ČSMT: DJing a saxofon? 3x ano!

Hudba / 30.11.2012

Daniel Otisk je jednadvacetiletý saxofonista z Havířova. Můžete jej znát z televize díky jeho vystoupení v Československo má talent. Co nám o sobě prozradil?

Jak si se dostal k hraní na saxofon?

Na saxofon hraji již 10 rokem, začínal jsem s ním na ZUŠ jako hlavní hudební obor. Předcházeli tomu samozřejmě nástroje jako je flétna a klarinet. Tím si většina saxofonistů prošla určitě také. Zhruba v 10 letech se mi tento nástroj začal jednoduše líbit.

Jak dlouho hraješ s DJ na diskotékách a jak si na takový unikát vůbec přišel?

Na diskotékách jsem začal od února roku 2011, kdy mě požádal kamarád, který se zná s majitelem klubu X-Max v Karviné, abych mu právě tam zahrál před všemi ostatními k jeho narozeninám. Majiteli jsem se líbil a pozval si mě i na další akci, která pro mě již byla placená. Tam si mě všiml jiný DJ, který mě vzal na svou akci, na které si mě opět všiml jiný DJ. Takto se mi začali ozývat další a další DJ a majitelé klubů a podobný systém přetrvává do teď. V neposlední řadě se mi také nedávno ozval producent Ron J.B., se kterým jsme oficiálně vydali mou první úspěšnou skladbu s názvem Tropical, která se momentálně drží na prvních příčkách Kissparády v rádiu Kiss Publikum.

 Je to pro tebe časově náročné nebo stíháš i další koníčky (jaké)?

Teoreticky mi tento „placený“ koníček zabírá čas většinou jen přes víkendy. Přes týden jen omezeně a to na různých oslavách, večírcích apod. Doma trénuji podle nálady a podle volného času. Stíhám tedy vše ostatní jako je především škola, ale také např. fitcentrum, v létě vyjížďky na kole a v zimě např. jízdu na lyžích.

Co nejraději hraješ?

Mezi mé nejoblíbenější styly patří zejména housová hudba, od které se odvíjí spousta dalších stylů přes klubovou scénu, ale i komerci. Ale velmi rád hrávám i jazz, pravidelně zkouším s jazzbandem, který účinkuje na mé bývalé ZUŠ v Havířově

 Co zajímavého jsi zažil, když si někde hrál?

Velmi zajímavé akce jsou, když hrávám v různých lepších klubech nebo barech např. v Brně nebo i Ostravě, kam chodí pouze zámožnější lidé a hází mi do saxofonu menší finanční pozornosti .

 Byl jsi v ČSMT, prozradíš nám nějakou zajímavost ze zákulisí?

Celý zážitek z natáčení je jedno velké čekání než přijdete na řadu. Dále mi přišlo velmi netaktní nechat přijet spoustu lidí z velkých dálek do kola s názvem Velký třesk, které nechali po natočení úvodního spotu klidně odjet bez dalšího vystoupení.

Co tě nejvíc překvapilo?

Docela mě překvapilo, kolik sebevědomých lidí tam šlo s pocitem, že to co umí, je opravdu něco, co by mělo porotu zaujmout. Spousta těch vystoupení mi přišlo úsměvných a spousta jich nebylo ani v televizi zveřejněno. Sám jsem měl strach, zda bude mé vystoupení pro porotu zajímavé.

Kam až ses v soutěži dostal? A co ti účast v ní dala?

Dostal jsem se do před semifinálového kola, tzv. Velkého třesku, do kterého se dostalo zhruba 200 lidí. Řekl bych, že maximálně půlku lidí právě nechali vystoupit a postoupilo pouhých 18 lidí, mezi které jsem se již bohužel nedostal. I přesto si mě několik lidí v televizi nebo na záznamech všimlo a nyní mi přichází více nových nabídek na různé plesy, večírky, ale právě i diskotéky. Samozřejmě i s vyššími honoráři.

Na co z ČSMT nezapomeneš? A na jaký zážitek bys radši hned zapomněl?

Snad nikdy nezapomenu na atmosféru, která vznikla hlavně díky mým kamarádům, kteří se na mě přijeli podívat do divadelního kola v Brně. Po mém příchodu na jeviště razantně „ožili“ stylem, až se na ně porotci dívali, koho jsem si to s sebou přivezl, samozřejmě v dobrém. Také velmi dobrý zážitek byl, když jsem si v Lednici zahrál při čekání na své vystoupení s Pánem Patrovičem, který mě doprovázel svým zpěvem (smích). Špatný zážitek jsem si ze soutěže neodnesl asi žádný, snad jen to čekání.

 Co na tvůj výkon říkala porota? Setkal ses s nimi po vystoupení?

Obdržel jsem pochvalu, že jsem velký showman, že je to něco dobrého, co v této soutěži doposud nebylo. Díky stylu, který jsem hrál, to bylo originální. A po vystoupení jsem se setkal osobně pouze s Jarem Slavíkem a to na jedné párty v Ostravě, oba dva jsme tam byli jako účinkující.

Jací jsou moderátoři doopravdy? Jsou vždy vysmátí stejně jako v TV?

V zákulisí bez kamer jsem se s nimi setkal pouze jednou. Přišli mi zábavní i mimo záznam.

Co studuješ? Chtěl by ses věnovat hraní profesionálně nebo máš jiné pracovní plány?

Již třetím rokem studuji na Vysoké škole Báňské v Ostravě na Ekonomické fakultě a to obor Systémové inženýrství a aplikovaná informatika. Rozhodně chci tento obor dodělat a zakončit ho s titulem „Ing.“ před jménem. Pokud bych byl finančně zajištěn pouze hraním na saxofon, tak by to bylo pro mě velkých úspěchem, ale nepředpokládám to. Nejspíš bych se chtěl usadit ve firmě, kde bych mohl využít své znalosti nabyté díky VŠ, popř. se pustit do vlastního podnikání, nejlépe v oboru

Kde si tě můžou naši čtenáři přijít poslechnout a zatančit si?

Hrávám různě po celé České republice, ale i na Slovensku. Během prosince se objevím např. v Olomouci, Slušovicích nebo Toužimi, ale také v rodném městě v Havířově v klubu Stolárna. Veškerý aktualizovaný seznam, kde si mě mohou čtenáři poslechnout, naleznete na mém osobním webu www.deesaxx.cz nebo třeba na FB.

Zdroj perexové fotografie: archiv Daniel Otisk

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář