Contours

Contours pomáhá ženám cvičit

Sport / 15.8.2013

Jste žena a chcete pravidelně cvičit, zlepšit si postavu, kondičku či shodit pár kilo? Že na to není čas? S Contours vám stačí 30 minut!

Pokud se už dlouhou dobu odhodláváte navštěvovat nějaké fitness centrum, ale brání vám nedostatek času či vás brzdí strach z pohledů ostatních nebo nevíte, jak se stroje správně používají a ostýcháte se zeptat, pak je pro vás Contours to pravé. Z těchto věcí obavy mít nemusíte. Přijďte na zkušební hodinu a zjistěte to samy! První týden cvičení je zdarma.

První návštěva

Poprvé je nutná rezervace, kterou provedete přes webové stránky Countours či po telefonu. S sebou si stačí přinést jen sportovní oblečení a obuv. Vhodné je také něco k pití, které je ale možné zakoupit i na místě, a ručník. Ceny se zatím nemusíte bát, celý první týden je zdarma, abyste si mohly vyzkoušet, zda vám tento styl cvičení skutečně vyhovuje.

Po příchodu se vám již bude věnovat zkušená trenérka. Nejprve vás provede a poví vám, kde najdete vše potřebné. Také s vámi vyplní dotazník týkající se vašeho zdraví, kondice a cílů. Poté vám vysvětlí, jak se používají všechny posilovací stroje, abyste zbytečně nenamáhaly jiné části těla, než máte a neničily je. Stroje jsou vyrobeny přímo pro ženy, takže se nemusíte bát.

Cvičení v Contours

Posilovací stroje jsou přímo upravené pro ženy. Zdroj: archiv Contours

Když už vše víte, můžete cvičit samy. Trenérka však neustále na všechny cvičící dohlíží a případně je opravuje. Kdy skončíte, je na vás, ale nezapomeňte na závěrečné protáhnutí. Jak mi bylo řečeno: „Odchod bez protažení neodpouštíme!“

Jak probíhá běžná hodina

Každá členka má svoji kartičku, kterou po příchodu přihlásí. Když se převlékne, doporučuje se také protažení, může vyrazit na věc. První následuje rozehřátí. Trvá dle vaší úvahy 3-5 minut. Jak své tělo zahřejete, je na vás. Můžete využít rotoped, běžecký pás, ale i jiné stroje.

Pak se již může věnovat kruhovému tréninku. Ten se skládá z 16 stanovišť, 8 posilovacích strojů a 8 aerobních stanovišť, která se střídají. Na každém zůstáváte 45 sekund a přesouváte se na další. Věřte, bohatě to stačí. Samy si čas hlídat nemusíte, vše se ozývá z „bedniček“. Jeden okruh trvá 15 minut. Jak dlouho budete cvičit, je na vás.

Jednou za oněch 15 minut se ozve i pokyn „nyní následuje měření tepové frekvence“, kdy všechny ženy odstoupí od stanovišť a měří si po dobu 10 vteřin tep. Čas opět hlídá stroj. Z tabulky pak můžete vyčíst ideální frekvenci pro váš věk a cíl cvičení.

Na konci opět nezapomeňte na protažení.

Po celý čas na vás stále dohlíží trenérka. Pokud máte zájem zlepšit také stravování, pomůže vám i sestavit jídelníček.

V čem hledat výhody Contours

  • KRUHOVÝ TRÉNINK – procvičíte všechny partie
  • 30 MINUT CVIČENÍ – tolik stačí, aby byly výsledky viditelné, cvičit však můžete, jak dlouho chcete
  • DOHLED TRENÉRKY – budete vědět, že cvičíte správně
  • POUZE ŽENY – pokud jsou vám v posilovnách nepříjemné pohledy mužů, zde se jim vyhnete
  • ZDRAVÍ – nejen tělesné (např. pevná záda, zdravější srdce,…), ale i duševní (lepší nálada, kreativita,…)

O společnosti Contours

Společnost Contours Express International založil Daren Carter roku 1998 v USA ve státě Kentucky. Dříve byl vlastníkem obyčejné fitness a jeho maminka ho spolu s kamarádkami žádaly, aby jim půjčoval klíče a ony si mohly zacvičit samy v soukromí bez pohledů mužů. Tak vznikla nová myšlenka fitness jen pro ženy nazvaná Contours Express.

Za 9 let se společnost dostala do čela všech fitness pro ženy. Momentálně funguje ve 27 zemích. Kromě USA působí i ve Velké Británii, Japonsku, Německu, Francii a dalších zemích. V České republice vám Contours přináší společnost Alfréd s.r.o..

[stream odkaz=“http://www.stream.cz/uservideo/601633-fitness-contours-pro-zeny“]

Co zde nenajdete

V Contours nehledejte jedinečné posilovací aneb hydraulické stroje. Důvod je prostý. S hydraulickými stroji dosáhnete maximální kapacity velmi rychle a cvičení vám tedy po určité době již nic nepřinese. Díky posilovacím strojům Contours uzpůsobeným ženám se výsledky dostaví při nižším počtu opakování lepších a rychlejších výsledků. Stroje Contours mají totiž pozitivní i negativní rezistenci, což znamená, že posilujete i při pohybu dolů, a tak žádná minuta cvičení nepřijde nazmar.

Ať jste studentka, maminka na mateřské, babička či plně zaměstnaná žena, máte nadváhu nebo jste od přírody sportovní typ, najdete v Contours svoje. Neváhejte a vyzkoušejte první týden. O své zkušenosti se poté můžete podělit s ostatními v komentářích.

Zdroj perexové fotografie: archiv Contours (upraveno)

Monika Hrušková

Monika Hrušková

Studentka žurnalistiky, fotbalový maniak, seriálový závislák, hudební fanda a především velký jedlík. Miluje pohlednice, gramofonové desky a ráda si čte klasické knížky, protože ji baví obracet stránky. Životní motto: Den se střídá s nocí, úspěch s neúspěchem, radost se smutkem a láska s nenávistí, ale nejde-li o život, jde o ho*no.

Zanechte komentář