Chceme děti, je to dobrý nápad?

Osobní rozvoj Vztahy / 1.8.2013

Nejen mladé páry uvažují o dětech, ale je to opravdu to, co chtějí?

Starší páry jsou už zkušenější, to taky vypovídá o přístupu k dalším dětem, které plánují. Co ale mladí? Jak jsou na tom? Určitě by si předem měli tuto možnost rozmyslet (i když občas je dítě jako překvapení ještě krásnější prožitkem pro oba partnery).

Proč děti raději nechtít?

Zamilované páry postupem času přemýšlejí i do budoucna a tam nacházejí i sny o dětech, o těch malých roztomilých miminkách, která jsou nejkrásnějšími stvořeními. Ale pak už nevidí všechny ty nástrahy, které za pořízením miminka stojí. O co tedy jde?

Miminko není jen na pár dní!

Miminko se jednou narodí a od té chvíle už je s vámi napořád. Není to jen chvilková záležitost. A už vůbec ne hračka, kterou pak můžete někam odložit.

I vybavení pro miminko stojí nějaké peníze... Zdroj: photl.com

I vybavení pro miminko stojí nějaké peníze… Zdroj: photl.com

Miminko je finančně náročné!

Musíte koupit spoustu věcí, oblečení, doplňků, hraček apod. A mimo to nakupujete docela pravidelně i spotřební zboží, jako jsou pleny, vlhčené ubrousky a další. A co teprve později, když dítě bude růst, to budete rádi, když v rodině najdete někoho, kdo má taky miminko, které je už větší a váš prcek po něm nějaké kousky oblečení dostane.

Miminko je s vámi 24 hodin denně!

Nemůžete si jen tak odskočit, abyste se šli pobavit s přáteli, nemůžete nechat prcka samotného doma. Buď ho vezmete s sebou, nebo nikam nepůjdete. Na tohle si nemusíte hned zvyknout, takže je možné, že to pro vás bude dost obtížné, ale taky možná vůbec ne.

Miminko vás nenechá pořádně vyspat!

Tohle se týká hlavně maminek, které budou svá miminka obskakovat 24 hodin denně, takže i v noci. Přes den toho taky moc nenaspí a pak budou mít kruhy pod očima a budou slabé a fyzicky odrovnané. Ale tatínkové se určitě taky moc nevyspí, protože budou jako správní tatínkové chtít taky pomoct, že?

Já jsem dítě chtěla snad kam mi paměť sahá.. A když mi do života vstoupil muž, který byl ideální pro můj život a ideální pro roli otce mého dítěte, nebylo na co čekat… Celé těhotenství bylo krásným čekáním na toho drobečka a teď – 11 dnů od porodu musím říct, že je to nejkrásnějších  11 dnů v mém životě… Myslím si, že život bez dítěte je chudý. Ať už chceme budovat kariéru, cestovat apod. Nic z toho nikdy nenahradí dětský úsměv. A taky si myslím, že ať už je žena přesvědčená, že děti nechce, jednou se to v každé ženě zlomí. Mateřská láska je ta největší v životě, teda aspoň v mém životě,“ řekla Barča, mladá maminka z Ostravy.

Proč děti chtít?

Protože jsou plánem do budoucna, vzplanutím lásky dvou lidí, splynutím dvou těl. Protože jsou to nejkrásnější, co vznikne, když se dva lidé milují.

Děti jsou krásné, hlavně když se usmívají. No ne? Zdroj: photl.com

Děti jsou krásné, hlavně když se usmívají. No ne? Zdroj: photl.com

Miminka jsou nádherná!

Děti jsou nádherné, rozdávají úsměvy kolem sebe a jsou pozitivní, šíří kolem sebe radost. Všichni na nich můžou oči nechat a je kouzelné, když vidíte, jak vaše dítě roste – nejlépe do krásy.

Miminka jsou odkazem po rodičích.

Děti po svých rodičích zdědí všechno, co můžou. Jsou odkazem po svých rodičích. Můžete pozorovat podobnost jak psychickou, tak fyzickou. A je krásné, když můžete koukat na své děti, jak se jim daří ve škole, jak rostou, jak jsou najednou už na střední škole, najednou na vysoké a nakonec z nich jsou taky rodiče a vy se stanete babičkami a dědečky.

Vždy to záleží na zvážení těch partnerů, každý má jiné představy o rodině, o tom kolik mít dětí, o výchově atd. Takže prvně si to ujasnit, zvážit finanční stránku a pak, pokud je vše ok, tak určitě chtít,  já za sebe můžu říct, že není nic lepšího než mít dítě. Je krásné sledovat jak roste, jak se vše učí. Ale zároveň velká zodpovědnost a strach (takový strach jako mám o malou, jsem nezažila snad nikdy), takže za mě děti rozhodně ano,“ svěřila se Katka, spokojená maminka z Ostravy.

Čím více dětí, tím lépe. Zdroj: photl.com

Čím více dětí, tím lépe. Zdroj: photl.com

Miminka jsou smyslem života!

Zlobivé maminky jsou najednou nejšťastnější a zlobiví tatínkové jsou pyšní na své výtvory. Po delší dobu tak vzniká rodinná láska, jakési pouto, které je natolik vřelé, že lidé, kteří se v něm nacházejí, jsou otevření všemu dobrému, optimistickému a rozdávají kolem sebe jen kladnou energii.

Tak co? Jak jste se rozhodli? Chcete miminko, nebo ne? Není to žádná sranda, jak si mnoho lidí myslí, tak se neukvapte, ale na druhou stranu je narození miminka jedinečným a nádherným zážitkem, který za to stojí.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář