Lindsey Stirling dokazuje, že hra na housle není nuda!

Hudba Kultura / 18.7.2013

Podmanila si Ameriku a teď chce dobít Evropu. Kdo je tohle děvče s roztomilou tvářičkou?

Svět showbyznysu zkrátka miluje takovéhle příběhy. Když se z obyčejné, skromné, pohledné a neuvěřitelně talentované dívky stane hvězda první velikosti, vždy to přitáhne zájem médií. V roce 2010 se do televizní soutěže Amerika hledá talent přihlásila čtyřiadvacetiletá Lindsey Stirling, která porotu i všechny přítomné okouzlila kombinací elektrické hudby a hry na housle. Soutěž sice nevyhrála, ale i tak si ji oblíbily tisíce fanoušků.

Lindsey Stirling se narodila v Kalifornii a hře na housle se na popud svého otce začala věnovat už ve svých pěti letech. Později objevila i tanec a rozhodla se tyto dvě činnosti, které ji bavily, propojit. Na internet postupně nahrávala svá videa a těšila se z kladných ohlasů na svou tvorbu. Možná právě proto se přihlásila do soutěže Amerika hledá talent. Během soutěže se Lindsey zalíbila kameramanovi Devinu Grahamovi, který s ní začal  natáčet videoklipy.

V roce 2010 vydala debutové album s jednoduchým názvem Lindsey Stirling, se kterým sklízí úspěch nejen Americe, ale už i v Evropě. Například v Rakousku se stalo nejprodávanějším CD, v Německu obsadilo čtvrtou příčku. Nějaký ten pátek je album k dostání i u nás, v České republice vyšlo 13. května.

Proč je Lindsey tak oblíbená? Protože přišla s něčím novým, netradičním a svěžím. Nebojí se experimentovat. Její hudba vás pohladí u srdce, její videoklipy jsou jedna velká podívaná. Nejen že Lindsey v nich hraje na housle, ona při tom zvládá ještě tančit a vypadat při tom přímo božsky. Cizí jí není ani fantasy tématika, na internetu se objevila například píseň na motivy Pána Prstenů nebo cover verze oblíbené počítačové hry Assassins Creed 3.

Zdroj perexové fotografie: foter.com.

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář