Recenze (posledního) červnového ladyboxu

Krása a móda / 23.7.2013

Opět jsme pro vás testovali krabičku krásy a přicházíme s recenzí – v čem je oproti předešlým edicím rozdíl?

Setkáváte se s Ladyboxem poprvé a nevíte, o co se jedná? Čtěte recenzi dubnového nebo květnového čísla.

Komunikace s firmou, personalizace, objednání a zaslání

Bezproblémové jako vždy. Systém objednávek stejný, doručení balíčku Českou poštou také. Tentokrát však krabička přišla později, a to z důvodu časového vytížení ladyboxtýmu a administrace spojené s propojením firem Senzabox a Ladybox do jedné jediné – Ladybox s logem Senzaboxu. Proto je červnová krabička tou poslední, kterou „starý“ Ladybox vydal jako samostatná firma. Jak spojení dopadlo a jak bude systém krabiček krásy v Česku fungovat dál, se dozvíte v exkluzivním rozhovoru s jednatelkou nového Ladyboxu, který pro vás připravujeme.

Balení a rozbalení

IMG_4771

I tentokrát bylo z čeho vybírat. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Červená ochranná krabice, růžová bytelná krabička stejná jako minulý měsíc, ladydopis a výstelka opět v podobě černých červíků. Nenávidím je stále stejně a ještě o maličko víc. Díky nim mi produkty vždy přijdou zaprášené a při rozbalování ušpiním veškeré předměty v dosahu několika metrů. V novém senza-ladyboxu bych prosila něco neprášivého, prosím.

Produkty

V červnovém ladyboxu jsem našla neskutečných 10 produktů, z toho tři plná balení (krém Mixa, tvářenka Inglot a balzám Figs&Rouge), čtyři cestovní balení (zubní pasta Kiss My Face, sprchový gel Kiss My Face, Salcura Topida sprej a tělové mléko Duck Island) a tři vzorky (BB krém Vichy, dva šampony Weleda).

Mixa 24h zklidňující hydratační krém, 50 ml, 199,- Kč

IMG_4769

Krém značky Mixa slibuje dlouhodobou hydrataci citlivé pleti. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Televizní reklama hlásá, že jde o francouzskou lékárenskou značku nově běžně dostupnou v našich drogeriích. Inu, proč ne. Přiznám se, že mne značka zlákala a při nejbližší návštěvě drogerie jsem ji v regálech vyhledala. Její krémy jsou bez alkoholu a parabenů a dokonce se tváří jako hypoalergenní. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem ve složení našla řadu silikonů, petrolatum, tekutý parafín a – nečekaně – i parfemaci! Přílišná chemie mne od koupě reklamovaného krému odradila a fakt, že jsem tentýž krém našla i v ladyboxu, mne poněkud zklamal. Nicméně jsem se i tak do zkoušení krému pustila a zde jsou mé poznatky: Krém opravdu nepěkně chemicky zapáchá. Snaží se o svěží vůni, cítím v něm trochu zelené okurky, ale bohužel zůstalo jen u pokusu. Roztírá se skvěle a na pokožce zanechá tenký film – zásluha silikonů. Pokud vám tyto látky nevadí a krém nanesete na vyčištěnou pleť, tento efekt pravděpodobně uvítáte. Tvář je díky němu opravdu hebká na dotek a vytváří dokonalý podklad pod make-up. Co se hydratace týče, rovněž nemám výhrady. Suché šupinky v okolí nosu a na čele byly redukovány vážně po celý den. Avšak proč krém hodnotím vesměs negativně – opět se jedná o zmiňované silikony, které moje pleť, byť vyčištěná, prostě nesnese. Celý den jsem měla pocit pnutí, které vrstva silikonů vyvolala, obličej se mi nadměrně mastil, potil a výsledkem toho jsem během používání krému zaznamenala i více ucpaných pórů a pupínků, na které běžně tolik netrpím. Krém Mixa mne svou kvalitou a hydratací neuchvátil. Děkuji, ale co se krémů týče, já raději ty přírodní.

Figs&Rouge AloeVera&Mint Balm, 17 ml, 169,- Kč

IMG_4768

Tento klasický balzám si zamilujete vy i vaše rty. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Na proslulý multifunkční balzám jsem se velice těšila. Zde si na své přijdou milovníci přírodního složení, roztomilých retro obalů a nehynoucí kvality. Tak jako jiné, i mne balzám nadchnul a nemohu ho než doporučit. Jediné, kde můžete ve výběru šlápnout vedle, je vůně, ale mně osobně aloe a máta voní a nemám s nimi problém. Na rtech po aplikaci cítíte stejný pocit, jako když si olíznete rty, mezitím co cucáte mentolový bonbón, avšak s rozdílem, že vaše rty budou dlouho hydratované a jemné. Co se textury týče, balzám obsahuje hrudky (protože naopak neobsahuje syntetické emulgátory), které se však při aplikaci rozpustí. Abych jen nepěla chválu – jeden nedostatek zde přece jen vidím, a to v onom roztomilém balení. S mastnějšími prsty kulatou plechovku prostě neotevřete, s dlouhými umělými nehty nejspíš jakbysmet (já si na ní zlomila svůj středně dlouhý přírodní nehet). A nosit plechovečku v kabelce a špinavými prsty do ní sahat? Pro mne nehygienické, opary věštící a nepoužitelné, proto mi balzám trůní na nočním stolku a rty jím hýčkám pouze doma. Mňam!

Inglot tvářenka, 6 g, 180,- Kč

IMG_4766

Inglot, dekorativní a poměrně kvalitní kosmetika za přijatelnou cenu. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Tvářenku jsem obdržela v ošklivém plastovém balení, protože je „náplní“ do freedom systému kosmetické paletky. Nicméně tu nevlastním, takže z obalu, který se moc rád otvírá, nadšená nejsem. Stejně tak z odstínu tvářenky, který je lehce do oranžovo-lososovo-cihlova a umím si ho představit leda tak na pihaté zrzce, což nejsem.

IMG_4761

Nevhodným odstínem můžete pokazit celé líčení. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

 

Kvalitou tvářenky jsem ovšem mile překvapená, její textura je hebká, práší průměrně, vydrží snad úplně vše, nestírá se a nanášela by se pohodlněji, kdyby byla méně pigmentovaná. Díky vysoké pigmentaci ze sebe totiž při neopatrném zacházení uděláte Marfušku. Hodnocení pozitivní – všechno dobré, jen odstín špatný.

Salcura Topida, 15 ml, 370,- Kč za 50 ml

IMG_4765

Sprej, který vám zaručí klidné a bezstarostné léto. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Sprej na intimní hygienu při kvasinkových infekcích jsem naštěstí během recenzování použít nemusela. Má mít přírodní složení a jeho malé cestovní balení budu mít v lékárničce na cesty vždy po ruce.

Kiss My Face Anti-Stress sprchový a koupelový gel 29 ml, 349,- Kč za 465 ml

Vůně borovice a ženšenu v přírodním a 100% veganském gelu si nechám líbit klidně i v balení plném! Už jen při pomyšlení na tu vůni a slast, když se jí ve sprše obklopujete, stres spolehlivě odplaví. Ano, prosím.

IMG_4763

Antistresové tekuté mýdlo funguje perfektně na rozdíl od páchnoucího tělového mléka. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Duck Island pleťové mléko, 30 ml

Vůně mandarinky a bergamotu se objevila už u sprchového gelu této značky v minulé edici. Pokud mi ta byla příjemná, potom mi tahle páchne, a to doslova jako mycí přípravek na nádobí. Zázračné účinky toto mléko taky nemá. Nicméně lahvička je praktická a se sprchový gelem tvoří hezké cestovní duo.

Vichy BB krém Idéalia SPF 25, 459,- Kč za 40 ml

IMG_4759

BB krém, který vlastně žádný BB krém není. A není dokonce ani tónovacím krémem. Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

O BB krémech bylo řečeno a napsáno už mnoho, zvláště o těch asijských. A tento evropský od Vichy se jim pochopitelně nemůže vyrovnat ani v odstínu, ani v krytí. Krycí schopnost krému je nulová, pleť vám nesjednotí a SPF 25 je na plném slunci prostě málo. Jediné využití krému vidím v placebo efektu, kdy se cítíte lépe jenom s pocitem, že jste se „něčím“ tónovacím namazala. Chemické složení komentovat nebudu, výslednou hydrataci také ne – žádnou jsem nezaznamenala. Odstín je kupodivu světlý, ale na mé téměř průsvitné pokožce stále ne dost.  To vše hodnotím po jediném použití, navzdory tomu, že by mi balení zbylo i na další dvě aplikace. Druhý den po otevření sáčku totiž většina krému zcuckovatěla a vazké kousky naoranžovělé zdrclé hmoty plavaly v olejovité kapalině. Přísun vzduchu do krému byl minimální, sáček jsem předtím dobře uzavřela a přichytila kolíčkem. Tak se ptám – když krém udělá tohle po jediném otevření, co potom plné balení, které budu otvírat denně?

Zubní pasta Kiss My Face, 21 g

IMG_4764

Je libo přírodní složení i u zubní pasty? Zdroj: Petra Krejčířová (Generace21)

Bělicí zubní pasta je průhledná, dobře pění a zanechává svěží pocit v ústech. Nezamilovala jsem si ji tak jako pastu Marvis z předešlé krabičky, ale splňuje vše, co po zubní pastě chci. Navíc je mi tato kosmetická značka díky přírodním složením nanejvýš sympatická.

Weleda šampony, 10 ml (ovesný a s prosem), 249,- Kč za 190 ml

Jedná se o vesměs přírodní produkty, takže pění méně než ty chemické. Jejich vůně je neutrální a moc obilovin z nich necítím, moje vlasy umyly dobře a vlasy po nich zůstaly svěží přibližně tři dny bez nutnosti dalšího mytí. Hodnotím je kladně a nevadilo by mi je používat dál, nicméně mám v tomto ohledu jiného favorita.

Zhodnocení

Ladybox bych k vyzkoušení opět doporučila, a to ze stejných důvodů, jaké jsem zmiňovala v předešlých recenzích. I když mi některé produkty moc „nevoněly“ (někdy i doslova), za jejich vyzkoušení jsem ráda. Stejně tak u produktů, ze kterých jsem nadšená. Například balzám Figs&Rouge si rozhodně pořídím  znova a pokukuji rovněž po jiném odstínu tvářenky Inglot.

Pro více informací navštivte oficiální stránky či Ladybox na facebooku. My firmě za zaslání děkujeme a vy se můžete těšit na další recenzi!

Zdroj perexové fotografie: Ladybox facebook (upraveno)

Petra Krejčířová

Student, nenapravitelný idealista, milovník umění a veškeré elegance starých časů.

Zanechte komentář