Milenkou na plný úvazek

Vztahy / 23.7.2013

Přinášíme vám tajnou zpověď slečny, která se rozhodla být „tou druhou“. Podívejme se na vztahy jejíma očima.

Milenky jsou očima společnosti vnímány jako ty špatné, které ničí vztahy, rodiny s dětmi, přebírají chlapy a tak dále. Připravili jsme si pro vás rozhovor s 23 letou slečnou, která  vás možná přesvědčí o tom, že ne vždy je všechno tak, jak vypadá. Chce zůstat v anonymitě, a proto jí říkejme například Aneta.

Jak ses se svým „přítelem“ seznámila? Věděla jsi, že je ženatý?

Seznámili jsme se na firemní akci, kde jsem dělala hostesku a samozřejmě jsem vůbec netušila, že je zadaný, natož ženatý.

Kdy ses to dozvěděla?

Asi po 3 měsících, až v moment, kdy jsem náš vztah začala brát opravdu vážně a chtěla jsem ho představit rodičům. Začal se vymlouvat a poznala jsem na něm, že se něco děje. Nakonec se k tomu sám přiznal.

A jaká byla tvá reakce?

Byl to strašný šok a zklamání. Doufala jsem, že chlap jako je on už to má v hlavě v pořádku. Představovala jsem si společnou budoucnost, možná jsem si tajně vysnila i svatbu děti a tak dále. Taková ta typicky naivní představa většiny mladých holek mého věku.

Nikdo o mě nesmí vědět. Zdroj: Photl.com

Nikdo o mně nesmí vědět. Zdroj: Photl.com

Jak to pokračovalo dál? Neuvažovala jsi v ten moment o rozchodu?

Samozřejmě, že to byla první věc, co mě napadla. Ostatně i mé kamarádky, které jej znaly a dozvěděly se o tom, mi radily, abych od něj dala ruce pryč. Upozorňovaly mě na fakt, že se svou manželkou stejně zůstane, ať si nemaluji naši budoucnost v růžových barvách. Já jsem se však rozhodla přehodnotit náš vztah a celý svůj život. Nechtěla jsem se trápit, bylo mi s ním fajn a chtěla jsem si užívat, tak jako tomu bylo do doby, než  jsem zjistila, jak to ve skutečnosti je.

Rozhodla ses být, jak říkáš, tou druhou. Jak to zvládáš? Nebylo to ze začátku těžké?

Být tou druhou není tak zlé, jak to zní. Zkrátka jsme si domluvili nějaká pravidla, například jsem věděla, že když je se svou rodinou, nebude mě kontaktovat a je zbytečné, abych vyhledávala já jeho.  Jinak vše fungovalo jak doposud. Pronajímáme si spolu byt, kde bydlíme. (Tedy spíše bydlím já, on příležitostně, když si najde před manželkou výmluvu na služební cestu, moc práce atp.) Trávíme spolu dostatek volného času. Je velmi pozorný a milý je nám spolu krásně, ale to je vše.

„Pokud chcete být milenkou, musíte si umět připustit, že na prvním místě je rodina, pak až vy.“

Jak dlouho už jste spolu? Myslíš, že jednou svou ženu kvůli tobě opustí? Přála by sis to, nebo jak to vidíš do budoucna? 

Je dost nepravděpodobné, že by se vzdal své rodiny. Své děti miluje nade vše a jsou hlavním důvodem, proč od manželky neodejde. Nechce je ztratit. Nehledě na to, že si neumím představit, jak by se na mě všichni dívali skrz prsty. Jeho děti by mě celý život nenáviděly, protože já bych byla ta, co jim ukradla otce.  Podle mě je hodně žen – milenek v mylné iluzi toho, že jednou bude partner jejich. Ve většině případů, se kterými jsem se setkala (většinou šlo o to, že byl jeden z nich zadaný a táhl to „na dvě strany“), se s partnerem daná osoba nerozejde. Přestože milenka vizuálně odpovídá ideálním představám, je vždy upravená, nalíčená, lehce vyzývavá, většinou daný muž zůstane se svou, jak s oblibou říkám „puťkou“… Je to tak. Jsou jejich jistotou. Ačkoliv se s vámi cítí ve společnosti lépe, mají s vámi dokonalý sex, přitahujete je víc než jejich stávající přítelkyně/manželka, neseberou odvahu k tomu, aby je opustili.  U milenky nacházejí to, co jim chybí doma, zvedají si sebevědomí, roste ego a tak dále…

,,Myslím si, že pokud si je žena své role vědoma a tohle si plně uvědomuje, nemůže ji tento vztah ranit. Jsme spolu už skoro dva roky a prostě si jen užívám přítomnosti a miluji především sama sebe a svůj život,“ svěřila se Aneta.

A co rodina? Před ní tohle tajíš?

Maminka by to těžce nesla, takže o tom nikdo vůbec netuší.  Je to tak lepší. Stačí jim vědomí, že jsem spokojená a šťastná.

Nepřipadá jim to divné? Nemají potřebu tě hnát k seznamování, případně dohazovat volné muže z okolí?

Samozřejmě se mě někteří už i ptali, zda jsem nezměnila sexuální orientaci, nebo co se děje. Na to však mám odpověď, že ten správný chlap ještě nepřišel.

Miluji především sama sebe a slibům o opuštění rodiny nevěřím. Zdroj: photl.com

Miluji především sama sebe a slibům o opuštění rodiny nevěřím. Zdroj: photl.com

A jak to vnímají lidé, kteří o vás vědí?

Někteří si myslí, že jsem s ním kvůli penězům, typická zlatokopka, která si našla chlapa, který je o 10 let straší, finančně zajištěný a má rodinu. A víte co? Možná si prostě jen užívám to, co mi dává. Dopřává mi to, co bych si sama dovolit nemohla. Život je krátký, proč si jej neužít? Nehledě na to, že je podle mě skvělá osobnost a vzhlížím k němu jako ke vzoru, má dokonalý smysl pro humor a zkrátka mi s ním nic nechybí.

Nemáš strach z toho, že to třeba jednou praskne? 

Nebojím se toho. Stát se to sice může, ale já jsem uvědomělá a velmi diskrétní. Zkrátka mu dopřávám to, co mu jinde chybí a on obohacuje můj život svými zkušenostmi, šarmem a také finančními bonusy.

Nedá mi to a musím se zeptat na jednu věc. Jak je možné, že se mladá žena, jako jsi ty, stane něčí milenkou? Netoužíš o opravdovém plnohodnotném vztahu?

Budu zcela upřímná. Nikdy jsem to neplánovala. Vždy jsem nechápala, jak někdo může být s někým, kdo je zadaný, natož má rodinu a 2 děti. Asi čekám, až ho omrzí, nebo omrzí on mě. Momentálně mě iritují muži v mém věku. Připadá mi, že nevědí, co chtějí. Když nad tím tak přemýšlím, napadá mě, že muži v podstatě v jakémkoliv věku nevědí, co chtějí. Od každého trochu, hlavně svobodu a žádnou zodpovědnost. Toť můj názor.

Takže ti nepřipadá, že děláš špatnou věc?

Dřív bych si to možná myslela, občas na mě padnou takové myšlenky, ale říkám si, že já nejsem ta, co podvádí, a tak si tohle nevyčítám. Nemyslím si, že je to věc, kterou bych se měla chlubit, a je jasné, že je to bruslení na tenkém ledě, protože se může stát, že se do něj zamiluji, nečekaně otěhotním atp. Ale nechávám tomu všemu volný průběh, jsem smířena se svou rolí a věřím, že mi život chystá ještě jiná překvapení. V budoucnu bych chtěla rozhodně děti, svatbu a tak dále, ale na to je přece jen ještě spousta času:).

 

Zdroj perexové fotografie: Foter.com

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář