Divadlo Kalich uvede muzikál Mauglí

Divadlo / 6.8.2013

Prahou se rozezní hudba džungle. Nechte se nalákat na zajímavou podívanou plnou fantazie.

Pro všechny čtenáře Rudyarda Kiplinga máme dobrou zprávu. Divadlo Kalich v září uvede muzikál jménem Mauglí, který je sice protknutý téměř dětskou fantazií, ale jako celek je určený dospělým divákům.

Režii představení, které bude mít premiéru 12. září, dostala za úkol umělecká dvojice SKUTR. Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský byli vybráni pro svůj jedinečný režisérský rukopis. Návštěvníci divadel si ho ostatně mohli sami povšimnout například při představení Svěcení jara v pražském Disku či při letošní premiéře Letních shakespearovských slavností – Snu noci svatojánské.

„Zpracovali jsme podivuhodný příběh o tom, že zvířata nás můžou naučit o nás samých víc, než si dokážeme představit. No a nejoblíbenější pohádky přece skoro vůbec nejsou pro děti,“ řekla Gabriela Osvaldová.

Za muzikálem jako takovým stojí 2 roky intenzivní práce, již odvedli především Ondřej Soukup, který složil hudbu, a Gabriela Osvaldová, která si vzala na starost libreto a texty písní. Tato dvojice, která již má na svědomí velmi povedené muzikály, jakým byla například Johanka z Arku, je rovněž příslibem dobré podívané.

Co se hereckého obsazení týče, můžeme se těšit na samé talentované umělce. Choreografie bude totiž protkána akrobatickými prvky a herci museli projít náročným výběrem režisérů, o němž Lukáš Trpišovský prohlásil: „Snažili jsme se především najít herce, kteří jsou výraznými typy. Podivíny, kteří kromě kvalitního zpěvu a schopnosti zvládat svoje tělo mají dar improvizace s potřebnou dávkou humoru. Takový ten humor na pokraji smrti, to je to, co jsme hledali.“

Scéna z muzikálu Mauglí. Zdroj: divadlokalich.cz

Scéna z muzikálu Mauglí. Zdroj: divadlokalich.cz

Mimo jiné bude na jevišti k vidění Jiří Korn, který bude mít za úkol vcítit se do role Baghíry. Na svou roli pantera se již moc těší: „Zahrát si Baghíru z Knihy džunglí mě přesvědčil tým, který se chystá muzikál ztvárnit, výtečný scénář, báječná hudba a dokonce i intimní a  skromné prostory Divadla Kalich.“

Další postavy z Knihy džunglí ztvární kromě jiných Jan Cina (Mauglí), Jan Kříž (Opičí král), Richard Tesařík (Slon Háthí) a Lucia Šoralová (Rákšasí).

Přijďte se podívat!

Kdy: 12. 9. 2013

Kam: Divadlo Kalich

Na co: Mauglí

Na koho:  Jan Cina, Roman Tomeš, Petr Kolman, Jiří Korn, Peter Strenáčik, Jan Sklenář, Michaela Doubravová, Brigita Cmuntová, Lucia Šoralová, Vendula Příhodová, Michal Pleskot, Jan Kříž, Csongor Kassai, Juraj Čiernik, Zbyněk Fric, Petr Vančura, Roman Tomeš, Jiří Zonyga, Jan Kaštovský, Vladimír Marek, Jan Vlas, Richard Tesařík a další.

 

Pokud stále nevíte, co od muzikálu čekat, vězte, že vám náš portál po premiéře přinese recenzi z pera Elišky Řehákové!

Zdroj perexové fotografie: divadlokalich.cz

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář