The Old Yellow Bricks: Kapela, která hraje všehochuť

Hudba Kultura / 12.8.2013

Kapela The Old Yellow Bricks je další z kapel, které se snaží prorazit. Zaujmou vás?

Když jsem na základní škole sedávala vedle Terky Lavičkové netušila jsem, že z ní vyroste skvělá kytaristka a klávesistka, která bude součástí plzeňské kapely The Old Yellow Bricks se kterou budu dělat rozhovor. Sešly jsem se v clubu Anděl, ve kterém mimo jiné také kapela vystupovala.

Kdo přišel s tímto názvem, jaký se k tomu pojí příběh a má název něco společného s Artic Monkeys?

Tereza Lavičková: Jak už jsi správně řekla, název je podle písně od Arctic Monkeys, které máme všichni rádi, ale jiný příběh se k tomu nepojí, jednoduše kluci vybrali tohle. Já bych sice volila něco jiného, ale většina souhlasila s tímto názvem.

Pamatuji si, že jsi hrávala na kytaru. To ti tedy zůstalo, ale hraješ ještě na klávesy. Jak jsou na tom ostatní členové kapely?

Tereza Lavičková: Na kytaru hraji asi od šesti let, ale už si to moc nepamatuji. Každopádně to jsem chodila do ZUŠ a klávesy jsem přidala až později. Na ty už se učím sama a hrozně mě to baví. Filip původně hrál na kytaru a vlastně ani nevím, jak přešel k bubnům, každopádně v naší kapele hraje jen na bubny. Kryštof hraje na kytaru a na basu u nás hrála Štěpánka.

q4eNUZFk0PaHgKoWgapELCH1ttxsc3Sm

Kapela ještě s basistkou Štěpánkou. Zdroj: archiv kapely

Kapela se tedy skládá ze čtyř členů. Bubeníka Filipa alias Mikeše, kytaristy a zpěváka Kryštofa a tebe. Co ale znamená to „Štěpánka hrála“?

Tereza Lavičková: Štěpánka nedávno odešla. To znamená, že oficiálně nemáme basu, takže pokud by měl někdo zájem, ať se ozve!

Opravdu chceš, abych napsala, že sháníte basu?

Tereza Lavičková: Jasně, proč ne. Sice jednoho adepta už máme, ale tak proč nedat možnost i ostatním? Máme profil na Facebooku i na Bandzone. Nebojte se napsat!

Dobře, ale teď už zpátky k počátkům kapely. Jak dlouho fungujete a kdo vlastně stál u vzniku kapely?

Tereza Lavičková: Jako kapela fungujeme už dva roky. Kapelu zakládal náš bývalý basák Vítek a Kryštof. Vítek později odešel a přidal se Mikeš. Jsem Kryštofova sousedka a on mě často vídával s kytarou, a tak se mi poté s Mikešem ozvali.

Jaké jsou vlastně největší úspěchy The Old Yellow Bricks? Párkrát jsem vás viděla hrát v plzeňském klubu Anděl. Plánujete něco dalšího i mimo Plzeň?

Tereza Lavičková: Právě v klubu Anděl jsem dělali předskokana kapele Piano a Luno, takže to beru za takový náš největší úspěch. Zatím mimo Plzeň nic neplánujeme, ale kdyby se naskytla příležitost v nějakém hezkém prostoru, třeba v Praze, tak klidně.

Plánujete album?

Tereza Lavičková: Album ještě nechystáme, to by byl trochu velký skok. Ale vzhledem k tomu, že všichni pracujeme, tak doufám, že po prázdninách bychom mohli zase něco nahrát.

To zní opravdu dobře, teď je ale další komplikace, a to škola. Jak to budete teď zvládat, když většina členů jde na vysokou školu? Budete mít čas se ještě setkávat?

Tereza Lavičková: Protože Kryštof šel do školy o rok později, tak má před sebou ještě jeden rok na střední a zbytek kapely jde na vysokou do Plzně. Tohle je tedy bez problému.

Takže máte v plánu další koncerty?

Tereza Lavičková: No nemáme basu, takže koncerty půjdou dost těžko. Už jsme minimálně jeden museli odvolat, ale jen co seženeme basu, tak rozhodně něco naplánujeme.

Hrajete vy nebo někdo z vašich blízkých v kapele, která se snaží nastartovat slibnou kariéru?
My vám můžeme pomoct udělat první mediální krůček! Pokud máte odvahu, přihlaste se do našeho seriálu „Kapely, které možná (ne)znáte“ a příště tady může být článek právě o vás! Pište na jitka.holcakova@generace21.cz.

Zdroj perexové fotografie: archiv kapely, fotograf Radek Sieber

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář