Začala Gambrinus liga – jaké jsou vyhlídky?

Sport / 28.7.2013

Autor:

O víkendu 19.–21. 7. 2013 začala nová sezóna Gambrinus ligy, nejvyšší české fotbalové soutěže. Jaké jsou vyhlídky jednotlivých týmů na začátku sezóny?

Odborníci se shodují na tom, že pražská Sparta by se měla soustředit na zisk domácího titulu více než na evropské poháry. Domácí soutěž už totiž nevyhrála 3 roky po sobě a fanoušci začínají být podráždění. Nicméně proti jistě bude nejen plzeňská Viktoria, ale i Slovan Liberec a další.

Sparta půjde za titulem

V loňském ročníku byl pražský klub pokořen Viktorií Plzeň, nejen proto se dá od Sparty očekávat o to soustředěnější výkon s cílem získat mistrovský titul opět na domácí půdu do Generali Arény na Letné.

V rozhovoru pro internetový deník aktuálně.cz uvedl Jozef Chovanec, jeden z předních českých trenérů, aktuálně působící v Arabských emirátech, že podle něj je nyní pro Spartu důležitější získat domácí titul, než soustředit se na úspěch v evropských pohárech. Na tom se shodují i další experti – je na čase, aby Sparta prolomila smůlu a vyhrála ligu.

Pavel Horváth dovedl vloni Plzeň až k mistrovskému titulu. (zdroj: Wikimedia commons)

Pavel Horváth dovedl vloni Plzeň až k mistrovskému titulu. Zdroj: Wikimedia commons

Plzeň bude proti

Loňský vítěz ligy nastupuje do nového ročníku ve skvělé formě, svou spokojenost se střeleckou formou vyjádřil otevřeně i trenér klubu Pavel Vrba. V přípravném utkání u příležitosti oslav 120 let fotbalu v Rokycanech rozstřílela Viktoria tamní klub vysoko 8:2. Plzeň rovněž posílila, do kádru se vrátil Milan Petržela a zajímavou posilou je i olomoucký Tomáš Hořava. Jak tým zvládne vysoké nasazení jak v domácí soutěži, tak v evropských pohárech, ukážou následující měsíce.

Kdo nakonec získá pohár mistra ligy? (zdroj: Wikimedia commons)

Kdo nakonec získá pohár mistra ligy? Zdroj: Wikimedia commons

Další bojovníci o titul?

Na horních příčkách se pravidelně umisťuje i Slovan Liberec, který dokonce v sezóně 11/12 ligu vyhrál, v loňském ročníku ale skončil za Spartou a Plzní s výrazným bodovým rozdílem. Dá se ale očekávat, že i v letošním ročníku zasáhnou do bojů o titul a pohledný útočný fotbal zpod Ještědu dokáže znepříjemnit život nejednomu soupeři.

Své by mohla říci i olomoucká Sigma, která má ale z dlouhodobého hlediska, podobně jako další z týmů, Mladá Boleslav, poměrně nevyrovnanou formu. Určitě nelze opomíjet ani pražskou Slávii, která získala výraznou posilu v podobě gólmana Radka Černého a rovněž se pravidelně umísťuje v horní části tabulky.

Zápas dvou největších rivalů, Sparty s Plzní, proběhne už v pátém kole, tedy koncem srpna. Derby pražských S pak v kole desátém, na konci září. Krom toho nám určitě nejvyšší domácí fotbalová soutěž nabídne spoustu zajímavých okamžiků a nechme se překvapit, kdo se nakonec probojuje k vysněnému poháru pro mistra ligy.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia commons

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář