natočil reklamu na jízdní kolo a pořad Bingo. Potom si dal chvíli přestávku, ale objevil se i v reklamě na doplněk stravy nebo Sazku.

A jakou reklamu z 90. let si vybavíte vy? A jaká vás baví v současné době? Napište nám komentář!

Zdroj perexové fotografie: pixmac.cz

Zdroj videí: youtube.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentářVaše názory

  • Vendula

    Mou nejmilovanější reklamou byl králíček Azurit. NEJLEPŠÍ!