Jak vypadá konec civilizace? Dozvíte se na festivalu v HaDivadle!

Divadlo Kultura / 29.11.2012

Aneb o apokalypse, na kterou si můžete koupit lístek.

Blíží se konec světa! Už za necelý měsíc! Ať už na mayský kalendář předpovídající náš brzký zánik věříte či ne, na jednu takovou apokalypsu se můžete těšit a dokonce si ji užít. Řeč je o prosincovém festivalu brněnského HaDivadla s názvem APOCALYPSE NOW!, přehlídku inscenací vznikajících od loňského prosince jako součást dramatického cyklu „Konec civilizace?“.

Festival si klade za cíl předvést společnost čelící něčemu, co sám nazývá „fenoménem 2012“, tedy době krize finanční, politické i duchovní, zlomu v lidském chápání, kdy nastává strach z nově příchozího. Času, při němž se otevírá brána alternativ, možných konceptů, kterými se do budoucna můžeme ubírat. Tento čas se má stát příležitostí pro dialogy a setkávání, jež by měly vést k nalezení východiska z krize.

Ukázka ze hry Porucha

Hra Porucha zakončí festival 21. prosince. Zdroj: hadivadlo.cz

Program festivalu:

 6. 12.
Perplex
 13. 12.
Soumrak samců
14. 12.
Terminus
15. 12.
Tajná zpráva z planety matek/Mamma guerilla
20. 12.
Svět v ohrožení
21. 12.
Porucha
závěrečný apokalyptický mejdan „Čekání na RESTART“ s hudebním překvapením

Cyklus zahájí hra současného německého dramatika Maria von Mayenburga, Perplex, jež je satirickým filosofováním nad neuchopitelností současného světa. Diváci budou mít možnost zhlédnout i několik původních českých her a to Svět v ohrožení, Soumrak samcůTajná zpráva z planety matek/Mamma guerilla. Dále bude ke zhlédnutí dramatický kus Falka Richtera o kolapsu civilizační infrastruktury, Porucha.

Kromě vlastních inscenací HaDivadla nabídne APOCALYPSE NOW ke zhlédnutí Terminus, hru hostujícího Divadla LETÍ. Jedná se o nejnovější dílo současného irského autora Marka O’Rowea, v němž najdeme kromě krutosti a zneklidňují temnoty i nutnou dávku černého humoru.

zdroj perexové fotografie: hadivadlo.cz

Kristina Roháčková

Kristina Roháčková

Rodiče ze mě chtěli vrcholového sportovce, a tak se ze mě stal novinář. Dubluju mezi kulturou a obecnou všehochutí, nejblíže mám ale k filmu.

Zanechte komentář