Okuste Osm chutí Asie!

Na talíři / 24.7.2013

Navštěvujete-li rádi pražské SaSaZu nebo teprve chystáte, ale ostýcháte se neznámého, podívejte se s námi do jejich kuchařky!

Osm chutí Asie je exotická kuchařka Shahafa Shabtaye a SaSaZu, jíž vydalo nakladatelství SmartPress. Shahaf Shabtay je již několik let výborným šéfkuchařem pražské restaurace SaSaZu. Jídelní lístek se nese v duchu orientální asijské kuchyně, do níž šéfkuchař a jeho personál vnáší moderní pojetí. Kuchařka tak nabízí unikátní zákulisní pohled do prvotřídní restaurační kuchyně.

Jelikož tuto kuchařku sestavoval šéfkuchař restaurace, jde vlastně o takovou prezentaci jak jeho práce, tak i samotného podniku. Pokud rádi do SaSaZu zavítáte a říkáte si, jak asi vaše oblíbené jídlo připravují, dostává se vám do ruky návod, jak jej připravit doma. Na stránkách knihy se můžete také dozvědět o asijských pravidlech souvisejících s gastronomií, jako například kdy a jak použít vlhký ručník.

SaSaZu

Sám autor kuchařky má očividně zápal pro jídlo…

Kuchařka tedy nepřináší pouze recepty. Dozvíte se také mnoho o životě Shahafa Shabtaye, jeho původu a klikaté cestě až k současnému postu právě v SaSaZu. I když je kniha hlavně kuchařkou, kromě výborných fotografií připravených jídel se na dalších stránkách budete moci seznámit s interiérem restaurace, personálem, DJ´s i managementem. Kuchařka dává prostor SaSaZu prezentovat co nejlépe své služby, kromě výborné gastronomie vás pozve například na Asia trip, cestu do Asie nejen za gastronomií, masáže nebo jógu, jež v restauraci také probíhají.

Proč právě Osm chutí Asie? Shahaf kuchařku strukturuje do osmi sekcí právě podle osmi hlavních chuťových ingrediencí, kokosu, zázvoru, citronu a citronové trávy, čaje, sezamu, rýže, banánu a chilli. V každé sekci pak naleznete nejrůznější chody, předkrmy, saláty, hlavní chody i nápoje, s nimiž se v SaSaZu můžete setkat. O každé hlavní ingredienci a také dalších typicky asijských surovinách se dozvíte vše potřebné, jak je nejlépe zpracovat a využít v kuchyni.

Závitky

Vyzkoušet můžete třeba závitky.

Samotné složení receptů je velmi zajímavé. V jedné knize se tak seznámíte s „profláklými“ i těmi méně známými pokrmy ze všech koutů Asie. Všechny recepty však spojuje jedno, použití čerstvých surovin, které je pro Asii tak typické. Vyzkoušet si tak budete moci mezi jinými nejrůznější závitky, polévky, různou úpravu ryb a exotické koktejly, jeden z nich si můžete hned vyzkoušet.

Zaujalo nás:

Ostré mangové daiquiri

Daiquiri

Mango v koktejlu, to je exotika ve skleničce!

Pro 1 osobu:

  • jednoduchý (simple) sirup z cukru a vody – 20 ml
  • bílý rum – 40 ml
  • mango – ¼ ks
  • mletá skořice – 1 lžička
  • malá chilli paprička – 1 ks
  • led – 5 kostek
  • sezam – 1 lžička

Pokud jste si simple sirup nekoupili hotový, začněte s jeho přípravou: stačí do 1 dílu vroucí vody vsypat 2 díly cukru a vařit, dokud se cukr nerozpustí. Do mixéru dejte a dohromady rozmixujte rum, mango, skořici, chilli papričku (doporučuji předem ji rozsekat nadrobno), jednoduchý sirup a drcený led. Rozmixujte. Přelijte do skleniček na margaritu či jakékoli skleničky ve tvaru V. Nakonec posypte sezamem.

Kokos

Kokos jako základní asijská surovina.

Máte-li rádi asijskou kuchyni se všemi jejími exotickými ingrediencemi a chutěmi, do Osmi chutí Asie musíte minimálně nahlédnout. Ingredience, které kuchařka již v úvodu radí nenahrazovat, však mnohdy budete velmi těžko shánět. Pokud se však necháte přemluvit a budete po surovinách pátrat, očekává vás nezapomenutelný chuťový zážitek. Většinu ingrediencí seženete v pražské tržnici SAPA, kde také nakupuje sám šéfkuchař a čas od času se jím můžete tržnicí nechat i provést.

Design knihy je vcelku příjemně zpracovaný a je nutno říci, že jeho grafická podoba koresponduje s aktuálním designem webových stránek SaSaZu. Osm chutí Asie je rozhodně příjemnou asijskou kuchařkou na českém trhu, i když prezentace a snaha nalákat do SaSaZu je z knihy dosti patrná. Chcete-li se o exotické kuchyni dozvědět více, kuchařku můžete zakoupit na www.smartpress.cz nebo v dobrých kamenných knihkupectvích.

Zdroj fotografií: Karolína Kounová Roubíčková, Generace 21 (fotografie pořízeny z knihy Osm chutí Asie od nakladatelství SmartPress), text receptu je převzat z kuchařky.

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář