Společná dovolená aneb náš vztah prochází zkouškou

Osobní rozvoj Vztahy / 17.7.2013

Je tady léto a s ním i čas dovolené. Myslíte si, že jsou prázdninové zájezdy s partnerem/partnerkou to pravé ořechové?

Určitě si většina z vás chce taky někdy odpočinout od práce a cestovat někam dál od České republiky. A pokud chcete jet se svou drahou polovičkou, pak to může být nejskvělejší dovolená ve vašem životě. Nebo taky ne.

Dovolená s přítelem/přítelkyní – proč raději ne?

Partner bude celé dny pospávat, pořád sedět na pokoji a nebude ochotný s vámi nikam chodit. Tato varianta je docela pochopitelná, pokud nebude mít jeden z vás nedostatek spánku, tak je logické, že i když je v jiném prostředí, tak se bude chtít pořádně vyspat. Přece nemáte kam spěchat, že?

Na takovém letním (a nejen letním) zájezdu se můžete o partnerovi dozvědět mnoho věcí, které vás nemusejí zrovna potěšit. A co třeba může být takovým krokem zpět ve vašem vztahu?

Večerní procházka po pláži - proč ne? Zdroj: photl.com

Večerní procházka – proč ne? Zdroj: photl.com

Partner bude chodit ven jen v noci, kdy bude vymetat všechny místní kluby a diskotéky. Tohle se vám nemusí líbit, pokud nebudete chtít dělat totéž. Ale tohle o sobě budete vědět ještě dříve, než se na dovolenou vypravíte, takže se tomu můžete úspěšně vyvarovat.

[two_third]

Partner nebude chtít jít na výlet do míst, kam se třeba už nikdy nepodíváte. A může to být proto, že se chce válet na pláži a jednoduše odpočívat.

[/two_third]

Partner nebude chtít vyzkoušet nic nového, protože ho zrovna navrhovaná novinka nemusí zajímat nebo mu může být nepříjemná.

Nechce se s vámi partner potápět? Běžte sami! zdroj: photl.com

Nechce se s vámi partner potápět? Běžte sami! zdroj: photl.com

Partner nebude chtít žádné fotografie. To je prostě o lidech, někdo se rád fotí, někdo nikoli, ale jednu společnou fotku jako vzpomínku na společnou dovolenou byste měli zvládnout oba, to přece není nic hrozného.

Partner bude celou dobu pokukovat po jiných, jako byste tam ani nebyli. To je jedna z věcí, které vás asi můžou hodně zklamat. Ale na druhou stranu, pokud je váš vztah ještě na začátku, dozvíte se o svém partnerovi velmi důležitou informaci, že mu asi nejste dost dobří. Ale taky to může být jen nevinné pokukování. Jiná věc a mnohem horší by byla, kdyby to nezůstalo jen u pokukování, ale zašlo by to mnohem dál, to byste se pak měli mít na pozoru!

Partner může mít každý den v pokoji takový nepořádek, až se za něj budete stydět. A hlavně – když si představíte, že spolu budete bydlet a že takový binec budete muset uklízet – to vás asi přejde hned chuť a nálada s takovým člověkem trávit čas.

Partner nebude ochotný vařit. Pokud si budete na dovolené vařit sami, tak to bude asi trošku problém. Ale taky se můžete navzájem potrestat nebo se nějak slušně domluvit, no ne? Jeden den budu vařit já, druhý ty. Ale pokud nechce váš partner vařit vůbec, pak uvařte jen sobě (ale zde je riziko, že se asi pohádáte a budete mít zkaženou dovolenou a možná i vztah, což vás asi moc nepotěší).

Partner nebude ochotný vymýšlet program. Pokud to nebaví ani vás, tak musíte pochopit, že to nemusí bavit ani další lidi. Ale druhá věc je, pokud partner vaše návrhy shodí ze stolu a sám nic nevymyslí. To je pak hodně smutné. Je toho hodně, co se vám nemusí líbit, proto může být dovolená takovým menším testem pro váš vztah. Projdete jím?

Nemusíte jet na dovolenou sami... Zdroj: photl.com

Nemusíte jet na dovolenou sami… Zdroj: photl.com

Dovolená s přítelem/přítelkyní – proč ano?

Dovolená ve čtyřech nebo ve větších skupinách je mnohdy lepší než jen ve dvou. Proč? Pokud si berete své přátele a ti své přátele a všichni se znáte, tak je to super. Společně můžete vymýšlet bohatý program, jak si užít dovolenou. Přece jen těch nápadů bude více, než kdybyste je vymýšleli jen ve dvou. Ale i tak, když pojedete ve dvou nebo i ve více lidech, vždycky to může být vaše nejkrásnější dovolená. A to už jen proto, že jste tam jeli s milovanou osobou, se kterou chcete i v každodenním životě trávit co nejvíce času. Můžete si vyzkoušet, jaké by to bylo, kdybyste spolu bydleli. Můžete dělat společně to, co chcete. Nikdo vás neomezuje. Nikam nemusíte spěchat. Můžete vypustit práci, školu a další starosti. Většina párů si většinou společnou dovolenou velmi chválí.

Vlastně nejen dovolená je zkouškou vašeho vztahu, každý čas, který spolu trávíte, je důležitý a něčím výjimečný stejně jako vy. Tak si to nepokazte a přejeme krásné léto a spokojenou dovolenou!

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář