Jágr jde na dračku. Kde nakonec zakotví?

Sport / 6.8.2013

Autor:

Česká hokejová legenda je aktuálně bez angažmá, vyvstává tak otázka „kam s ním?“. Možností má hned několik.

Po bolestném a nenaplněném finále s Bostonem je aktuálně Jaromír Jágr bez angažmá, generální manažer Bostonu, Peter Chiarelli, prohlásil, že už s ním nadále nepočítá.

Tuto situaci komentoval Jágr tím, že chce rozhodně zůstat v NHL, a to i přesto, že se zde výrazně snižují platové stropy, konkrétně ze 70 milionů ročně na 64.

Jaromír Jágr uvedl, že by rád zůstal v zámoří, aktuálně se zdá být nejslibnější spolupráce s Montreal Canadiens. Nejzajímavější nabídku ale přinesl Lev Praha a nic tak ještě není jisté. Obdobně zajímavou nabídku údajně hráči dalo i finské Turku, hráčův agent to ale označil za spekulaci.

Jako první Flyers a Rangers

Server isport.cz uvedl s odvoláním na své zdroje, že o Jágra už projevily zájem dva velkokluby, ve kterých už dříve působil. Bohatý klub New York Rangers byl po Jágrově působení v Pittsburghu jeho významným působištěm, kde nasbíral mnoho hokejové slávy a bavil fanoušky ve skvělé formě.

Ve Philadelphii zářil vloni a klubu patrně došlo, že nedohodnout se na prodloužení smlouvy byla chyba, zvlášť poté, co letos předvedl Boston, kde český útočník působil.

V dresu Rangers zažil Jágr zlaté časy. (zdroj: Wikimedia commons)

V dresu Rangers zažil Jágr zlaté časy. Zdroj: Wikimedia commons

Přidává se Carolina a Montreal

Do štvanice za posilami se přidaly ještě další kluby. Generální manažer Carolina Hurricanes Jim Rutherford přiznal, že klub je v jednání s hvězdným hráčem, který je aktuálně bez angažmá. Podle všeho by se mohlo jednat právě o jednačtyřicetiletého Jágra.

V rozhovoru pro lokální rozhlasovou stanici Rutheford uvedl, že jsou v kontaktu s jedním z nejlepších hráčů, který má zájem u nich hrát a přitom chce smlouvu pouze na rok. Tím se výběr zužuje v podstatě na Jágra a  Selänneho, který ale bude pravděpodobně pokračovat v kariéře v Anaheimu.

Kartami posléze zamíchala kanadská televizní stanice TVA Sports, která uvedla s odkazem na rozhovor s Petrem Svobodou, který Jaromíra Jágra zastupuje, že Jágr by rád hrál za Canadiens a je s nimi v kontaktu. Stejně tak ale uvedla, že je v kontaktu i s Hurricanes.

Bude Jaromír Jágr oblékat stejný dres jako Jason Purst? (zdroj: Wikimedia commons)

Bude Jaromír Jágr oblékat stejný dres jako Jason Purst? Zdroj: Wikimedia commons

Na scénu vstupuje Lev

Krom výše uvedených projevily zájem i kluby jako Washington a Tampa, spekuluje se o New Jersey, odkud odchází Kovalčuk. Jedna z nejzajímavějších nabídek ale přišla z českých luhů a hájů, konkrétně z Prahy. Lev Praha nabídl Jágrovi angažmá v hodnotě 100 milionů za rok. To je částka, kterou v zámoří určitě nezíská, a mohla by tudíž hrát roli v jeho rozhodování. A přestože hráč uvedl, že by chtěl zůstat v zámoří, dodal rovněž, že nic není jisté.

Jeho agent Petr Svoboda prohlásil pro isport.cz : „Jarda chce prostě hrát tam, kde ho bude hokej bavit.“ Na což jsme od českého útočníka zvyklí, necháme se tedy překvapit, jaká bude jeho finální volba.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia commons

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář