Logo hry

Konečně šílený hrdina, přivítejte Deadpoola

Technologie / 14.7.2013

Autor:

High Moon Studios přivedli na svět Deadpoola, ne tolik známého antihrdinu od Marvelu, který nešetří vtipem a o morálce nemá ani zdání.

Wade Wilson (pravé jméno Deadpoola) je žoldák, který byl přizván kvůli jeho rakovině do druhého projektu X, kde mu do DNA přidali léčivý faktor od Wolverina, jeho síla tedy spočívá nejen v rychlém uzdravování, ale i teleportaci. Wade ovšem také trpí schizofrenií a po celou dobu hry k vám budou promlouvat další dva hlasy v jeho hlavě, které jsou stejně tak šílené jako je Wade sám.

Příběh hry začíná v Deadpoolově bytě, kde se  Deadpool válí na svém křesle a přemýšlí, co bude dál. Po krátkém telefonátu o svojí hře (hru, kterou hrajete) obdrží Deadpool balík od krásné dívky se scénářem hry, který ho ovšem vůbec nezajímá, a přeskočí se tedy rovnou k první pořádné misi. Právě tím začíná toto vskutku zvláštní a šílené dobrodružství. Cestou vás bude provázet samotný Deadpool a často k vám také bude hovořit, hrajete přeci jen jeho hru. Budete svědky opravdu šílených humorných scének, které vás opravdu rozesmějí. Nemine vás ani Deadpoolova neutichající touha po jeho fanynkách, jeden milostný moment s členem X-menů, Rogue, a taky jedna velká láska se samotnou smrtí. Po celou dobu hry budete potkávat hrdiny z řady X-menů, mezi nimiž je Deadpool černá ovce rodiny a není se čemu divit.

DEADPOOL_Screen4-large

Hratelnost je poměrně přijatelná, proti soupeřům máte široký výběr různých kombinací bojového umění, které působí opravdu dobře. Dají se také kombinovat údery na blízko se střelnými zbraněmi, které jsou v této hře opravdu účinné a v mnoha případech i nezaplatitelné. Dobrá účinnost zbraní se projevuje i na straně nepřítele, stačí být chvilku neopatrný, a chlapík se zbraní z vás udělá cedník. Cestu vám budou křížit nejen obyčejní řadoví vojáci, ale také minibossové, s kterými  si při dobrém použití teleportace a zbraní hravě poradíte. Ovšem po delší době hraní se obtížnost rapidně zvyšuje a proti vám se bude hrnout hromada různých speciálních a magických jednotek, které vám nedají nic zadarmo, a to i na normální obtížnosti.

Hra obsahuje také RPG prvky a vy si tedy budete moci koupit místo svých dvou mečů také dvě ohromná kladiva, které si budete i s dalšími zbraněmi moci vylepšovat a věřte, že se to při obtížnosti pozdějších misí bude určitě hodit. Ve většině případů vám nepomůže ani Deadpoolova schopnost regenerace, která začne fungovat až po nějaké době neútočení na vaší osobu. Stačí se ovšem schovat za roh, kde za vámi jednotky nemůžou, a počkat, až se vám životy dobijí. Neminou vás ani příležitostné skákačky, kdy se budete muset dostat na různé budovy pro věci, které potřebujete pro svoje šílené nápady, a nebo přes různé druhy překážek.

DP_NoLookingShot_BOBScreen-large

Grafické zpracování ve hře je mírně zastaralé a působí jako hry tak o 2 roky zpět. Hra je zaměřena zejména na Deadpoolovu osobu, například ukázka toho, jak mu srůstá kůže i s oblekem po střetu s nepřáteli, je vydařená. To je bohužel všechno, co je k vidění, prostředí okolo vás je až na některé výjimky naprosto nezničitelné. Také způsob mizení vojáků, ze kterých po střetu sice krásně stříká krev, ale následně zmizí, mi přijde poměrně zastaralý. Řada bugů vás doprovází celou hru, jako například vojáci, kteří po umření leží půlkou těla v zemi, a občasná neviditelná stěna v cestě po schodech nebo do nějakého kopce je taky dost nepříjemná. Kamera třetí osoby je udělaná skvěle a vadit vám rozhodně nebude, přepínat pohled si můžete z jednoho ramena na druhé, jak se vám to bude hodit.

Verdikt: Deadpool určitě nezklame žádného hráče a potěší neustávající salvou humoru a opravdu vtipnými scénkami. Až na některé bugy a místy přehnanou obtížnost je hra celkem vydařená a za 7 hodin se dá dohrát. Fanoušky Marvelu a hlavně fanoušky Deadpoola tato hra určitě nadchne a potěší. Ti si můžou přidat k finálnímu hodnocení jeden bod navíc.

Zdroj obrázků:deadpoolgame.com

Zdroj náhledového obrázku:ugrgaming.com

Jakub Kalvach

Zanechte komentář