Do deště stylově v trenčkotu

Krása a móda / 19.7.2013

Letošnímu létu slunce příliš nepřeje, a tak se pojďme blíže seznámit s nedílnou součástí každého módního i praktického šatníku v deštivých dnech, kterou je trenčkot.

HLAVNÍ ROLI HRAJE MATERIÁL
Firma Aquascutum používá k dosažení nepromokavosti impregnaci vlny, Burberry šije z nepromokavého gabardénu.

Trenčkot, z anglického trench coat, provází mnohé módní kolekce již po desetiletí. Je nejen vkusnýnoblesní, ale také velice praktický. Mimo výraznou estetickou funkci se totiž tyto kabáty vyznačují svou nepromokavostí, která vychází ze speciálního ošetření používaného materiálu.

V roce 1914 začal Thomas Burberry dodávat trenčkoty pro britské důstojníky jako součást uniforem. Až po první světové válce se rozšířily mezi civilní obyvatelstvo. V průběhu dalších let se pak proslavily v mnoha filmech (např. Snídaně u Tiffanyho) i na přehlídkových molech.

Pro pravý trenčkot k Burberry!

Thomas Burberry zdroj: burberry.com

Thomas Burberry
Zdroj: burberry.com

Britskou módní značku Burberry založil v roce 1856 tehdy jedenadvacetiletý Thomas Burberry. Je pro ni typický tartanový vzor (který značka aplikuje na množství produktů a jenž je také velmi často kopírován) a nepromokavý gabarden (pevná voděodolná tkanina). Nepromokavosti a paropropustnosti gabardenu je dosaženo úpravou tkaniny ještě před spředením. Právě díky praktičnosti gabardenu, na nějž má značka vystavený patent, jsou trenčkoty od Burberry vysoce komfortní.

Kampaně na jedničku

Značka je rovněž známá svými fotokampaněmi kolekcí, v nichž se po léta objevují nejvýznamnější osobnosti světa modelingu.

fotografie kampaní zleva: 1974; 2005; 2009 zdroj: burberry.com

Fotografie kampaní zleva: 1974; 2005; 2009
Zdroj: burberry.com

Za poslední roky se staly tvářemi kampaní například Emma Watson a jedna z nejžádanějších modelek současnosti Cara Delevingne. Několikrát se dokonce opakovala spolupráce s topmodelkou Kate Moss.

Elegantní i vtipné- takové jsou trenčkoty Burberry. Zdroj: burberry.com

Trenčkoty od Burberry se vyznačují precizním zpracováním s využitím nepřeberného množství materiálů. Jsou dokonale elegantnívtipné a představují jednu z nejrozumnějších investic v oblasti luxusní módy.

Pořídíte si i vy trenčkot do deštivých dní?

Zdroj perexové fotografie: burberry.com

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář