Studenti hodnotí meníčka: Brněnská Vista

Na talíři / 10.8.2013

Jak se dobře najíst v klidnější části Brna? Pojďte s námi do Visty a možná stejně jako my nebudete litovat.

Brněnské centrum je vyhlášené restauracemi typu Potrefená husa, Varna, Taverna nebo U kastelána coby opěvovanými podniky i pro gurmány. Jak je to ale v jiných částech města? V jinak dražší Vistě si pochutnáte na poledním menu za skvělou cenu a bude vám navýsost příjemně.

Čtvrtek. Bude pršet. Mám hlad, ale rozhodně nechci nic obyčejného. Vydávám se s přítelem do restaurace Vista v Brně – Medlánkách. Vidíme velkou funkcionalistickou budovu. Restaurace totiž spadá pod tříhvězdičkový stejnojmenný hotel s velkým půdorysem. Denní menu slibuje zajímavý zážitek, objednali jsme si z něj:

  • Vývar s těstovinovou rýží, masem a hráškem
  • Kuřecí prsa s grilovanou zeleninou, kořeněné bramborové plátky
  • Vepřová krkovice s vídeňskou cibulkou a slaninovými bramborami
  • Dva bavorské vdolečky
budova Visty

Restaurace Vista má na první pohled odtažitý ráz, uvnitř vás ale čeká překvapení.

K pití točí jen Staropramen a Kofolu, ale přinesou je rychle a Kofolu navíc v elegantní skleničce na stopce. Obsluha působí příjemně, interiér restaurace mě překvapí svou vkusnou jednoduchostí, prozářeností a elegancí. Na stolech jsou čerstvé květiny. A toalety – okno do duše každé restaurace – září čistotou a klidem. Tady bude dobře.

interiér Vista

V prostorné restauraci bylo čisto a příjemně.

Polévku nám naservírovali zakrátko, byla plná výborné, akorát uvařené rýže, z domácího vývaru, s měkkým masem a hráškem. Na to, jak malé misky vypadaly, nás docela zasytila. V nádobí čistě bílém nám poté donesli i druhý chod.

polévka Vista

Polévku servírovali v bílém jednoduchém a elegantním nádobí.

Krkovička, která byla označena jako verze XXL, byla měkká a šťavnatá, chutnala skvěle i se smaženou cibulkou. K ní jsme dostali talíř s omaštěnými novými bramborami malé velikosti, na nichž ležela opečená slanina. Brambory měly samy o sobě dost nevýraznou chuť, slanina ji však vyvážila. Celkově harmonické jídlo podle mého gusta.

Kuřecí prsa také neměla příliš výraznou chuť, ale u drůbežího masa se není obecně čemu divit. Na povrchu byla prsa narůžovělá, uvnitř šťavnatá a přiměřeně slaná,  s chutnou omáčkou, která se jistě uvolnila z grilované sezónní zeleniny. Vlnkované opékané brambory méně výrazné maso a specifickou chuť čerstvé grilované zeleniny svou kořeněností, křupavostí a jemností, která se skrývala pod krustou, doplňovaly.

Zeleninovou oblohu jsme k jídlu nedostali, je tedy vidět, že restaurace se snaží jít ve šlépějích modernější gastronomie. Milovníci čerstvé zeleniny si mohli salát doobjednat, ale v tomto takřka symbiotickém provedení pokrmů by obloha sama sebe označovala slovem zbytečnost.

Vdolky, také domácí, s povidly, tvarohovou smetanou a posypané cukrem, se staly jemnou a překvapivě lehkou tečkou za tak dobrým obědem.

vdolky Vista

Dezerty připravují ve Vistě vcelku lehké a přitom delikátesní.

Menu, které nabízejí ve Vistě, tedy můžeme jen doporučit, určitě by vám toho dne zachutnala i bramboráková cmunda se zelím a uzeným masem a další chody. V knize nápojů a jídel najdete i dražší jídla, například bifteky a nejrůznější předkrmy pro náročné gurmány, myslím ale, že po tomto zážitku mohu s klidem říct: Zkuste je! Kuchaři ve Vistě se totiž opravdu vyznají. I v tom, že jim nedělá potíže připravit jídla pro méně i více náročné konzumenty.

Zdroj fotografií: Eliška Studená, Generace 21

 

Eliška Studená

Eliška Studená

Jsem ve fázi hledání sebe a ženy ve mě, vaření mi k tomu poskytuje voňavou a kreativní cestu. Pomáhá mi, já jeho prostřednictvím pomáhám lidem kolem. Objevuji chuť jednoduchých pokrmů, prostých čistých chutí potravin, hledám to pravé ořechové i makové. Ovlivňujeme to, co nám vyjde z rukou, i svou náladou, myslí? Mým cílem je udělat si z jídla meditaci, klid, prožitek, láskyplné dílo. Držte mi palce, ať se to zdaří.

Zanechte komentář