Nepochopitelná žena aneb jak se v ní vyznat II.

Osobní rozvoj Vztahy / 8.8.2013

V tomto díle se zaměříme na to, co znamená, když  žena říká ne a  myslí ano. Vyznejte se lépe v ženské „ano=ne/ne=ano“ mluvě.

Kdo by neznal proslulou větu: „Když žena říká ne, myslí tím vlastně ano“. Toto pravidlo ovšem neplatí vždy tak jednoznačně. Bohužel, neboť tato nepravidelnost způsobuje kolikrát bariéru ve vztazích a v mezilidské komunikaci.

Říká ano, myslí ano

Tato situace je nejjednodušší. Je to vzácný okamžik, kdy žena ví přesně, co chce. Bez váhání, bez vytáček a tím pádem i bez zamotaných šifer. Poznáte to celkem jednoduše: žena vášnivě přikyvuje, v očích má takový kladně nabitý jas, hlas se jemně zvýší, ale nepíská, styl mluvy se přibližuje spíše vrabčímu štěbetání. Atmosféra je nasycena optimismem a radostí. Intenzita této pozitivně roztomilé reakce se přímou úměrou rovná intenzitě nabídky. To znamená, abyste nečekali stejně nadšený souhlas při nabídce dovolené v Karibiku a při nabídce: „Chceš sníst poslední kousek čokolády?“.

Vyrazit na dámskou jízdou? Ale ano! Zdroj: sxc.hu

Vyrazit na dámskou jízdou? Ale ano! Zdroj: sxc.hu

Říká ano, myslí ne

Přečtěte si také: Návod na pochopení ženy I. o ženských náladách.

Tato situace je poněkud složitější k odhadnutí, ale přesto je ještě relativně snadné se v ní zorientovat. Vlastně je tento moment takový unisexový, protože i muži sem tam něco odkývají, ale následně se ze slibu snaží vymanit. Ženu v takovém případě nejčastěji prozradí zcela jasné vytáčení. Hledá výmluvy, mezi nejčastější slova patří „hm“ a „no“. Obličej se poměrně dost kroutí, hlava se kývá ze strany na stranu. Může dojít i k neklidným pohybům – ruce si hrají s lemem oblečení/kapesníkem/vlasy, nohy se kroutí do všech stran a záda se snaží najít tu správnou polohu nekonečným přenášením těžiště na jedno či druhé rameno. Zde platí pořekadlo: „Kdo chce, hledá způsob, kdo ne, hledá výmluvu“.

Říká ne, myslí ne

Tyto situace jsou zákeřné především v tom, že se často zapletou s následujícím případem říká ne, myslí ano. Přesto existuje pár indicií, které vám napoví:

První varianta

Po vašem návrhu se žena ironicky ušklíbne, protočí oči v sloup, nakloní hlavu na stranu a odpoví vám něco sarkastického. V těchto případech bývá značná jistota, že žena svým NE myslí doopravdy NE. Bývají to například následující situace: „Neoslavíme Valentýna na hokejovém zápase a na kalbě s mými kámoši? Nevadilo by ti, kdybychom se dneska místo slíbené romantické večeře podívali na fotbal? Vadilo by ti, kdybych dneska přespal u své bývalé holky?“ (Pozor, touto otázkou riskujete mnohem víc než sarkastickou odpověď!).

Poznáte, kdy ne znamená opravdu NE? Zdroj: sxc.hu

Poznáte, kdy ne znamená opravdu ne? Zdroj: sxc.hu

Druhá varianta

Váš smělý i nesmělý nápad sklidí reakci začínající na „COŽE!“, pokračují vypoulené oči, zrychlený dech, nahrbená ramena, hluboce ječivý hlas (věřte mi, že ač se to zdá nemožné, my ženy ho umíme z hrdla vyloudit), naježené vlasy, napnuté nohy. Následuje hysterický záchvat prošpikovaný funěním, křikem, divokou chůzí a mlácením dveřmi. Málokdy se stane, že žena v tento moment uvažuje nad skrytým významem. Ať už jste řekl cokoliv, vstoupil jste do boje a rozhodně se nesnažte provokovat a neuposlechnout příkazy.

Třetí varianta

Žena velice, ale opravdu převelice často opakuje fráze „doopravdy/vážně/fakt ne“. Do toho kývá hlavou ze strany na stranu a klade ruce před tělo. Hlas má mírný, mnohdy působí až znuděným dojmem. Gesta jsou pomalá, mimika nevýrazná. Ženě se pravděpodobně vážně nechce a vaše přemlouvání ji spíš otravuje. I přes zdánlivě klidnou reakci si dejte pozor – přeženete-li to, vaše dotírání může způsobit mnohem vážnější následky.

Setkáváte se až příliš často s tímto typem odpovědi? Pak asi bude někde chyba. Zkuste si s partnerkou promluvit, protože nepochybně ani pro jednu stranu není věčné odmítání ideální situací ve vztahu.

 

Říká ne, myslí ano

Je to vlastně taková zkouška, jestli ji muž skutečně miluje. Jedná se o to, že ženy jsou z gruntu romantičky a chtějí být neustále dobývány a milovány. A to nejlépe zcela spontánně, aby si mohly být jisty, že nápad zmocnit se jí pochází z vaší hlavy. Z toho důvodu vám žena prostě nemůže naplno říct, co chce. Celá soustava jejích snů a přání (totiž že po ní toužíte a udělal byste cokoliv, aby mohla být s vámi) by se totiž v ten moment rozdrtila na padrť.

Pohled, který mluví za vše! Přemlouvej mě, prosím. Zdroj:Photl.com

Pohled, který mluví za vše! Přemlouvej mě, prosím. Zdroj: Photl.com

Bývají to nejčastěji situace, kdy muž navrhuje ženě něco lákavého, ale ona přesto cudně odmítne, případně muž něco plánuje, ženě nenavrhne spoluúčast, ale ona si o ni sama neřekne a místo toho začíná být postupně naštvaná čím dál víc. Tato předstíraná zdrženlivost má ovšem mít za cíl pouze jedno – naznačit muži, aby se jí zmocnil (s přiměřeným!) násilím, protože ji tak milujete, že bez ní nikam nepojede a nic nepodnikne. Kdyby mu však řekla do očí, že chce jet taky, stala by se z ní „vtěrka“ bez nejmenší sebeúcty. I když vy to tak nevnímáte, je pro nás ženy kolikrát mnohem snesitelnější představa nedostat, co chceme, ale rozhodně neztratit tvář. O to horší je však naše další reakce…

Ačkoliv se tato technika zdá být nepochopitelná a matoucí, v podstatě se můžete řídit jednoduchým pravidlem – pokud někam pojedete, něco podniknete, něco nachystáte apod., navrhněte vaší drahé polovičce, aby se přidala. A pokud návrh odmítne, ještě jednou se ji snažte přemluvit a pro jistotu dodejte, že ji hrozně milujete a bez ní by to nebylo to ono. Pokud se doopravdy nebude chtít přidat, zareaguje jednou z výše uvedených možností. Dejte jí prostě najevo, jak ji neskutečně milujete a je pro vás tou nejdůležitější osobou na zemi. S takovým přístupem nemůžete udělat chybu.

Skromná rada na závěr:  Povede-li se vám vychytat ten správný okamžik, kdy žena říká ne, myslí tím ano a vy ji přesvědčíte o své nenabažitelné lásce k ní, čeká vás ráj na zemi (samozřejmě s dobou omezenou, než ji naštvete).

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Martina Najbrtová

Martina Najbrtová

Pár slov o mně - jsem zásadně nepoučitelná, miluji přátelskou atmosféru a Prahu (i když se to občas vylučuje), umím se zasmát (nejen) sama sobě a nesnáším pokrytce a mrkev (jen abyste věděli, že mrkvovým koláčem mě neuctíte).

Zanechte komentář