Spartan Race – Ukažte, co ve vás je!

Sport / 9.8.2013

Rádi zdoláváte náročné terény, překonáváte sami sebe a milujete adrenalin v krvi? Pak se přihlaste do nejlepšího překážkového závodu Spartan Race.

Dnes je tolik možností sportovního vyžití, ale přesto lidé hledají stále něco nového. Pokud vám běhání na atletickém ovále přijde stereotypní a okolí vašeho domova už máte prozkoumané, pak by vás mohl zaujmout tento závod. Prověří nejen vaše fyzické, ale i psychické schopnosti.

Co je Spartan Race?

Jedná se o významný světový překážkový závod. Byl založen v roce 2010 bývalými členy námořní pěchoty Velké Británie a fanoušky extrémních sportů. Vznikl, aby se stal seriózní výzvou pro nebojácné sportovce hledající alternativu jiných vytrvalostních závodů.

Soutěžit můžete na různých tratích, které se liší délkou, počtem překážek a obtížností.

První úrovní je Spartan Sprint. Trasa je dlouhá pět či více kilometrů a potkáte se minimálně s patnácti překážkami. Je vhodná i pro začátečníky, kteří chtějí dokázat (sobě i ostatním), že každý může posunout své hranice dál.

O něco delší je Super Spartan, kde vás čeká minimálně třináct kilometrů běhu a přes dvacet překážek. Kilometry bahna a překážek vás donutí dostat ze sebe to nejlepší.

Spartan Beast už je pro otrlejší závodníky, které neporazí alespoň dvacet kilometrů běhu a nejméně šestadvacet překážek. Vhodný je pro ty, kteří již absolvovali nějaký těžký vytrvalostní závod (třeba Olympijský běh).

Nejvyšší úroveň závodu se skrývá pod názvem Death Race, což zajisté vypovídá dost i samo o sobě. Trvá 48 hodin a překážky jsou různě rozmístěné. Obvykle ho nedokončí 90 % účastníků.

Tak který zvolíte vy?

Spartan Race

Tento překážkový běh je opravdová výzva i pro zdatné sportovce. Zdroj: Wikimedia Commons

Co vám Spartan dá?

Během závodu zjistíte, jak jste odolní, vytrvalí, ale také rychlí a zruční. Využijete veškerou svoji sílu, důvtip a instinkt. Určitě otestujete i svou vůli, především v momentech fyzického vyčerpání, všudypřítomného bláta a nepřekonatelných překážek. Především se jedná o adrenalinový zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Jaký závod ale opravdu je prý pochopíte až v cíli.

Jak se přihlásit?

Registrace probíhá na oficiálních stránkách Spartan Race Czech Republic, kde naleznete i rozpis závodů. Čím dříve se zapíšete, tím to pro vás bude levnější. Je možné dostat skupinovou slevu 10 %, pokud jste alespoň 4. Je-li vás přes 15, sleva činí 20 %. Cena pro jednotlivce se pohybuje kolem 25 až 45 Euro. Jako divák máte vstup zdarma.

Pokud chcete závod vidět, ale nechcete být přímým účastníkem, můžete se stát dobrovolníky. Jejich úkolem je pomáhat s administrací ve vlastním okrese, propagovat sparťanský závod a být v kontaktu se členy Spartan Race Czech Republic a seznamovat je s novinkami. Dále se můžete zapojit jako pomocníci při stavění trati nebo se uplatnit jako pořadatelská služba.

Zdroj perexové fotografie: Wikipedia Commons

Monika Hrušková

Monika Hrušková

Studentka žurnalistiky, fotbalový maniak, seriálový závislák, hudební fanda a především velký jedlík. Miluje pohlednice, gramofonové desky a ráda si čte klasické knížky, protože ji baví obracet stránky. Životní motto: Den se střídá s nocí, úspěch s neúspěchem, radost se smutkem a láska s nenávistí, ale nejde-li o život, jde o ho*no.

Zanechte komentář