Batman MagicBox

Batmanovský týden u Magic Boxu

Film / 7.8.2013

Ne každý má chuť vyrazit do kina. Co si ale pustit nějaký film doma? Podívejme se, jaké novinky na DVD nám 7. 8. přináší společnost Magic Box.

Jak už název napovídá, ponese se tento týden na batmanovské vlně. Těšit se totiž můžeme na Blu-ray disky hned čtyř filmů – Batman, Batman se vrací, Batman začínáTemný rytíř. A co víc, jedná se dokonce o luxusní steelbookovou edici, kterou si fanoušci rozhodně nenechají ujít.

Batman, Batman se vrací, Batman začíná, Temný rytíř. Zdroj: magicbox.cz

Batman, Batman se vrací, Batman začíná, Temný rytíř. Zdroj: magicbox.cz

Co je to steelbook?

Název steelbook naznačuje, že vámi vybraný disk není v klasickém plastikovém obalu, ale ve fešácké a odolné kovové krabičce, která prostě vypadá mnohem lépe. Kromě toho jde o sběratelské kousky, které zase není tak snadné sehnat.

Že je těch Batmanů nějak moc? To proto, že se jedná hned o dvě série.

Batman a Batman se vrací jsou filmy z roku 1989 a 1992, za nimiž stojí slavný režisér Tim Burton. V hlavní roli milionáře Bruce Waynea se tady divákům představil Michael Keaton (Hranice zoufalství, Můj auťák Brouk) a jako ďábelský Joker Jack Nicholson (Osvícení, Čarodějky z Eastwicku). Ten je však Batmanovým protivníkem pouze v prvním díle, v Batman se vrací (Batman Returns) se musí Keaton střetnout s jinými bizarními zločinci ohrožujícími Gotham – cirkusovými artisty. A to za pomoci Michelle Pfeiffer (Nebezpečné známosti, Hvězdný prach) alias Kočičí ženy. Burtonovy filmy mají mrazivou atmosféru, kterou jim propůjčuje i soundtrack Dannyho Elfmana a jsou klasikou pro všechny milovníky komixových adaptací.

Batman začíná (Batman Begins) je pak novinkou z roku 2005 od neméně slavného režiséra Christophera Nolana. Tu všichni dobře známe; díky perfektnímu soundtracku dvojice ZimmerHoward, nedostupnému Batmanovi v podání Christiana Balea (Equilibrium, Dokonalý trik), dokonalým technickým hračičkám a dvojici pomocníků, jakými jsou Michael Caine (Pravidla moštárny, Dokonalý trik) a Morgan Freeman (Vykoupení z věznice Shawshank, Sedm). Ve zmíněném prvním díle sledujeme znovuzrození milionáře Waynea jakožto Batmana, v Temném rytíři (The Dark Knight, 2008) se už na scénu dostává Joker (Heath Ledger – Deset důvodů, proč tě nenávidím, Zkrocená hora), prototyp nebezpečného psychopata, jehož jednání se nedá předvídat.

Druhou hitovkou tohoto týdne je pak v kinech poměrně nedávno uvedené dobrodružné fantasy Jack a obři. To se mezi diváky dostává hned ve třech podobách – na Blu-ray, DVD a jako třešinka pro filmové fajnšmekry na dvou Blu-ray discích v 3D a klasické 2D podobě.

DVD, Blu-ray 2D a 3D, Blu-ray. Zdroj: magicbox.cz

DVD, Blu-ray 2D a 3D, Blu-ray. Zdroj: magicbox.cz

Jack a obři (Jack the Giant Slayer) je novým zpracováním klasické pohádky o Jackovi a kouzelné fazoli. Když Jack (Nicholas Hoult – Souboj titánů, Mrtví a neklidní) omylem přijde k magické luštěnině, ještě neví, že se všechno zamotá, on se seznámí s princeznou, kterou vzápětí úponky fazole odnesou i s jeho domem až do oblak. A kdo jiný by pak dámu v nesnázích měl jít zachránit než ten, kdo všechno spískal? Připočtěte k tomu pár opravdu ošklivých obrů, sympatického strážce Ewana McGregora (Moulin Rouge, Nic nás nerozdělí) a slizkého princeznina nápadníka (Stanley Tucci – Konference ve Wansee, Hunger Games) a máte tu Singerův poslední snímek.

Kromě výše uvedeného se však můžeme těšit na víc – ve speciální dvoudiskové kolekci i u obyčejného Blu-ray disku například na bonusy v podobě vystřihaných a nepovedených scén, minihře o šplhání po fazoli do oblak nebo na dobrodružství, kdy se sám divák může stát obrobijcem.

Blu-ray vs. DVD

Jak se vlastně dvě podobné placičky odlišují? Pokoukáníčkem, zcela laicky řečeno. Na Blu-ray disku jsou filmy v HD kvalitě, tedy s lepším rozlišením, což obzvláště na velkých obrazovkách přináší to pravé vizuální potěšení. Kromě toho, pokud máte dostatečně výkonné reproduktory, vaše sluchové bubínky polaská taktéž kvalitnější zvuková stopa. Kapacitní rozdíly netřeba rozebírat, důležité však je, že k přehrání Blu-ray disku potřebujete speciální mašinku, do starého DVD přehrávače ho zkrátka strčit nemůžete.

Česká komedie Tomáše Magnuska. Zdroj: magicbox.cz

Česká komedie Tomáše Magnuska. Zdroj: magicbox.cz

Na závěr našeho výčtu ještě dvě novinky. Diváci si mohou na DVD nyní koupit českou komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky. Za snímkem stojí režisér Tomáš Magnusek, který má na kontě například filmy Bastardi či Hranaři a několik českých seriálů. V hlavních rolích se objevují třeba Veronika Žilková, Dagmar Patrasová, Martin Stropnický či Karel Heřmánek jr., většina z nich jako jedlíci, kteří míří do nového ústavu pro obézní lidi, kde se budou snažit zhubnout.

Looney Tunes: Úžasná show. Zdroj: magicbox.cz

Looney Tunes: Úžasná show. Zdroj: magicbox.cz

A my pak můžeme sledovat jejich osudy, úspěchy i neúspěchy. I když film v kinech propadl, své diváky si jistě najde. Kromě samotného snímku na DVD najdete i trailer a fotogalerii.

 

Poslední novinkou na DVD je čtvrtá část oblíbeného animáku Looney Tunes: Úžasná show, tentokráte na dvou discích. Hrdinové Bugs Bunny, Daffy nebo Porky jistě nepotěší jen děti, ale i všechny ty, kteří s těmito postavičkami vyrůstali.

Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář