Léto na rtech

Krása a móda / 25.7.2013

Přinášíme vám tipy, jak o rty pečovat v parných dnech i s jakou barvou rtěnky budete letos in.

Víte, jak přes léto správně pečovat o rty? Zajímá vás, jak je nalíčit, aby upoutaly pozornost každého? A jaké jsou nejžhavější trendy v oblasti barev? Čtěte dál.

Nezapomínejte na hydrataci, balzámy

Nejen v třeskutých mrazech potřebují rty pravidelnou péči. Hydratace je, jak známo, klíčem ke krásné pokožce. A pokožka rtů je velice citlivá, takže si zaslouží speciální pozornost. A jak na to, aby byla krásně jemná? Úplně jednoduše. Postačí rty poctivě mazat balzámy na rty. V tomto článku najdete tipy na výrobky od naší redakce.

Péče – peeling atd.

Hydratace je sice jedna věc, ale i tak se stává, že rty občas šupinatí. Je to naprosto normální jev, pokožka se prostě obnovuje. A jakou péči navíc tedy rtům poskytnou? V první řadě můžete vyzkoušet speciální peeling – scrub. Snadno nějaký seženete v obchodě (např. BubbleGum od značky Lush) nebo si ho vyrobte doma. Je to úplně jednoduché.  Smíchejte v malé mističce cukr s trochou medu. Pokud nemáte rádi sladkou příchuť, zkuste třeba sůl s trochou kvalitního oleje.

Péče o rty může být zábava. Zrdoj: polyvore.com

Péče o rty může být zábava. Zdroj: polyvore.com

Další možností, jak o rty pečovat, je také maska (zábal). Na rty nanesete trochu medu a kartáčkem na zuby vmasírujete. Poté necháte asi 10 minut působit. Nakonec opláchněte vlažnou vodou. Vyzkoušet můžete ale také olivový olej či zakysanou smetanu. Jestli ale dáváte přednost hotovým výrobkům, může vám přijít vhod například Satin Lips masky na rty od Mary Kay.

Barvičky

Návod na rychlý a efektivní make-up? Rtěnka! S její pomocí můžete vypadat každý den jinak. Pokud zvolíte výrazné rty, oči už pak naličte pouze jednou vrstvou řasenky nebo jemnou linkou. V případě, že zvolíte spíše neutrální přírodní odstíny, můžete si dovolit výraznější oční make-up.

A jaké barvy jsou tuto sezonu trendy? Na první příčce je to výrazná fuchsiová.  Parádu uděláte také s exotickými tóny korálové. Na své si ale přijdou i vyznavačky klasiky, které potěší matné rudé rtěnky. Pokud máte raději lesky, pak letos nešlápnete vedle s odstínem, který bude mít podobný tón jako vaše rty.

Tyto barvy jsou letos trendy. Zdroj: polyvore.com

Tyto barvy jsou letos trendy. Zdroj: polyvore.com

Tip: Vyzkoušejte populární Chubby Stick. Vyrábí ho například firmy Clinique, Revlon či Max Factor.

Trend: slaďte rtěnku s lakem na nehty

Pokud chcete působit opravdu sofistikovaně, můžete sladit odstín rtěnky s odstínem laku na nehty. Některé kosmetické firmy dokonce stejné barvy rtěnek a laků označují pro lepší orientaci stejným číslem. Můžete vyzkoušet například módní fuchsiovou, korálovou či nude tóny.

A jak o své rty pečujete vy?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář