Vyfoťte si léto!

Design / 17.7.2013

Je tu léto a fotografové šílí. Vyrazte také s batůžkem do přírody a využijte denního světla!

Léto je v plném proudu, i když bychom si jej možná představovali trochu jinak. Pro fotografa ale není žádné počasí špatné. Fotograf ve svém hledáčku vždy najde něco úžasného!

Léto je oblíbené díky tolika možnostem, především díky dlouhé době světladíky teplému počasí. Oboje nám totiž umožňuje a zpříjemňuje fotografování v tom nejkrásnějším ateliéru – v přírodě.

Protože je v létě slunce velmi vysoko, je velmi důležitá doba, kdy vyrazíte fotografovat. Záleží na tom, co chcete fotit.

Portrét

Pro portrétní fotografii je léto jako stvořené. Ale i krásné počasí může zajistit spoustu nepříjemností. Mezi ně patří především ostré světlo a tvrdé stíny. Proto je vhodné fotografovat ráno nebo večer, kdy je slunce postaveno níž. Aby byl portrét originálnější nebo zajímavější, zkuste si pohrát s protisvětlem. Vlasy prosvětlené sluncem přivodí „divákům“ příjemnou letní atmosféru. A o to přece jde!

portret

Letní portréty
zdroj: SimMa Photography

Makro

Nejúžasnější ze všeho je v létě právě ta příroda. Všechno žije, květiny kvetou, louky jsou plné hmyzu. Je tolik objektů k focení, stačí se jen pozorně dívat kolem sebe, být tiše a nebát se zalehnout do trávy. Mimo to, že pořídíte krásné fotografie, zažijete i úžasný relax na čerstvém vzduchu. Co se týče doby fotografování, opět je nejvhodnější ráno či večer. Ani zde se nebojte experimentovat s protisvětlem.

makro

Detaily z našich luk
zdroj: SimMa Photography

Krajina

Letní krajina nabízí také mnoho – zelené kopce, lány obilí, pole plná balíků. Výhodou je, že můžete fotografovat kdykoliv, protože každá doba nabízí jiný pohled, i když se jedná o stejné místo. Nádherně vypadá východ slunce nad rybníkem, který je položený do mlhy. Sledujte počasí, a když budou hlásit chladnou noc a vysoký tlak vzduchu, je velká šance, že se vám tento pohled naskytne.

Sport

Léto nabízí nejen relaxační fotografování vážek, ale i adrenalinových sportů. Vyzkoušejte si fotografovat například závody na motorkách, jízdu na koních, na kole nebo třeba vodní sporty. Zde je důležité hlídat si hloubku ostrosti a čas závěrky, aby bylo vždy zaostřeno tam, kam potřebujete.

cyklo

Fotografování závodů na kolech
zdroj: Klára Vaněčková

Jak sami vidíte, možností, u kterých lze s jásotem cvaknout spoušť, je v létě nekonečně mnoho. Sbalte proto svou fotobrašnu a běžte fotit. Máte nejvyšší čas! A s těmi nejlepšími záběry se nám pochlubte. Budeme se těšit na redakce@generace21.cz.

Zdroj perexové fotografie: SimMa Photography

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentářVaše názory

  • Jane

    Fotografování v létě má hodně do sebe. Osobně mám nejradši letní fotografování portrétů v pozdějších odpoledních hodinách, ale také při západu slunce 🙂