Co nás zaujalo v červenci? Nejen královský porod

V obraze / 5.8.2013

Kauza kolem Nagyové,Bartošové, královský porod, 100. ročník Tour de France a Kavárna po tmě na cestách. To jsou střípky uplynulého měsíce.

Ani jsme se nenadáli a je za námi první měsíc prázdnin. Co nás v redakci zaujalo nejvíce?

Kauza Nagyová

Petr Nečas už se dosmál. Zdroj: wikipedia.org

Petr Nečas už se dosmál. Zdroj: wikipedia.org

Jistě ani vám neunikla zpráva, která se týkala Jany Nagyové, Petra Nečase a několika bývalých poslanců ODS – Ivana Fukse, Marka Šnajdra či Petra Tluchoře. Jak je možné, že někdo využívá vojenskou rozvědku ke sledování manželky dnes již bývalého premiéra? Proč se pan Nečas rozčiloval, že ho nepřivolali k vypovídání dříve, a když měl dorazit vypovídat, omluvil se z rodinných důvodů? Jak to, že šéfka jeho kabinetu měla tak neuvěřitelné příjmy? Například v březnu tohoto roku k základnímu platu (33 590 Kč) obdržela odměny ve výši 190 000 Kč a příplatky v hodnotě 49 600 Kč.  Čím si to Vaše milenka zasloužila, pane Nečasi?

100. ročník Tour de France – úspěch i pro Česko!

Okruh Tour de France se jel letos už po sté. Nejslavnější cyklistický závod letos vyhrál britský zástupce Chris Froome. Velký úspěch zaznamenal český závodník Roman Kreuziger, který se umístil na 5. místě, což je nejlepší výsledek českého závodníka v historii celé Tour.

Tenhle vzhled a  psychická vyrovnanost je asi minulost. Zdroj: wikipedia.org

Tento vzhled a psychická vyrovnanost je asi minulost. Zdroj: wikipedia.org

Bartošová všude, kam se podíváš

Opilá Iveta, samozvaný zachránce Rychtář a únosce Macura! Možná i k vám doputovaly hlášky na internetu jako:

,,Zapnu televizi a tam Bartošová, zapnu internet a přede mnou je samá Bartošová, zapnu rádio a zase je tam  Bartošová. Bojím se otevřít lednici…“  

A není se čemu divit. Připadá mi nechutné, že si bulvár našel takový snadný terč, na kterém se přiživuje už delší dobu. Situace však graduje. To, že se denně objevovaly informace o jejím únosu, návratu, psychickém stavu ve VIP zprávách na Primě, by mohlo být pořád ještě pochopitelné. Co ale dělala v hlavních zprávách na TV NOVA? Měli by se raději vrátit k novým přírůstkům zvířátek v zoo, nemyslíte?

Časy, kdy Iveta hlásila své návraty a následovaly další pády, tady byly nejednou, ale  zřejmě už se nikdy nedočkáme jejího opravdového comebacku.

Ivetě bych přála, aby ji nechali všichni novináři na pokoji a dostala se do psychické pohody pod dohledem lékařů a nebyla i nadále hlavní náplní všech titulních stran.

svetluska Kavárna po tmě na cestách

I letos se nadace Světluška vydala na cesty s pojízdnou kavárnou, která svým návštěvníkům poskytne nečekaný zážitek. Můžete si vyzkoušet, jaké to je být slepý a obklopen pouze tmou.

„Každý občas potřebuje svou světlušku, aby viděl ty, co žijí po tmě.“

Pokud vás tahle akce  také zajímá, můžete ještě  stihnout navštívit kavárnu, tedy přesněji zatemněný autobus, ve kterém vám nevidomí připraví černočernou kávu, v následujících městech:

9. – 11. 8. Panenský Týnec, Open Air Festival

2. – 8. 9. Brno, Galerie Vaňkovka

13. – 15. 9. Jičín, Valdštejnovo náměstí

26. – 28. 9. Olomouc, Horní náměstí

Královský porod

O tom, že vévodkyně Kate bude rodit nás informovala média měsíce dopředu. S blížícím se termínem porodu atmosféra gradovala. Informovali nás o tom, kolik bude porod stát, že se bude jednat o nejdražší porod na světě, spekulovalo se o pohlaví i jménu dítěte.

Dočkali jsme se dlouho očekávaného porodu. Zdroj:wikipedia.org

Dočkali jsme se dlouho očekávaného porodu. Zdroj:wikipedia.org

Jedno je jasné,  Kate porodila syna a George Alexander Luis se stal 3. linií následovníků trůnu. Na veřejnost se dostaly také informace, že porodníky vedl gynekolog Marcus Setchell, který byl dokonce osobním ženským lékařem samotné královny Alžběty II. a 4. října oslaví sedmdesáté narozeniny. Při porodu asistoval také Alan Farth, který je královnin současný gynekolog.

Víte, že…

v zámeckém parku Legoland ve Windsoru přibyl před model Buckinghamského paláce také model královského miminka i s rodiči Kate a Williamem? Figurka prince George v kočárku  je složena z 55 kostiček, zatímco pro představu například celý Buckinghamský palác až z 36000 kostek lega.

Z porodu se radovala zkrátka celá Anglie. K dostání bylo spoustu předmětů s mottem očekávání královského miminka. Potomka přivítalo 41 dělových salv ze zahrady Green Park u Buckinghamského paláce a dalších 62 salv z londýnského Toweru. Mohli jsme online sledovat, jak Kate, William a jejich syn opouštějí porodnici.

Je jasné, že narození královského miminka nepřichází denně a je to velká událost, která proletěla celý svět, ale zajímalo by mne, jak dlouho se této události budou média věnovat? Budeme denně informování o tom, jak Kate kojí, kolik stála postýlka a ostatní vybavení, o prvním zoubku, krůčcích a bolestech bříška?

Samozřejmě se stala ještě řada nešťastných událostí například vykolejení vlaku ve Španělsku, smrt dvou turistů v chorvatských horách nebo otrávení a  zatím nedořešená smrt dvou Češek v egyptské Hurghadě. Doufáme, že srpen bude měsícem šťastnějším. Bez tragických událostí a nehod.

A co zaujalo v tomto měsíci vás? Dejte nám o tom vědět v komentáři nebo na našem Facebooku.

Zdroj perexové fotografie: Foter.com

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář